Şimdi Ara

Üniversite Kazandım Ama Aöf'ye Gitmek İstiyorum Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 yıllık bir bölüm kazandım, ancak kazandığım şehrin gerek memleketime uzak olması, gerek maddi sebeplerden dolayı gitmeyi düşünmüyorum. Ek tercihlerde Aöf yazabiliyor muyum? Konuyla ilgili bilgisi olan birisi lütfen cevap yazsın.

• ek yerleşirmede aöf tercih edebilirsin
  • Teşekkürler hocam. Peki puanlama nasıl oluyor Aöf'de daha önce hiç tercih etmediğimden bilmiyorum. Ayrıca 4 yıllık yazabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiAbLo222 -- 9 Ağustos 2017; 3:19:10 >
  • Normal tercihlerde herhangi bir yeri tutturmuş olanların, o yere kayıt yaptırmamış olsalar bile ek tercihlerde tercih yapma hakkı yoktur.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Hocam Aöf'de var deniliyor birkaç sitede de.

• evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    ''Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) tercih işlemlerinde kontenjan dâhilinde bir önlisans veya lisans programına yerleştirilenler kayıt hakkı kazanmaktadırlar.''

Sanırım oluyor.
  • DiAbLo222 D kullanıcısına yanıt
    ösym den tercih edip kazanmanız lazım anadolu istanbul ve atatürk aöf yi.. sizin sorunuz biraz anlaşılmıyor.
  • kayıt olduktan sonra 2.üniversite uygulamasından da yararlanıp aöf ye kayıt olabilirsiniz ders muafiyeti alıyorsunuz.
  • Ben dünkü ösys sonuçlarında uşak ilinden 2 yıllık bölüm kazandım ancak gitmeyeceğimi, ve ek tercihle aöf yazıp yazamayacağımı sordum. Umarım şimdi daha açık ve net olmuştur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiAbLo222

Hocam Aöf'de var deniliyor birkaç sitede de.

Örgün-AÖF fark etmiyor, çünkü ikisinde de bölümler kontenjanlı. Kontenjan tutar durumda olan bir öğrencinin ek yerleştirmeyle başka bir kontenjanı daha tutar durumda olmasına mantıken izin verilmez.

Geçen yılki kılavuzdan şu açıklamayı da ekleyeyim ki tam olsun:

2016-ÖSYS merkezì yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir. Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2016-ÖSYS merkezî yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekir.
    http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/OSYS/EKYER/EKYER_%20KILAVUZ25082016.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 9 Ağustos 2017; 19:30:5 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.