Şimdi Ara

Unity Asset Arşivi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yüzlerce dolar para harcadım assetlere. İçinde scriptler,modeller,effect vs var. 30 gb ı geçti, bunları paylaşabileceğim bir grup / site vs yapsam faydalı olur mu yoksa başım mı yanar?

Yani siz asseti kullanın, oyununa koyacaksanız lisanlı halini satın elıverirsiniz

• zaten oyununu yayınlama hedefi olan biri oyununda lisanssız herhangi bir şey kullandığında zaten başına gelecek her şeyi kabul etmiş olur.
    Eğer paylaşırsan öğrenmek için kendi çapında yayınlamak için değil deneyim için proje yapan insanlara yardımcı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zerenito

zaten oyununu yayınlama hedefi olan biri oyununda lisanssız herhangi bir şey kullandığında zaten başına gelecek her şeyi kabul etmiş olur.
    Eğer paylaşırsan öğrenmek için kendi çapında yayınlamak için değil deneyim için proje yapan insanlara yardımcı olabilir.

Öğrenmeleri için yayınlamak istiyorum hocam.

Mesela elimde Rts unit control diye bi asset var, adam alır scriptleri inceler ve strateji oyunlarındaki hareket mantığını kavrar, kavrayamazsa o asseti kullanacaksa oyununda lisanslayıverir.
  • bu tarz siteler var cgpersia gibi
  • Riders Of Rohirrim R kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok iyi olabilir hocam size dokunan bir şey yok yayınlaması tamamen kendi tarafına dokunur ama ne olur ne olmaz dosyaların içine metin belgesi olarak her yere bunlar öğrenmeniz içindir lisanssız olarak yayınlayacağınız projeye eklemeniz durumunda hakkınızda yasal işlem başlatılabilir gibisinden benim için tek korkum bun birinin alıp bu belgeleri silip"ib*eliğine farklı platformlardan yayınlaması olur telif yok kullanın gibisinden bunun için dosyaların içinde çok fazla yere bunlar öğrenmeniz içindir yayınlayacağınız projelerde kullanmayın gibi kolay kolay silinemeyecek şekilde yerleştirmeye çalışın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersgurs

bu tarz siteler var cgpersia gibi

Ben unity dev için yazdım, bahsettiğin sitede 5 6 asset var. Daha çok her kesime yapılmış.
  • Guzel olur ,en azindan inceleyip fikir edinme sansimiz olacak.
    Zaten lisanssiz dosya kullanimi sonucu olacaklar belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 21 Ağustos 2017; 23:45:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Riders Of Rohirrim R kullanıcısına yanıt
    Unity assetleri dahil sürüyle model vb şeyler mevcut forumlarına girersen sadece 5-6 asset olmadığını görürsün. Neredeyse bütün unity assetleri mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Guzel olur ,en azindan inceleyip fikir edinme sansimiz olacak.
    Zaten lisanssiz dosya kullanimi sonucu olacaklar belli.

Evet hocam bende fikir edinmeniz için faydalı olacağını düşündüm. Oyununda kullanacak olan lisanslar asseti :)
  • Assetstoredan indirdiğin tüm assetler lisanslıdır ve paylaşılması, tekrar satılması illegaldir.

Eğer parayla satmaya çalışırsan hapsi boylarsın

Free paylaşırsan bir şey olmaz.

leakforums var binlerce asset mevcut.
  • Bolca dua alırsın çünkü ben oyunu yapayım ardından lisansları satın alırım diye bakan çok fazla geliştirici var.

Bu geliştiricilerin niyetleri kötü değil ama bitirip bitiremeyeceklerini bile bilmedikleri bir proje için havaya saçacakları binlerce dolarları yok. Bu çok büyük bir ikilem yaratıyor ki o ikilem bende de var. Satmayı bırak daha bitirebileceğim şüpheli bir proje için bu kadar parayı assetlere saçmak almak istemediğim bir risk.

Yapmayı düşündüğün şeyin Türkiye'de oyun geliştiriciliğinin gelişmesi açısından gerekli olduğunu düşünüyorum. Eşit şartlarda yarışmıyoruz. Batılılar kickstarter.com'a Türk projelerini almaya başlasınlar ilk önce. Ne para birimi olarak ne de kickstarter gibi mecralarda denk değiliz.

Rapidgator bu işler için tavsiye edebileceğim en ideal çözümlerden biri. Oraya UL ettiğin dosyalardan DL paşına para da kazanabiliyorsun ve kimse dosyaları kimin UL ettiği billgisine ulaşamıyor. Senin DL başına para kazanma işiyle ilgin yok tabi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.