Şimdi Ara

Under The Dome (2013 - 2015) (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.267
Cevap
25
Favori
47.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agreement

Şu an S2x07 yayınlandı... Bu kitapta nereye denk geliyor?

Hocam yukarıda da yazdığım gibi mihenk taşları dışında dizi kitaptan bağımsız.
  • Katates Pızartması kullanıcısına yanıt
    Zaten bağımsız gittiği belli, Stephen King gibi bir insandan bu kadar çerezlik hikaye çıkmaz.

Neden kitaba uymadıklarını anlamış değilim. Eminim kitap dizinin çok daha ilerisindedir hikaye olarak.
  • güzel gidiyor devam
  • Son bölümde imzam çaldı :D Garip geldi :D
  • 2. sezona yeni başladım ve henüz 3 bölüm izledim. Yazacaklarım Sezon 2x03 itibari ile yani.

I ıh, yok olmuyor. Dizi bir türlü istediğim kıvama gelmiyor. İlk sezon da birkaç can alıcı bölümle hobarey dedirtmişti ama gerisi yavandı. Genel olarak bir yavanlık var dizide. İlk sezondan itibaren sezon 2x3'e kadar tüm bölümlerde ciddi takıldığım şeyler var dizide.

1- Dış dünyadan yeteri kadar haber alamamamız. Tamam hikaye kubbenin altında geçiyor. Ama dış dünyada neler oluyor, neler konuşuluyor çok az görüyoruz. Hadi kasabadan olmayanları geçtim ama kasabadan olup da kubbenin inişi sırasında dışarıda kalan insanlar var. Bomba atıldıktan sonra uğramaz oldular iki taraf da kubbe kenarına. Mesela Linda'nın sevgilisi. Arada bir gelseydi görüşselerdi kubbenin yanında.
    Kız ölüyor bi haberi olsaydı cenazesini götürselerdi bir helallik alsalardı falan. :P..

2- Dizinin taş çatlasın 10 oyuncu etrafında dönmesi. Koca kasaba kubbeden etkileniyor ama ana hikaye belli başlı oyuncular üzerinde dönüyor. Ya sürekli olmasa da arada başka gruplar, başka kişilerin yaşadıklarını ve yaptıklarını görseydik. Kasaba halkı figürandan daha figüran. Yani başka hiçbir dizide figüranlar beni bu kadar rahatsız etmemişti. Bi gördüğümüzü bir daha göremiyoruz. Koy oraya kartondan maket onların yerine farketmez, yine de izlenir dizi :P

3- Aniden ortaya çıkan kasaba sakinleri. Efendim bu insanlar gözden uzaklarmış da onun için görmemişiz şimdiye kadar. Sonra birşey olmuş ortaya çıkmışlar. İlk sezonda sarı kadın vardı Barbie'nin tanıdığı. Fabrikayı kimsenin haberi olmadan 3 günde ele geçirip underground mekan yapmıştı kendine :P Zaten ilk sezonun en sıkıcı bölümleri onun olduğu bölümlerdi. O devreden çıkında sezon sonuna doğru dizi toparlamıştı biraz. Bu sezonda da fen öğretmeniyle Junior'un dayısı çıktı bir anda ortaya. Bir de berber amca. Bakalım kubbe daha kimleri yoktan var edecek kasabada bizlere. (Melanie'yi saymıyorum onun ortaya çıkışı esrarengiz olaylar sınıfında.)

Birkaç şey daha vardı kafama takılan ama yazarken unttum. Neyse izlemeye davem bakalım 2x04 ile.

Bu arada hatırlayamadığım birkaç detay var. Cevap veren olursa sevinirim.
    Kasabada ilk zamanlar elektrik yoktu. Jeneratör var diye Joelarda toplanmıştı herkes. Ne ara ne şekilde gelmişti sonra. Ya da gelmiş miydi? 2x03'te laptop çalıştırdılar çünkü ondan soruyorum. Tamamen aklımdan çıkmış bu detay... Bir de Joe'nun arkadaşı çekik gözlü kaykaylı bi çocuk vardı. Ona ne olmuştu en son yaşıyor muydu?

• son bölüm baya iyi
  • Yoldan iki odun kesip yolla sete daha iyi rol keserler o derece kötü bir oyuncu kadrosu var dizinin.
  • Macabre kullanıcısına yanıt
    Ya aslında baktığında bireysel olarak iyi olmasını bekleyeceğin oyuncular var ama totalde ölü yani.
  • http://seriable.com/under-the-dome-cancelled-renewed-season-3/

3.sezon olacak mı henüz belli değil.
  • 2x8 güzeldi ama eğer 2. Sezon final olursa bütün sorular yetişemez gibi geliyor.
  • 2x7 ve 8 i izleyenler bakabilir mi

Sam in kardeşi deli mi yoksa hastanede görevli bir öğretmen mi orasını anlayamadım ve görülene göre Kubbe insan yapımı ama insan yapımıysa şu geçmişte ölü olan kızı yeniden nasıl canlandırdırlar.Son olarakta barbie sevgilisinin neden uçurumdan atlamasını istemiyor onuda anlamadım. Son 2 bölüm iyidi gerçekten ama bence bu sezon biter bu dizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 20 Ağustos 2014; 0:25:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizinin gidişatı nasıldır,başlamayı önerir misiniz dostlar?

• 1. sezon spoiler (geçmişe dönük bir soru)

1. sezonun final bölümünde ya da bir önceki bölümünde uzaylıları sokmamışlar mıydı işin içine? Ben mi yanlış hatırlıyorum
  • İyi bir diziye benziyor.
  • Kitapla ilgili spoiler isteyen pm atabilir.

Dizi güzelleşmeye başladı öneririm ben.

• sam'in kardeşi hastanede görevli.kubbe insan yapımı değil (şimdilik) çünkü babası gibi kişiler onları denek gibi görebilir diye düşünüyorum yumurtayıda istemişti hatta babası onla ilgili çalışmalar olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7ADF8CF23 -- 21 Ağustos 2014; 11:22:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alleaugenaufmich

İzleme sırasına aldım. Umarım güzel bir dizidir. Tavsiye ediyor musunuz?

Ben bir kere başladım, bari bitireyim mantığıyla izliyorum. çok beğenilen bir dizi de değil. Eleştirilecek çok fazla şey var.
  • Son bölüm güzeldi
  • Bana kalirsa dizi cok sacma hale geldi.Radyo istasyonunda calisan adam suan serif ve entrika pesinde...

• Son 2 bolum süperdi,8-9 sezon devam eder umarım.

diğer çoğu diziye taş çıkartır.

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.