Şimdi Ara

Unity C#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

using System.Collections;
    using System.Collections.Generic;
    using UnityEngine;

public class yonetici : MonoBehaviour
    {
    public GameObject elma;

void Start()
    {

InvokeRepeating("yeni_elma", 0.0f, 0.1f);
    }

void yeni_elma()
    {

float rastgele = Random.Range(-10f, 11f);

GameObject yeni_elma = Instantiate(elma, new Vector3(rastgele, 9, 2), Quaternion.identity);

}
    }

Invoke kodu ile elmalar klonluyorum. sonra randomrage ile farklı yerde spawwnlanmalarını sağlıyorum ama bikaç saniye sonra şu sorunla elmalar yok oluyor.

MissingReferenceException: The object of type 'GameObject' has been destroyed but you are still trying to access it.
    Your script should either check if it is null or you should not destroy the object.
    UnityEngine.Object.Internal_InstantiateSingle (UnityEngine.Object data, UnityEngine.Vector3 pos, UnityEngine.Quaternion rot) (at <58a34b0a618d424bb5fc18bb9bcdac20>:0)
    UnityEngine.Object.Instantiate (UnityEngine.Object original, UnityEngine.Vector3 position, UnityEngine.Quaternion rotation) (at <58a34b0a618d424bb5fc18bb9bcdac20>:0)
    UnityEngine.Object.Instantiate[T] (T original, UnityEngine.Vector3 position, UnityEngine.Quaternion rotation) (at <58a34b0a618d424bb5fc18bb9bcdac20>:0)
    yonetici.yeni_elma () (at Assets/yonetici.cs:22)

Böyle bişey anlayan varsa yardım edebilirmi lütfen yeniyim de

• konu dışı ama ne forum açabildim nede mantıklı bir forum programlama ile ilgili bir sorum var şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
    C# DA BENİM BİR KLASÖRÜM VAR İÇİNDE 20 TANE TXT DOSYASI VAR VE BEN YAPMAK İSTEDİĞİM PROGRAM ŞU :
    TEXTBOXA YAZDIĞIMIZ ŞEYİ ÖR. İZMİR ADANA BUNLARI BÜTÜN KLASÖR İÇİNDE ARAYIP TOPLAM GEÇME SAYISINI LİSTBOXDA GÖSTERMEK İSTİYORUM.DİKKAT EDELİM BÜTÜN TXT DOSYALARIN ARAMA YAPMAK İSTİYORUM TEK BİR TXT DOSYASINDA DEĞİL NE OLUR YARDIM EDİN NE İLGİLİ BİR KAYNAK BULABİLDİM NE BİRŞEY BİLEN VEYA İLGİLENEN VARSA
    YARDIM ETSİN ! YARDIMLARINIZ İÇİN TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER.
    A.TXT
    B.TXT
    C.TXT
    İŞTE BU ÜÇ DOSYANIN İÇİNDE GEÇEN TOPLAM İZMİR VE ADANA SAYISINI LİSTBOXSA YAZDIRAN ÖRN. 3TANE İZMİR 4 TANE ADANA ŞEKLİNDE.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.