Şimdi Ara

Umre'den (suudi arabistan) telefon getirtmek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
48.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Arabistanda çalışıyorum. Jarir arabistanın en büyük kitap kırtasiye ve elektronik marketidir. Alışveriş merkezlerinde ve caddelerde bolca mağazası vardır. Ürünleri garantilidir ve sorun yaşamazsınız. Ayrıca sony yetkili satıcılarıda birçok AVM de mevcuttur. Yani Jarirdende alsanız sony mağazasındanda alsanız sorun yaşamazsınız ikiside güvenilirdir. Fiyatlarda heriki mağazada aynıdır 1 kuruş fark yoktur. Kıyı köşe küçük dükkanlarda belki biraz düşük fiyata bulabilirsiniz ama kesinlikle tavsiye etmem. Ya Jarirden yada sony mağazasından alın. Türkiye fiyatlarıyla kıyasalarsanızda pahalı modellerde galaxy S2, arc S de felan epey bir fiyat farkı oluyor, ama düşük fiyatlılarda pek fiyat farkı olmuyor. Mesela galaxy S2 son 1 yılda 2400 riyalle 2000 riyal arasında değişiyor. Bazı hafta sonları 2000 riyale düştü, şu anda bildiğim kadar 2250 riyaldi. Özellikle yeni model geleceğinde son model hemen indirime giriyor. Galaxy S3 çıkmadan evvel S2 ciddi indirime gider. Arc S 3-4 haftadır 2000 riyal den satılıyor. Galaxy S çıkmadan evvel Arc S de de iyi indirim olur.

Selamlar.

pm den ulaşırsanız sevinirim size bir şey sormam gerekte

• quote:

Orijinalden alıntı: pandora666tr

quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Arabistanda çalışıyorum. Jarir arabistanın en büyük kitap kırtasiye ve elektronik marketidir. Alışveriş merkezlerinde ve caddelerde bolca mağazası vardır. Ürünleri garantilidir ve sorun yaşamazsınız. Ayrıca sony yetkili satıcılarıda birçok AVM de mevcuttur. Yani Jarirdende alsanız sony mağazasındanda alsanız sorun yaşamazsınız ikiside güvenilirdir. Fiyatlarda heriki mağazada aynıdır 1 kuruş fark yoktur. Kıyı köşe küçük dükkanlarda belki biraz düşük fiyata bulabilirsiniz ama kesinlikle tavsiye etmem. Ya Jarirden yada sony mağazasından alın. Türkiye fiyatlarıyla kıyasalarsanızda pahalı modellerde galaxy S2, arc S de felan epey bir fiyat farkı oluyor, ama düşük fiyatlılarda pek fiyat farkı olmuyor. Mesela galaxy S2 son 1 yılda 2400 riyalle 2000 riyal arasında değişiyor. Bazı hafta sonları 2000 riyale düştü, şu anda bildiğim kadar 2250 riyaldi. Özellikle yeni model geleceğinde son model hemen indirime giriyor. Galaxy S3 çıkmadan evvel S2 ciddi indirime gider. Arc S 3-4 haftadır 2000 riyal den satılıyor. Galaxy S çıkmadan evvel Arc S de de iyi indirim olur.

Selamlar.

pm den ulaşırsanız sevinirim size bir şey sormam gerekte

pm nizi cevapladım...

• Arkadaşlar suanda umre için mekkedeyim. Türkiyede arastirmami yapıp gelmiştim. Bana göre exrastore uygun gibiydi. Samsung S5 düşünüyordum(2699) Medinede cok uzak biryerdeydi ama gittim. Bu arada bindawood da S4 indirime girdi (1499) fiyat güzeldi fikrim değişti, hem S5 benim icin biraz tuzlu olurdu. S4 e 1800 falan dediler..Çarşı pazarda bu fiyatlar yok. En yakın fiyat S4 icin 1600 dedi, sıkı pazarlık yapsam belki 1500. Üzerimde okadar riyal yok, kart cekermi bilmem, biraz usd biraz TL biraz Riyal kur farkı vs. uğraşmak yerine Aziziye bölgesindeki bindawood dan S4 u k.kartim ile aldım. Yaşlı umrecilerden telefon istemeyin. Cakma ürün gelir.Yada Türkiye ile aynı paraya gelir, değmez. Merkezdeki bidawood larda yok. Taksi ile 10-15 riyale gidilen yere 50 riyal taksi parası isteyen taksiciler var, yaşlı umreci gidemez, ayrıca burada öyle bir vakiti yok. Ben gece gündüz kosturabiliyorum ama yinede yetişmek zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s3 mini yADA lg l70 -90 almak pek mantıklı değil o zaman arabistandan 15 tatilde gitmeyi düşünüyoru umreye ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: samilto

s3 mini yADA lg l70 -90 almak pek mantıklı değil o zaman arabistandan 15 tatilde gitmeyi düşünüyoru umreye ??

Bence gitmeden önce yada orada imkanınız olursa Bindawood marketin kataloğuna bakıp oradaki telefonlardan birini seçebilirsiniz. Şu adreste promosyonlu ürünler var :http://www.bindawood.com/new1/vn/weekly_promotions.html

Mesela bu hafta için Samsung Note4: 1638TL ye denk geliyor + 110TL gibi TR Kayıt ücreti ile 1750TL ye malolur. iphone6 da hemen hemen aynı. Türkiye de bu telefon 2200TL civarında satlıyor, yani yaklaşık 450TL gibi menfaatiniz olur. Garantisi olmayacaktır ama telefon orijinal. Başka yerlere bakmayın, ya ücreti fazla yada çakma telefonlar satılıyor. Hem pahalı hemde çakma ürün alma olasılığıda çok fazla. Merkezdeki Bindawoodlarda yok, Mekke için Aziziye bölgesindeki Bindawood markete gitmeniz gerekir, Kabenin yanından taksiye 15 Riyale pazarlık yapıp gidin, dönüş zaten 10-15 riyal.

Ayrıca Arabistana giderken yanınızda TL yerine USD bulundurmanız faydalı olacaktır. TL yi özellikle Mekkede düşük kurdan bozuyorlar, esnaflar dahada vicdansız, Medine birazdaha iyi, Cidde en iyi kurdan bozuyor ama USD her tarafta aynı, havada kapıyorlar Amerikan parasını, esnaflar satış fiyatından bozuyor hemde.

• Hocam oradan gelen telefonlara imei atılmıyormuş doğrumu yoksa yalan mıdır yoksa oradan s5mini alacağımda cevaplarsanız çok memnun kalırım.
  • Bnde lg g4 stylu getirmek istiyorum garantisi burda geçermi kayıt ettirmek için ne kadar gerekir imei kaydettirmek deil sadece kullanıma açmak için ne ne kadar gerekir bilenler yardımcı olabilirmi

• Güncel

• Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır Suudi arabistandayim buradan telefon leptop kısaca elektronik ve araba fiyatları uygun örnek 1 phone 7 plus 2700 sar hemen hemen tl parasiyla ayni AVM lerde satış fiyatı pasaprtunuza işletip turkiyeye döndüğünüzde vergi veriyorsunuz sonra ömür boyu kullan türkiyede vergisini vermezseniz 6 ay sonra telefonuz kapanır Bilginize

• 28 Ağustos 2017 tarihinde iPhone 7yi 2100 tl (2399 sar) aldım. Henüz elime gelmedi ama annemden fotoğrafları aldım iPhone 7 A1778 MODELİ Türkiye'de 1 yıl garantisi mevcut (Apple ile konuştum) kesinlikle alınabilir ancak Türkiye'ye geldiğinde imei kayıt ettirmek için 150 tl vermeniz gerekiyor. Telefonun Türkiye fiyatı ile arasında 1100 tl farkı var kesinlikle alınabilir.

Telefon fiyatlarını öğrenmek için birkaç siteler var : Jarir Bookstore, eXtra bunlar Suudi Arabistanın büyük mağazaları Mekke ve Medine'de mağazaları var.

iPhone telefon orjinal mi değil mi diye bakmak isterseniz:https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ buraya telefonu almadan önce kutunun arkasındaki imei numarasını yazmanız lazım orjinal ise zaten telefon modeli çıkıcaktır

• Suudi Arabistan'dan alınan samsungların Türkiye'de garantisi var mı?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.