Şimdi Ara

Unity - Tam Ekran Butonlar Aşırı Fps Düşürüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Unity'de tam ekran buttonlar yapıp buttona image ekleyince fps 30'lara düşüyor. Fakat buttonu kaldırıp sadece sprite olunca fps 60. Bu sorun neden kaynaklanıyor acaba?

• Buton ekli iken canvas'a tıklayıp özelliklerinden "pixel perfect"in kapalı olduğundan emin olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pixel Perfect kapat

ve çözünürlük düşür resmin. 32x32 için kullancağın buton 1024x1024 olmamalı 128x128 yeterlidir
  • Pixel Perfect kapalı. Buttonları komple kaldırıp 60 fps çalışan spriteları ekledim. Butonları ise image olmadan boş şekilde altlarına ekledim. Fps 45
    Image'si olmayan boş button bile fena fps düşürüyor. Buttonları kaldırınca sorun yok.
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    Profiler'dan gözlemler misiniz en çok CPU tüketen obje ve işlem nedir. Window->Profiler'dan ulaşabilirsiniz.
    EventSystem diye tahmin ediyorum. Yani oyun mobil oyunsa muhtemelen mobil platformda aynı FPS düşüşünü yaşamazsınız eğer yükü bindiren EventSystem ise.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just Smile

Profiler'dan gözlemler misiniz en çok CPU tüketen obje ve işlem nedir. Window->Profiler'dan ulaşabilirsiniz.
    EventSystem diye tahmin ediyorum. Yani oyun mobil oyunsa muhtemelen mobil platformda aynı FPS düşüşünü yaşamazsınız eğer yükü bindiren EventSystem ise.

Mobilde fps düşürüyor malesef. Pc'de sorunsuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.