Şimdi Ara

Ünide ülke ülke gezmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
77
Cevap
1
Favori
2.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seneye inşaallah üniversiteliyim . Sonrasında çoktan planlamasını kusursuz yaptığım yada yaptığıma inandığım planımı uygulamaya geçireceğim . Peki nasıl hemen kısaca bahsedeyim . Üni okurken passaportta sadece harç parası alıyorlar defter parası yok . 5 senelik passaportumu çıkarayım şartlarıma göre araba alabilirsem arabayla olmazsa otostop şeklinde balkanlardan vizesiz ülkelerden başlayacağım gezmeye . 5 aya editlemeyeeeeeee

• aynı benim pilan hadi hayırlısı
  • Hacı bende seneye insallah unili olacagim

Erasmus

Farabi

Mevlana

İnterrail

WAT

Yaz kamplari vs.

Ne var ne yok yapmak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen senelerde bende aynısnı dedim ama olmuyor çok büyük hayallerle gelmeyin üniye

para sorunu ? zaman sorunu ? bu ikisini çözmeniz lazım şimdi hallolur demeyin en büyük 2 sorun bunlar. yani şimdiki ünililer bunu çözemediğinden yapamıyor
  • billcipher B kullanıcısına yanıt
    Hayaller gerçekleştirmesi en kolay şeylerdir. Ne kadar istediğin önemli . Şimdiye kadar ukrayna ve gürcistana gittim . Passaport olayı falan olmadığı için . Onun harici dediğin o diğer mevzular okuyacağım bölümün %100 burslusu gelirse hazırlık denen sınıf zaten 1 sene boşluk + olarak kurlardan sonra 2 şer hafta tatil veriyor. Zaman sıkıntı değil . Gelelim paraya . Akrabalarım çok . Acil bir durumda para alabilirim . Onun harici param yokken zaten gitmem ve otostop çektiğimiz için falan çok para harcamam hadi onu geçtim genelde kredi kartı taksidiyle falan uçak biletini alırım ve zaman içnide çalışır öderim . Yani istediğim şey için yeri gelir uykumdan yeri gelir oyunumdan fedakarlık yapabilirim , yapıyorumda .
  • erasmus seçenekler arasında en iyi olasılık
  • Death Note kullanıcısına yanıt
    o şekilde gitmek istemiyorum açıkçası . Ülkelerde 10-15 gün(zaman ve ülkeye göre artırılır) benim için zevkli ve ideal kısmı . Zaman uzadıkça bıkkınlık , sıkıntı gibi şeyler yaşıyorum . Ülkemin damak tadı olur ,yabancı biryerde olan genel sıkıntılar olur bizi yorar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikolog Adayınız

o şekilde gitmek istemiyorum açıkçası . Ülkelerde 10-15 gün(zaman ve ülkeye göre artırılır) benim için zevkli ve ideal kısmı . Zaman uzadıkça bıkkınlık , sıkıntı gibi şeyler yaşıyorum . Ülkemin damak tadı olur ,yabancı biryerde olan genel sıkıntılar olur bizi yorar

o zaman sağlam paran vardır umarım , gezmeye taylandtan amerikadan başla
    Üstteki yazımı falan okumadan sadece başlıktan geldiğin belli

• quote:

Üstteki yazımı falan okumadan sadece başlıktan geldiğin belli

Araba kiralayıp çıkamıyorsun çünkü yunanistan bulgaristan hep vize istiyor. Uçakla sırbistana gidip otostop falan yapabilirsin ama onlarda öyle hadi yapayım diyince yapılacak işler değil maalesef.

edit: hocam imzanızı da düzeltin İngilizce'de büyük "i" harfi yoktur. "I" olarak değiştirin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Note -- 2 Nisan 2017; 1:25:52 >
    Şahsi arabadan bahsettik. Babamda şirket aracı var 2012 passat kullanımı bende araç zaten station wagon olduğundan uzun yolda tam keyif. Arkasına çadır biraz konserve ve havalı yatak sonrasında tek sıkıntı mazot

• quote:

Şahsi arabadan bahsettik. Babamda şirket aracı var 2012 passat kullanımı bende araç zaten station wagon olduğundan uzun yolda tam keyif. Arkasına çadır biraz konserve ve havalı yatak sonrasında tek sıkıntı mazot

şahsi arabayla da çıkamıyorsun hocam. vize alman lazım vize de para demek emek demek.

• seneye bu zamanlar herkesin yaptığı gibi vizelere çalışmak zorunda kalırsınız.

üniversiteyi bir şey sanmayın.
  • Benim planimda bu sekilde ilk once balkanlara gidiceğim sonra fransa gezi planim insalalh

• Ben de universite de her türlü imkanları deniyorum çift anadal yapiyorum,bu sene erasmusu kazandim eylulde polonya dayim en az 6 ulke gezme planim var,pasaport sorunum yok zaten.seneye de wat yapiyorum kisacasi hayallerimin peşinden koştum ve hepsi sirayla oluyor

Edit:Bu yıl sömestr tatilinde prag ve krakowu gezdim hemde gayet ucuz fiyatta 1 hafta boyunca.Maddi yönden kendini biraz sikmak zorunda kalabilirsin ac kalmak vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuattroFR -- 2 Nisan 2017; 2:16:30 >
  • Olmayacağını garanti edebilirim. Belki yaza iyi bi para biriktirirsen olabilir oda ailenin yanında okumayacaksan çok zor. Gerçekten ailenin durumu çok çok iyi değilse sıkıntı yaşıyorsun. Ucu ucuna kredi tarihine geliyorum ama hiç param artmıyor şahsen. Yurtdışı çok lüks kalıyor böyle bi durumda.

• Plan baştan yattı.Vizen olmadan Yunanistan ve Bulgaristan'dan geçip Balkanlara gidemezsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • (yaz okuluna kaldı)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonra niye 15. Yarıyıla uzadı okul.

• Lise sonda hep aynı klişeler;

İşte üni patlatırım ordan cift anadala kayıt olurum.Oda yetmez eraamus yapıp 5 tane dil ögrenmeye giderim.oda yetmez sertifikalar almaya baslarım.bunlar fasa fiso cok duydum bunları 10 kişiden 2 kişi anca yapıyo üni ödevler,tez,staj,vize,final basınızı kaldırım görüm sizi bi girin seneye beni alıntı yaparsınız şimdiden eksi basmayin

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.