Şimdi Ara

Umursamazlık ve Boşlama ( böyle olanlar var mı ? )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mezuna kalmadan önce yani geçen sene aşırı her şeye önem veriyordum sınava konularım tam girdim felan güzeldi her şey mezuna kalınca bir umursamazlık oldu suan modern fizik ve organik 0 1 hafta var tam sınava ne çalışıyorum ne bir şey yapıyorum erken kalkıyorum boş boş dolanıyorum . Mezuna kaldım 1 sene ordan 1 senede okula geç başladım ordan var 2 sene kaybım var nasıl böyle oldu herşey bana biri böyle birine dönüşceksin dese dalga geçerdim benim gibi olanlar oldu mu ? Yoksa türünün tek tembel örneği miyim ? Bu başıma gelenlere cidden şaşkınım

• Lise hayatımda fen grubunu hiç önemsemedim. Çok zor diyip kesiştirdim her zaman. Sınava girdik matematikten 27 net fen grubundan -3 net geldi. 1 sene dişimi sıkacağım dedim, fizik-kimya-biyoloji üç ayrı dersten özel hoca tuttuk. Şuan 30 net yapıyorum daha üstünü bile görürüm inşallah. İsteyince yapamayacağın şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam modern fiziğe başlayın bence hemen. beleş net çünkü. zorlayın kendinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi air raid siren -- 18 Haziran 2021; 9:14:13 >
  • Küçükpazarlı kullanıcısına yanıt

tebrik ederim hocam bende iyi konumdan kötü duruma düştüm benim gibisi yokmuş galiba gerçekten

• Valla ben de aynı durumdayım bitki biyolojisine 1 aydir başlayacağım boş boş oturuyom cok rahatım aha son hafta geldi bugün başlıyorum keza organikte de sıkıntılıyım biraz.Bu rahatlık niye bilmiyorum

• Organik yetişmez hocam. Bitkide de yarısını halledersiniz diye düşünüyorum. Keza konu çok uzun. En az 2 sorusu var. Birini bile yapsanız kardır. Hadi şimdi kolları sıvayın  

• Bende bari fotoelektrik olaydan sonrasına bakayım dedim başlıyorum 3 bucukta fotoelektrk olaydan bakalım ne olcak

• Küçükpazarlı kullanıcısına yanıt

Hocam alkinlere kadar gelmiştim önceden ben fakat ondan sonrası yok hangi konulardan en çok geliyor alkinlerden sonra bi kaç bi yere bakayım analitik geo + cember calısıp giricem sınava

• Gryffindorrr kullanıcısına yanıt

bende fizik 0 integralsiz organiksiz gircem hayırlısı 

• Bende umursamazlık ve boşalma vardı. Habire boşalıyordum, yani boşaltıyordum içimdeki tüm sonucu 28+3 çıkan matematiksel işlemleri. Benim vücudun da stresle mücadele etme şekli buymuş bunu keşfetmiştim. Bir ara 3-4-5 denemesi çözerken bir kadın resmi görüp denemeyi yarıda bırakıp banyoda matematiksel işlemler yapmıştım o derece yani, takma kanka bu zamanlarda normal, bu saatten sonra da bu stresle pek yeni bir şey öğrenemezsin hatta bana kalsa yeni şeyler öğrenmeyin bu zamanlarda çünkü tam olarak anlayamayacağınız için boşuna daha da stres yapacaksınız. O yüzden bildiğinizi tekrar etmek yararınıza.

Edit: Bir de bol bol çıkmış çözün, son hafta çözdüğüm çıkmışlardan bir sürü soru yakalamıştım sınavda, özellikle geometride.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-33247115E -- 18 Haziran 2021; 15:50:39 >
  • Gryffindorrr kullanıcısına yanıt

hocam organik sorularında tüm konunun bilgisini tek bir soruda sorabiliyorlar. Mesela sorunun içinde çiftli bağ, karboksil grubu, özel isimler vs. vs. olabiliyor. Konuya hakim olmak gerek. Adlandırmayı iyi bilin.

• 12'yim ve boyleyim gercekten kendimde ilerleme goremedim daha fazla geriledim gibi hissediyorum. eylulde dershaneden once hersey iyiydi netlerim yuksekti, konulari kendim calisip anliyordum seviye sinavinda da en iyi sinifa girdim sene basinda.
    simdi resmen surunuyorum nerede 20-30k'dan mezuna kalanlarla ayni sinifta olmak nerede 140k hemsirelik 220k ogretmenlik yazip gideceklerle ayni sinifta olmak. kendi degerimi kendim dusurdum.
    dershane ortami cok kaotik ve baskici ayni kast sistemi gibi. hicbir sey yapasim yok netler yuzunden. tyt iyi, tyt abanip seneye korusam desen yine sıkıntılı. Kafam cok karisik da bi cozum yolum yok.

• 27 yaşındayım, hala hayatının en kötü senesi deseler lise son derim. Çok iğrenç zamanlardan geçiyorsunuz. Bir de benim zamanımda mezuna kalma bu kadar olağan bir şey değildi, şimdi o da sıradan oldu. O çileyi bir sene daha çekmek demek baya hayatı duraklatmak demek. Yapmasaydın, yapmayın gibi şeyler söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın, ama çok zor bir şey olsa gerek, yalnız değilsindir kesinlikle.

Ben çok iyi hatırlıyorum son sınavım olan lys fen'e giderkenki düşüncelerimi, "kaydırma yapmadığım ve sınavı kaçırmadığım sürece kesinlikle bir daha bu sınava girmeyeceğim" demiştim, aileme de bunu söylemiştim.

Ne yap, et, bir şekilde kendini kurtar bu çılgınlıktan, hayata başla.

• Mezunsan son gunlerin onemini biliyorsun hocam gercekten kendini derse verirsen dedigin eksikleri kaparsin

• Yirikalische kullanıcısına yanıt

Aynıı şekilde hocam alanımda ilerleyeceğim bu sene sınavım ne kadar kötü gelirse gelsin artık geçtik odtuleri ilk 50 bini felan 150 200 k gelse bile basıp gidicem kendimi geliştiricem farkı orada atıcam özünde böyle tembel biri değilim ama gerçekten bu mezunluk psikolojik olarak yıpranma yarattı sürekli evde olmak arkadasının olmaması kimseyle konuşmama sürekli uykunun gelmesi tembellik süreçleri kısacası üniversiteye gidince bunların hepsinin üstünden geçeceğime adım gibi eminim beni yalnızlık ve psikoloji yordu başka bir şey değil . Bakalım hayat ne göstericek bize hep beraber göreceğiz .

• Benzer durumlardayız hocam çoğu kişi artık bu saatten sonra çalışmayı bırak falan diyor da bence mantıksız. Ne kadar emek verdiğinizi düşünüp daha çok asılmaya çalışın boşa gitmemesi için. Konu eksiğiniz varmış aynı benim gibi, devam edin bir haftada ne yapsak kardır. Umutsuzluğa düşmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gryffindorrr

Aynıı şekilde hocam alanımda ilerleyeceğim bu sene sınavım ne kadar kötü gelirse gelsin artık geçtik odtuleri ilk 50 bini felan 150 200 k gelse bile basıp gidicem kendimi geliştiricem farkı orada atıcam özünde böyle tembel biri değilim ama gerçekten bu mezunluk psikolojik olarak yıpranma yarattı sürekli evde olmak arkadasının olmaması kimseyle konuşmama sürekli uykunun gelmesi tembellik süreçleri kısacası üniversiteye gidince bunların hepsinin üstünden geçeceğime adım gibi eminim beni yalnızlık ve psikoloji yordu başka bir şey değil . Bakalım hayat ne göstericek bize hep beraber göreceğiz .

İşe bir de iyi yanından bak, üniversitenin ilk senesini uzaktan okumak rezil bir durum, onu atlatmış oldun  .

• Arkadas Hucresi kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam o son gün çalışılmaz son hafta çalışılmaz işi tamamen boş bu sınavı okul sınavından farksız görüp son dakkaya kadar asılmak lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.