Şimdi Ara

Ünal Aysal ve Galatasaray Kulübünün gerçek tutumu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ünal Aysal, 3 sayfadır tartışılan olaya noktayı Telegol programında koydu.

'' Ben isterim ki Fener düşmesin, Beşiktaş düşmesin, kimse düşmesin. TFF UEFA'yı ikna edebiliyorsa hiçbir takımı küme düşürmesin, puanını silmesin. Yeterki futbolda yeniden güven ortamı sağlansın ve Avrupa kupalarına gitme hakkı elimizden alınmasın. Bu iki şart sağlandığı takdirde düşürüp düşürmemeleri çokta umrumda değil. Eğer UEFA bu hakkı elimizden alırsa benim bu kulübe başkan olma nedenim suya düşer, bana eyvallah. '' dedi.

Galatasaray Başkanı'nın beyanatları doğrultusunda, Galatasaray kulübünün tutumu belli. Yasalara uyulması, kuralların değiştirilmemesi duruşunu sergiliyorlar. Bunun yanında yasanın değişmesi ve takımların ceza almaması zerre umurlarında değil. Kısası, Galatasaray bu süreçten etkilenmediği sürece, ne oluyorsa olsun.

Bu bazılarına yanlış bir duruş gelebileceği gibi, bazılarınada haklı bir tutum gibi gelebilir. Ünal Aysal'ın yine belirttiği gibi, ''Herkesin bir çalışma şekli vardır.'' Saygı duymak ve kabullenmek zorundayız.

• Temiz futbol falan?
  • Gremory sus yoksa Nonda'yı çağırırım

• En azından mert adammış diyerek uzaklaşıyorum.
  • bu düşünce başkanın gerçek görüşü değil bence ... açık açık beşiktaş fenerbahçe düşsün diyemez ... benim ve diğer galatasaray taraftarının görüşü böyle değil zannımca ... şikeye bulaşan takımlar düşsün ...
  • Yüzyılı aşkın süredir var olan bir kulübün başkanı. Tv ye çıkıp ezeli rakibimiz küme düşsün, bunun da takipçisiyiz demez diyemez. Ama bu istemediği anlamına da gelmez. Sadece madem düşürmeyeceksin onların yüzünden ben zarara uğrarsam sessiz kalmam diyor. Daha fazlasını demesini kimse beklemesin. İsterse TFF şikeye bulaşan takımları küme düşürmesin. Bundan 30 yıl sonra bile şike yapan takımlar olarak hatırlanacaklar. En büyük ceza bu aslında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aböRjin

bu da iyice kendini bişey sandı

Adamların az olduğu ortamda böyle bir başkanın göze batması çok doğal
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Yüzyılı aşkın süredir var olan bir kulübün başkanı. Tv ye çıkıp ezeli rakibimiz küme düşsün, bunun da takipçisiyiz demez diyemez. Ama bu istemediği anlamına da gelmez. Sadece madem düşürmeyeceksin onların yüzünden ben zarara uğrarsam sessiz kalmam diyor. Daha fazlasını demesini kimse beklemesin. İsterse TFF şikeye bulaşan takımları küme düşürmesin. Bundan 30 yıl sonra bile şike yapan takımlar olarak hatırlanacaklar. En büyük ceza bu aslında...

Ünal Aysal, şikeye karışan takımların, hiçbir şekilde değişmemesi gereken yasalar çerçevesinde cezalandırılması gerektiğini söylüyor. Bu bir fikirdir, temennidir, istektir. Mesele buradaki Ünal Aysal fikri ile Galatasaray kulübünün tutumu.

Ünal Aysal, Galatasaray'ın tutumunun yaptırım uygulayabilecek bir kanal olmadığını, hayata geçecek bir takım icraatların parçası olamayacağını belirtiyor. '' Bunu en baştan beri biliyorduk '' diye yineliyor.

Hatta ve hatta, TFF dışındaki hiçbir kulüp veya yöneticisinin, olayın siyasi ve hukuk dışı yönlerinin önüne geçemeyeceğini de söyledi. Haksızlığa karşı koymak yerine, olanları seyredip, haksızlığa uğradığı noktada müdahale etmek gibi bir strateji içerisinde olduğunu görebiliyoruz. Bunu kimse ayıplayamaz, bu günümüzün en mantıklı hareketlerinden bir tanesidir.

Ezeli rakibimiz düşsün demez, hiçbir zaman demedi, hiçbir zamanda demeyecek. Şike davasında Galatasaray'ı etkileyecek herhangi bir uygulama olmadığı sürece, Galatasaray'ın bu işin yanından ve yakınından geçmek için çaba sarfetmeyeceği Galatasaray'ın bugünki tutumudur.

• quote:

Hocam sana birşey sormak istiyorum ama mantıklı bir şekilde cevap verirsen sevinirim.

Çok kötü geçen bir senenin ardından,yönetim kadromuz,teknik direktörümüz ve takımın tamamına yakın bir yenilenme yaşadık.Bu günkü konumda şampiyonluk için en ciddi adayız.Bu yapılanma sürecinde maddi olarakta baya bir yükün altına girdik,gireceğizde..Yeni yapılan bir stadımız var,ve haliyle bu statta Avrupa kupalarında mücade etmek istiyoruz vs vs.. Şimdi soruma gelecek olursak,bu anlattıklarımda en büyük rolü Başkanımız Ünal aysal oynadı.Fatih Terim'den yönetici kadrosuna kadar en büyük eylemi başkan gerçekleştirdi.Elini bir nevi taşın altına koydu ve taraftarlarını mutlu etmek istediğini her konuşmasında açık bir şekilde dile getirdi.Bütün camia önce sportif başarı,şampiyonluk ve Şampiyonlar Liginde oynamak istiyorken;

Sebebi bizle uzaktan yakından alakası olmayan bir şike soruşturması yüzünden,Avrupa'da oynama hakkımızın elimizden alınma tehlikesi varsa,ve böyle bir tehlikenin Başkanımız tarafından kamuoyuna açıklanması,sizce kendini bir şey sanmak mıdır?,yoksa hakkımızı aramak mıdır ?

• AÇıkçası Telegolde dediklerinden tam olarak gerçek düşüncesi ortaya çıkmıyor. Önce kurallar herkese eşit uygulansın diyor, oyun oynanırken kural değişmesin diyor. Yani şike yapan ve teşebbüs eden düşsün demek istiyor. Sonrada avrupadan men etmesinlerde ne karar alıyorlarsa alsınlar şeklinde bir görüş ortaya koyuyor. Yani puan siliyorsanız silin, küme düşürmüyorsanız düşürmeyin fakat avrupadan men edilmeyelim demek istiyor. İki farklı görüş ortaya koyuyor.
  • Ünay Aysal'ın konuşmasını yorumlamayacağım fakat ona denk bir özet geçeceğim:
    "Şike yapan takımlar düşmesin. Hepsi eksi 80 puan ile cezalandırılsın."
    Kesinlikle ve kesinlikle bu ligdeki en çakal başkan bizim başkan. Öyle bir iğneleme, öyle bir tehdit var ki, aba altından pompalı tüfek göstermek gibi.
  • quote:

Ortalığı karıştırdın kanka
  • quote:

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cnal_Aysal

Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır.

İktisadî Araştırmalar Vakfı, Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal'ı, her yıl bu amaçla yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.

adam değilse artik ....
    elektirik alamadın demek sen :))

• quote:

Orijinalden alıntı: chngrn1905

quote:

Hocam sana birşey sormak istiyorum ama mantıklı bir şekilde cevap verirsen sevinirim.

Çok kötü geçen bir senenin ardından,yönetim kadromuz,teknik direktörümüz ve takımın tamamına yakın bir yenilenme yaşadık.Bu günkü konumda şampiyonluk için en ciddi adayız.Bu yapılanma sürecinde maddi olarakta baya bir yükün altına girdik,gireceğizde..Yeni yapılan bir stadımız var,ve haliyle bu statta Avrupa kupalarında mücade etmek istiyoruz vs vs.. Şimdi soruma gelecek olursak,bu anlattıklarımda en büyük rolü Başkanımız Ünal aysal oynadı.Fatih Terim'den yönetici kadrosuna kadar en büyük eylemi başkan gerçekleştirdi.Elini bir nevi taşın altına koydu ve taraftarlarını mutlu etmek istediğini her konuşmasında açık bir şekilde dile getirdi.Bütün camia önce sportif başarı,şampiyonluk ve Şampiyonlar Liginde oynamak istiyorken;

Sebebi bizle uzaktan yakından alakası olmayan bir şike soruşturması yüzünden,Avrupa'da oynama hakkımızın elimizden alınma tehlikesi varsa,ve böyle bir tehlikenin Başkanımız tarafından kamuoyuna açıklanması,sizce kendini bir şey sanmak mıdır?,yoksa hakkımızı aramak mıdır ?

bak ben adamla ilgili ya da yaptıklarıyla ilgili bi şey demiyorum. sen olaya duygusal bakıyosun. geçen sene tarihin en kötü sezonunu geçirdiniz yeni başkan yeni kadro falan iyi güzel hoş. ben de senin yerinde olsam ben de aynı şeyleri düşünürdüm büyük ihtimalle yalan yok.

ama açıklamaları bana öyle geliyor, fener düşmesin, beşiktaş düşmesin falan. herkes kendi işine baksın. bizim fenerle bir tutulmamız bile kabul edilmicek bişey.

bilmem anlatabildim mi?

@metecik,

hacı ben sanki adam değil mi dedim ya. ne kadar çarpıttınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

quote:

Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır.

İktisadî Araştırmalar Vakfı, Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal'ı, her yıl bu amaçla yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.

adam değilse artik ....

Yok onlar için adam Demirören

Yıllarca YETER diye bağırdılar q7 simao guti den sonra BÜYÜK başkan oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: LA LA LAKERS

quote:

Orijinalden alıntı: MeTeCiK

quote:

adam değilse artik ....

Yok onlar için adam Demirören

Yıllarca YETER diye bağırdılar q7 simao guti den sonra BÜYÜK başkan oldu

aa aa evet hatırladım a.. av.. küfür etmişlerdi adam kızarmıştı ve maçı bırakıp gitmedi izlemeye devam etti.. hatta ben o maçtan sonra istifa eder diye tahmin etmiştim..

• quote:

Su tip yorumlari kendi bölümünüzde yapin lütfen.

Tesekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lombi

İnanamıyorum ya.

Şu açıklamalardan sonra nasıl hala "TÜRK FUTBOLU" gibi bir kelime öbeğinizi kullanabilirsinizki? Kusura bakmayında Türk futboluymuş, adaletmiş, suçluların cezalandırılmasıymış, bunlar Ünal Aysal'ın şeyinin ucunda değil. Adamın tek düşündüğü kendi kulübü, kendi menfaatleri. Şu saatten sonra hiçbir Galatasaraylı "TÜRK FUTBOLU" diye nutuk atmason, önce kendi başkanlarının düşüncelerini öğrensin.

Adam anladı Tff başkanıyla,kulüp başkanlarıyla bir arpa boyu yol alınamayacağını GS ı kurtarmaya çalışıyor ne yapsın meclisin önünde eylem mi yapsın
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzozan -- 20 Aralık 2020; 21:49:49 >
  • Fenerin yediği haltları Galatasaray temizlemek zorunda mı lombi? İstediği tavrı alır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.