Şimdi Ara

Underrail, Falloutların tahtına göz diken İndie [18 Aralık 2015] Ek paket Expedition geldi [2019] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
4.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Orijinalden alıntı: Kerow

Oyunun mekanları direk F2 yi hatırlattı bir lone wanderer da bu oyunda olmak isterim.

Falloutlardan tek eksiği genel yazım dili ve diyalogları (ki komple baştan yazılıyor oyun neredeyse, o kısımda tamam) Bunun dışında gerek karakter yaratma ve geliştirme olsun, gerek seviye atlama seçenekleri olsun, gerek atmosfer olsun, gerek keşif hissi olsun oynadığım en iyi oyunlardan diyebilirim. Lone Wanderer havası gayet hakim :)
    Türlü türlü değişik karakter yaratabiliyoruz ve hepsi işe yarıyor (çok az oyunun başarabildiği bir şey) ve her karakterin zayıf olduğu bir yön var. En güçlü, koca elektirik hasarı veren çekiç taşıyıp, ağır mekanik zırhlar giyen bir çam yarması, bir-iki yavaşlatan tuzak (özellikle ağlar deli edici) ve STR düşürücü silah/özellikler ile maymuna dönüyor, fellik fellik en yakın çıkışa kaçmaya çalışıyoruz.
    Bizde nasıl perkler, ekipmalar varsa aynısı düşman içinde geçerli. Full güç kalkanı ve plasma silahları ile kendimize güvenerek girdiğimiz bir savaşın ilk turunda yediğimiz bir EMP ile bütün elektronik aletlerimizin sıfırlanması, uzaktan keskin nişancı edasıyla avladığımız grubun sinsi bir üyesinin arkamızda çıkıp, tek vuruşta bizi mahvetmesi, yapay zekanın bizi kurduğu tuzaklara doğru çekmesi gibi harika anılarım var. Ki daha alfa aşamasındayken oldu bunlar.

Oddity(tuhaflıklar) denilen nesneler ile olan tecrübe ve seviye atlama sistemi de çok güzel. Bu sayede istemediğimiz görevleri kabul etmeyebiliyoruz XP kaybı yaşamadan, kimseyi öldürmeden sinsi sinsi bitirdiğimiz haritalar/görevler bile bize katkı sağlıyor sağda solda bulduğumuz oddityler sayesinde. Görevleri istediğimiz tarzda çözüp, her türlü kazançlı çıkabiliyoruz ve baya bir değişik şekillerde görev çözme şansımız var.

Haritalar geniş, gizli mekanlarla kaynıyor her haritalar, benim gibi her yere gitme, her taşın altına bakma sevdalısıysanız bu oyunda kafayı yemeye hazır olun. Basit bir havalandırma deliğinden çok ilginç mekanlara uzanan kestirmeler var.

Şu an ki fiyatıyla hırsızlık bu oyunu almak, 60-70 saat oynadım ve her şeyi görmeye yaklaşmadım bile. Şu aralar artık çıkışına saklıyorum kendimi.

Ozaman biraz jack of all trades olmak lazım gibi heavy melee karakterde el bombası bulundurmak vs.
    Bu aralar çıkan party rpg lerinden çok sıkıldım bu oyun ilaç gibi gelecek.

• Güncelleme geldi, bir kaç güzel ekran görüntüsü var ilk olarak. Fırından taze çıkan Tchort Enstitüsü nün resimleri, arkadaşların pek şakası yok gibi girişteki aman diyim.

Underrail, Falloutların tahtına göz diken İndie [18 Aralık 2015] Ek paket Expedition geldi [2019]Underrail, Falloutların tahtına göz diken İndie [18 Aralık 2015] Ek paket Expedition geldi [2019]
    Underrail, Falloutların tahtına göz diken İndie [18 Aralık 2015] Ek paket Expedition geldi [2019]Underrail, Falloutların tahtına göz diken İndie [18 Aralık 2015] Ek paket Expedition geldi [2019]

Psi olayı biraz değişmiş, eskisi gibi statlara göre değişen rakam yerine herkesin 100 enerjiden oluşan bir havuzu var artık ve her tur 20 enerji doluyor otomatik. Bütün psişik özelliklerin kullandığı enerji miktarları da değişmiş buna bağlı olarak. Düşük seviyeli özellikleri sorun yaşamdan kullanabileceğiz ama biraz seviye yükseldikten sonra 2 özellikte bütün havuzumuz bitecek. Bunu başlarda çok zorlanan (psi booster sahibi olmadan öncesi işkenceydi) sonlarda da 1-2 turda en zor savaşları terlemeden kazandıran sistemden kurtulmak için yapmışlar. Psi özelliklerini kullanırken 2 defa düşünmemizi istyorlarmış.
    Bir daha ki güncellemede tüfekler için yenilikler gelecekmiş perkler ile. Şu an en geri kalanlar onlar genel olarak hasar bakımıdan.

• Ne zaman çıkacak bu oyun?
  • DarkEternal kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda aslında. Ama tam bir tarih vermekten kaçınıyor yapan eleman, yazım dili tümden değişiyor çünkü şu ara ve yeni bölge eklenecek son 1 tane daha. En kötü ihtimal Mayıs başı diyorum ben.
  • Factionslar arasında seçim yapılabiliyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • absurdgamer kullanıcısına yanıt
    Evet, aralarında seçim yapmanız gereken taraflar çokça var. Ama uzun süreli olmuyor bu seçimler, genellikle geçtiği haritalarla kısıtla etkisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 25 Şubat 2015; 9:03:35 >
  • Oyunun sonuna etki etmiyormu New Vegastaki gibi.
  • absurdgamer kullanıcısına yanıt
    Orası belli değil henüz, oyun daha tam olarak çıkmadı. Beta devam ediyor hala ve genel hikayede, yazımda şu an oynadığımıza göre değişiklikler olacakmış iyi yönde.
  • Güzel bir update geldi, tam Pillars of Eternity çıkış tarihine denk geldiği için pabucu dama atıldı. PoE ye hafif bir göndermede var güncellemede.
    Bu son erken erişim güncellemesi ve büyük bir aksilik olmaz yazın çıkması planlanıyormuş oyunun. Bu güncelleme ile Tchort Enstitüsü eklendi oyuna ve baya bir değişiklik yapıldı yetenekler üzerinde. Bunlar dışında da var mekanikler, eşyalar üzerinde ufak tefek değişiklikler ve cilalama var. 2015, 2014 ü solladı bile şimdiden benim için :)

http://underrail.com/index.php?option=com_content&view=article&id=150:version-01140-released&catid=43:dev-log&Itemid=61

Underrail, Falloutların tahtına göz diken İndie [18 Aralık 2015] Ek paket Expedition geldi [2019]

• PoE çıktığı gün 300 mblık bir güncelleme gelmişti bugün de 6 mblık bir güncelleme gelmiş.Ötekini oynarken buna hiç bakmadım ama çıkınca baya oynatacak gibi kendini
  • Daha çok fırın ekmek yemesi gerekiyor. :)
  • İyi günler hocam nasılsınız? Hocam oyunun çıkışı ile ilgili bir bilgi var mı? adamların sesi soluğu çıkmıyor :)
  • dimitrixxx kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda bir yazıda "Sıkıştırmayın beni, ne zaman biterse o zaman çıkar" dediydi yapımcı :D
    Yaz sonu diyorlardı ama biraz daha gecikebilir, ne olursa olsun bu sene içinde çıkacak denilmişti. Kesin bir tarih yok anlayacağınız ne yazık ki.
  • görüntülere bakınca nedense fallout 1 aklıma geldi
  • Oyunun son kısmı olan "Deep Caverns" te bitmiş artık. Gayet güzel bir müzikle slideshow olarak yayınladılar. Çıkışı hakkında net bir bilgi yok ne yazık ki hala.

• 6 ay evvel aldık oyunu oynarız diye daha çıkmadı.Neyse Witcher'la işimiz bitmedi daha şimdi çıkmasa da olur
  • Bu tip oyunları özledik valla tam sürüm olsun artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam tam sürümünün çıkışı hakkında bir bilgi var mı? 2016 ya sarkacak gibi geliyor bana
  • dimitrixxx kullanıcısına yanıt
    Sarktı gibi, şu an aslında bitmişe yakın ama ilk alanlarla yeni yapınlar arasında hem grafiksel hem de yazımsal fark olunca oraları da bir elden geçirelim demişler. 2-3 ay sürer gibi geliyor bana.
    Vaktim olsun karşılaştırmayı burada paylaşırım.
  • Geç olsun güç olmasın yeter ki gerçek yeni fallout açlığımızı gidersinler hocam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.