Şimdi Ara

üniversite de geri ödemeli burs alayım mı sizce?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çok mecbursan al ancak keyfi olarak alacağım diyorsan alma. Çünkü pekçok kişi ödeme günü geldiğinde, keşke almasaydım tarzı cümleler kuruyor.
  • Mezun olduğunda hayata 13-14 bin tl borç ile başlamak istiyorsan kaçırma al kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

Mezun olduğunda hayata 13-14 bin tl borç ile başlamak istiyorsan kaçırma al kardeşim
    almazsan aylık eline kaç para geçecek ve hangi şehirdesin bunları belirt lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

almazsan aylık eline kaç para geçecek ve hangi şehirdesin bunları belirt lütfen

Alıntıları Göster
    hayatının en güzel 4 yılını geçireceksin bence al biraz daha rahat geçir
  • quote:

Orijinalden alıntı: miroslavs

Kafa cok karışık. Napsam bilemedim...

hocam dolar üzrinden faiz uygulanıyor ona ben onun altından bir şekilde kaklarım dersen al
  • quote:

Orijinalden alıntı: 427

quote:

Kafa cok karışık. Napsam bilemedim...

hocam dolar üzrinden faiz uygulanıyor ona ben onun altından bir şekilde kaklarım dersen al
    mecbursan al ben mecburen alıyorum ailemin durumu pek yerıdne degıl abımde aldı benım öle banka gib isıkıştırmıyorlar elıne gectıkce oduyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-43C393024

mecbursan al ben mecburen alıyorum ailemin durumu pek yerıdne degıl abımde aldı benım öle banka gib isıkıştırmıyorlar elıne gectıkce oduyorsun

Alıntıları Göster
    Ayda 400+ kazancın yoksa al derim. Sonuçta üniversite ortamı. Harcamak zorunda da değilsin zaten. Maksat arkadaş grubun toplanınca parasız gitmemek. Sevgilin olur paraya ihtiyacın olur. Kıyafet, eloktronik harcamaları yaparsın. Okul bitince de zaten bi anda ödemiyorsun. Taksitle ödeniyor. Ayda 300 ödemek fazla sıkıntıya sokmaz seni ama hayatının en güzel dönemini rahat geçirmeni sağlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Ayda 400+ kazancın yoksa al derim. Sonuçta üniversite ortamı. Harcamak zorunda da değilsin zaten. Maksat arkadaş grubun toplanınca parasız gitmemek. Sevgilin olur paraya ihtiyacın olur. Kıyafet, eloktronik harcamaları yaparsın. Okul bitince de zaten bi anda ödemiyorsun. Taksitle ödeniyor. Ayda 300 ödemek fazla sıkıntıya sokmaz seni ama hayatının en güzel dönemini rahat geçirmeni sağlar.

Hocam kira elektrik su Vs hariç 600tl ye yakın alıyorum aylık. Fakat giyime para kalmıyor. Evde yemek yapamadığım için dışarıdan atıştırıyorum hep. Alkol sigara da vardı alkolü bıraktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

hayatının en güzel 4 yılını geçireceksin bence al biraz daha rahat geçir

Bende öyle düşünüyorum sonucta en güzel yıllarım... Ama ilerde ödemek sıkıntı olur diye kafam karışık. Ailem alma diyor
  • Aynı zamanda izmirde okuyorum söylemeyi unuttum
  • Okuduğun bolum iyi ise mezun olduktan sonra sıkıntıya girmeden ödeye bileceğini düşünüyorsan. Al sonuçta odedıgın parayı da zamanında yemiştin öderken Bunu unutma ama
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Hocam kira elektrik su Vs hariç 600tl ye yakın alıyorum aylık. Fakat giyime para kalmıyor. Evde yemek yapamadığım için dışarıdan atıştırıyorum hep. Alkol sigara da vardı alkolü bıraktım

Valla kendine güveniyosan al derim. 300 alıyosan mesela hepsini harcamak isteyebilirsin buna gerek yok. 600 tl iyi bi rakam. Okulun yemekleri iyiyse günde bi öpün yiyip kıyafet işine girebilirsin derim.

• miroslavs M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle al. Alma diyenlere aldırma. İhtiyacın yoksa bile al biriktir. Faizi çok düşük oldugundan paraya döviz alıp bankaya yatırsan ödeme günü geldiginde zarar etmessin. Bu süre içinde de belki lazım olup işinide görebilirsin.Okulu bitirince biriktirdigin toplu parayla araba alabilirsin. 2 sene sonra taksitle öder böylece araba sahibi olmus olursun mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tecrübe_53

Kesinlikle al. Alma diyenlere aldırma. İhtiyacın yoksa bile al biriktir. Faizi çok düşük oldugundan paraya döviz alıp bankaya yatırsan ödeme günü geldiginde zarar etmessin. Bu süre içinde de belki lazım olup işinide görebilirsin.Okulu bitirince biriktirdigin toplu parayla araba alabilirsin. 2 sene sonra taksitle öder böylece araba sahibi olmus olursun mesela.
    gerçekten çok çok mecbursan al. çünkü alırsan mezuniyetinde 10bin den fazla bi borcun olacak ve bunu öderken aldığına pişman olacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: this-is-it

gerçekten çok çok mecbursan al. çünkü alırsan mezuniyetinde 10bin den fazla bi borcun olacak ve bunu öderken aldığına pişman olacaksın

Alıntıları Göster
    alma hocam boşver ,
    ben aldım geri ödemelerde sıkıntı yaşadım , biraz ödedim sonra taksitler aksadı ceza olarak faiz arttı falan filan derken 4.600 tl aldım yüce devletten , 8.700 tl olarak geri ödedim , bugünkü aklım olsa asla almam
  • Almasını tavsiye etmiyorsunuzda üniversitede okurken çalışmıyorsanız ihtiyacınız her an olabilir. Sizin olmasa bile ailenizin olabilir biriktirdiginiz paraları ailenize verirsiniz. Neticede 4 sene okul okuyorsunuz ve para kazanmıyorsunuz. İhtiyacın yoksa al biriktir. Yukarıda da yazdım okul bittikten sonra da kullanabilirsiniz. Ödemesi okul bittikten 2 sene sonra ve faizi cok dusuk ihtiyacınız yoksa döviz alıp bankaya koyarsanız ödeme günü geldiginde zarar da edilmeyecegi için almak en mantıklısı.
  • quote:

Almasını tavsiye etmiyorsunuzda üniversitede okurken çalışmıyorsanız ihtiyacınız her an olabilir. Sizin olmasa bile ailenizin olabilir biriktirdiginiz paraları ailenize verirsiniz. Neticede 4 sene okul okuyorsunuz ve para kazanmıyorsunuz. İhtiyacın yoksa al biriktir. Yukarıda da yazdım okul bittikten sonra da kullanabilirsiniz. Ödemesi okul bittikten 2 sene sonra ve faizi cok dusuk ihtiyacınız yoksa döviz alıp bankaya koyarsanız ödeme günü geldiginde zarar da edilmeyecegi için almak en mantıklısı.

anlamadığın olay çok çok mecbur değilse dedim. ödeme yaparken anlıyorsun durumu. al biriktir diye bi saçmalık olmaz zaten o para alınırsa birikme durumu çok zor olur. ben arkadaşlarımla gitmiştim notere ilk almaya başlaren çocuklardan biri 15000 diğeri 16000 için imza attılar ki bu paranın üstüne faiz de eklenecek ödenirken..

• quote:

Almasını tavsiye etmiyorsunuzda üniversitede okurken çalışmıyorsanız ihtiyacınız her an olabilir. Sizin olmasa bile ailenizin olabilir biriktirdiginiz paraları ailenize verirsiniz. Neticede 4 sene okul okuyorsunuz ve para kazanmıyorsunuz. İhtiyacın yoksa al biriktir. Yukarıda da yazdım okul bittikten sonra da kullanabilirsiniz. Ödemesi okul bittikten 2 sene sonra ve faizi cok dusuk ihtiyacınız yoksa döviz alıp bankaya koyarsanız ödeme günü geldiginde zarar da edilmeyecegi için almak en mantıklısı.

bu arada cüz-i faiz için sevenpounds isimli arkadaşın mesajına bakarsan daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: this-is-it

quote:

anlamadığın olay çok çok mecbur değilse dedim. ödeme yaparken anlıyorsun durumu. al biriktir diye bi saçmalık olmaz zaten o para alınırsa birikme durumu çok zor olur. ben arkadaşlarımla gitmiştim notere ilk almaya başlaren çocuklardan biri 15000 diğeri 16000 için imza attılar ki bu paranın üstüne faiz de eklenecek ödenirken..

Düşüncenize saygım var çevremde de sizin gibi düşünen arkadaşlarım oldu ama bence yanlış bir düşünce.İlk olarak örnek verdiginiz arkadaş dogru degil çünkü zamanında ödemesini yapmadıgı için ceza faizi ödemiş ki ceza faizi kyk da çok agır.Ben zamanında ödeme kaydıyla karlı olacagını düşünüyorum.

Neticede 4 sene okul, okul bittikten sonrada 2 sene sonra ödemeler baslıyor. Kyknın faizleri çok düşük o paraya döviz alıp bankaya koysanız zarar etmessiniz. Dolar altın 6 sene önce neydi simdi ne bir bakın isterseniz. İsterseniz hesaplayın ben zamanında hesaplamıstım en kotu basa bas gelir. Cünkü tufe bankanın uyguladıgı gibi bir faiz degildir cok düşüktür.

En cok takıldıgım noktada niye biriktirmenin saçma olması ki her ayın 7 sinde trink yatan bir para.İhtiyacın yoksa ailenden alıyorsan koy bankaya dursun.Hem okul bu senin olmaz ailenin ihtiyacı olur.Neticede ögrenci insan çalışmadıgı için parası olmaz. Okul bitincede işini görebilr. Görmesede en kötü aldıgın parayı geri verirsin devlete.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.