Şimdi Ara

ünide burs alırken

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • özel kurumlardan falan alınan burslarda sicilde-ne dendiği hakkında emin değilim-geçmişte sigorta girişi olsa sıkıntı olur mu
    bu yaz çalışmak istiyorum da

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Başvurduğum burslarda hiç sigorta girişi sormadılar ama bazılarında geçmişte iş deneyimin oldu mu diye sorabiliyorlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki özel kurumlar genelde derece yapanlara mı burs veriyor yoksa çok kötü bir sıralama olmamakla beraber maddi durumuma mı bakıyorlar?

• oguz uygun kullanıcısına yanıt
    İlk kriter kurumda çalışan bir akraban olup olmaması (büyük vakıf ve derneklerde böyle bir durumun olduğunu pek sanmıyorum). Maddi durum ve başarı önceliği ise gözlemlediğim kadarıyla kurumdan kuruma değişiyor. Şu maddi durum konusunda da çok dalavere var. Arabası olan bir tanıdığımın ne kendisinin ne de babasının üstüne resmiyette bir şey vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarterbat -- 10 Haziran 2023; 13:38:5 >

Kusura bakma geç cevaplıyorum ama burs işleri aşırı karışık. Ben 12k yaptım 1.6k yapan arkadaşım da vardı.ikimiz de ortak burslara başvurduk ama ne bana ne de ona olumlu bir geri dönüş olmadı. İkimiz de memur çocuğuyuz yani çılgın bir gelirimiz yok.Ben Tev ek kapasite açtığında mülakata çağrıldım ama sorular genellikle maaş ve mülk üzerine. Kendimi ifade edebileceğim herhangi bir soru sorulmadı ve kazanamadim ama ailesi tanıdık şirketinde çalışıp maaşını asgari ücret gösteren arkadaş başka bir yerden burs kazandı. Diyeceğim o ki tek bir faktör yok bursta bile torpil olabiliyor ama tanıdığım hakkıyla kazanmış insanlar da var.

• hocam benim peder borc icinde kendi ustune de saniyorum bi seyi yok.adam akilli uni okumam icin kredinin yaninda burs da almam lazim

burslara nasil ve nereden basvurabilirim bilgi verir misin?

Benim en çok kullandığım kaynak microfon olmuştu. Çoğu büyük küçük şirketin burs duyurusu orada oluyordu. Aynı zamanda sene başında öğrenci işleri okulumuzun öğrencilerinin başvurabileceği burslar diye bir duyuru yapıyor. Bazı okulların direkt mezunları aracılığıyla topladığı burslar da var (bkz. Boun İTU).Onun dışında da internetten burs veren kurumlar gibi ararsanız Temmuz Ağustos Eylül aylarında bazı sonuçlar bulabilirsiniz.

• peki görme şansları var mi

• Yani bursa başvurduğun dönemde çalışmıyorsan bence bir sıkıntı olmaz ama sorarlarsa da kendi paramı kazanmak için kısa zamanlı ise girdim diyebilirsin

• teşekkür ederim hocam bence daha etkili olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.