Şimdi Ara

Üniversite Mezunları için Tecil işlem ve Gerekli Belgeler (Güncel )(Celp dönemleri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
6
Favori
63.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversiteyi bitirdikten sonra 2 yıl daha tecil etmek isteyenler:
    Öncelikle,
    -Nüfus Cüzdanı
    -4 adet vesikalık
    -4 adet diploma fotokopisi
    - Diplomanin orjinali

Ile askerlik şubeye gidiyorsunuz. Girişte tecil işlemi için geldiğinizi belirterek numara ve 2 adet doldurulması gereken evrak alıyorsunuz. Evraklari doldurup görevli memura veriyorsunuz. Gerekli imza islemlerinden sonra size bir kağıt veriyorlar. Onunla aile hekimine gidiyorsunuz. Aile Hekimi onayladiktan sonra geri askerlik şubesine getiriyorsunuz ve tekrar imza islemlerinden sonra teciliniz gerçekleşiyor.

Edit: celp başvuru dönemleri

Şubat Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 15 Kasım

Mayıs Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat

Ağustos Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 15 Mayıs

Kasım Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2015

Not : Arkadaşlar askere gideceklere tavsiyem şudur ki; eğer bi probleminiz yoksa teslim tarihinden 1 gün önce gidin teslim olun. Bunun size tek zararı 1 gün veya 3 gün geç terhis ama değecek faydaları var.
    1-)ilk gün kargaşasını yaşamıyorsunuz.(Bu konuda ne olacak ki ilk gün demeyin koşuşturma bol bol)
    2-)Belki de kendimce en faydalısı, ilk teslim olanları %90 yazıcı yaparlar. Evet sürekli birilerini kayıt yapar defter doldurursunuz ama diğerleride koşuşturma veya eğitim yaparken siz full oturur çoğu şeyden muaf (yemekhane,tabldot yıkama vs). Her gün sizi ayırırlar diğerleri karambole)
    3-) 1 hafta millet yerleşme telaşında olacak bu sıkıntılarda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 28 Ocak 2016; 23:01:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uni mezunu oldum yeni.yuksek lisans yapıcam.2 yıl tecil hakkın var galiba normalde.bu yuksek lisansı o 2 yılı kullanarak mı yapıcam?yoksa o 2 yılın dısında mı sayılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efege -- 20 Ağustos 2013; 6:56:38 >
  • diplomanın fotokopisi aslı gibi onaylatılmak zorunda mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uuRz -- 20 Ağustos 2013; 10:38:50 >
  • Ben yarın gitmeyi düşünüyorum da 3 tane diploma fotokopisi yeter diye düşünmüştüm ne yapacaklarmış 4 taneyi acaba?
  • Yüksek lisans yaptığın sürece 30 yaşına kadar tecilletebilirsin. Yani ayrı oluyor ki zaten tezli yüksek lisans bildiğim 3 yıl oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TRioN- -- 20 Ağustos 2013; 17:16:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uuRz

diplomanın fotokopisi aslı gibi onaylatılmak zorunda mı ?

Hayir. Sadece oradaki memur bakiyo ve uzerine asli gibidir damgasi vuruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Ben yarın gitmeyi düşünüyorum da 3 tane diploma fotokopisi yeter diye düşünmüştüm ne yapacaklarmış 4 taneyi acaba?

Valla 4 tane istediler. Eksik olanlara tamamla gel dediler

• stone2627 kullanıcısına yanıt
    Bir sorum daha işleminiz kısa sürdümü öğle tatilinden sonra gitmeyi düşünüyorum da.
  • quote:

Yüksek lisans yaptığın sürece 30 yaşına kadar tecilletebilirsin. Yani ayrı oluyor ki zaten tezli yüksek lisans bildiğim 3 yıl oldu.

yüksek lisans tecil yaşı 35'e kadardır 30 değil
  • Evet sanırım öyleymiş bende bilmiyordum.
    -Bugün öğleden sonra gittim geldim şimdi. Hiç sıra yoktu istenilenler konu sahibinin yazdığı gibi. Sağlık formunu aile hekimine götürcem sırada o var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -TRioN- -- 21 Ağustos 2013; 16:19:19 >
  • quote:

Evet sanırım öyleymiş bende bilmiyordum.
    -Bugün öğleden sonra gittim geldim şimdi. Hiç sıra yoktu istenilenler konu sahibinin yazdığı gibi. Sağlık formunu aile hekimine götürcem sırada o var.

memur 3 iş günü içerisinde teslim edersen iyi olur demişti. Fazla geciktirme.
  • stone2627 kullanıcısına yanıt
    Bu sabah erkenden gittim fazla beklemeden aldım raporu zaten boyumu kilomu bile ölçmedi bana sordu. Şubeye gidince ise anlamadığım şekilde boştu oldukça. Numara almadan işlemleri hallettim 2 tanede askerlik durum belgesi aldım 2015 temmuzuna kadar tecilliyim celp dönemim kasım. Bunu da hallettik hayırlısıyla.
  • quote:

Bu sabah erkenden gittim fazla beklemeden aldım raporu zaten boyumu kilomu bile ölçmedi bana sordu. Şubeye gidince ise anlamadığım şekilde boştu oldukça. Numara almadan işlemleri hallettim 2 tanede askerlik durum belgesi aldım 2015 temmuzuna kadar tecilliyim celp dönemim kasım. Bunu da hallettik hayırlısıyla.

gözün aydın :)
  • quote:

Aynı dönemde gidicez.

• dostlar benim aile hekimi okuduğum şehirdeydi. şuan başka şehirdeyim ? nasıl olacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uuRz -- 25 Ağustos 2013; 13:19:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uuRz

dostlar benim aile hekimi okuduğum şehirdeydi. şuan başka şehirdeyim ? nasıl olacak ?

Askeri hastaneye git.

• 2 yıl tecil etmesek birsey oluyormu ettirmek şartmıymıs acaba?
  • bu tecil ettirmenin son günü ne zaman arkadaşlar benim belgelerim tam değil ekimde bitti ne olacak şimdi :D
  • son tarih nedir hakikaten? Temmuz ayında mezun oldum
  • Üniversiteden haziranda mezun oldum, şubeye gittiğimde aralık ayının sonuna kadar tecil işlemlerinin yapılabileceğini söylediler. Yıl bitmeden tecil işlemlerini tamamlamakta fayda var.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.