Şimdi Ara

UMI IRON 4G LTE 5.5 Inch 3GB RAM MTK6753 1.5GHz Octa-core Smartphone

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
12
Favori
24.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=zPo-JGehFos&feature=youtu.be

Arkadaşlar biraz menülerde dolandım antutu test ve kamerayı test ettim incelemek isterseniz buyurun

https://www.youtube.com/watch?v=Q_lQ58y1Rac&feature=youtu.be

Biraz amatörce oldu idare edin sormak istedikleriniz merak ettiklerinizi sorabilirsiniz forum altında sizlere paylaşabilirim

Henüz ön satışta olan ve almayı planladığın 179$ üzreti olan bir telefon benimle beraber dşünenler varsa konu altında konuşalım. 64bit işletim sitemi ve 6753 8 çekirdekli işlemcisi ve 3gb ram ile ön plana çıkan özellikleriyle beni çok cezbetti görüntüsüde hoşuma gitti umarım sorunsuz bir telefon olur...

Bu da yeni görenler için bilgiler;

Model UMI IRON
    Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
    3G: WCDMA 900/1900/2100MHz
    4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz
    SIM Card Dual SIM, Dual standby (2 Nano SIM Card or TF Card)
    Style Bar Phone
    Color Grey,Silver
    Shell Material Metal

Sistem
    OS Android 5.1
    CPU MTK6753 Octa Core, 1.5GHz
    GPU Mali-T720
    ROM 16GB
    RAM 3GB

Ekran
    Display Size 5.5 inch
    Type FHD LTPS Screen
    Resolution 1920x1080 pixels
    Multi-Touch Yes,5 points touch
    Screen color 16000K colors

Desteklediği Format
    Audio File Format WAV, AMR, MP3,AWB
    Video File Format 3GP, MP4, RMVB
    Image File Format GIF, JPEG, BMP, PNG
    E-book Format TXT, PDF
    OTG Yes
    FM Radio Yes, earphone needed
    Earphone Port 3.5mm
    Card Extend Supports an external TF card up to 64GB

Veri transferi ve bağlantılar
    Data transfer USB/Bluetooth
    Mobile internet WAP/WiFi

Genel
    kamera/fotoğraf
    Resolution Rear 13MP Sony IMX214 camera with dual flashlight and auto focus
    5.0MP (interpolation 8.0MP) OV8858 front camera

Diller
    Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catalan, Czech, Danish, German, Estonian, English, Spanish, Filipino, French, Croatian, Isizulu, Italian, Swahili, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Nederlands, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Romansh, Slovenian, Slovak, Finnish, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Armenian, Hebrew, Urdu, Arabic, Persian, Amharic, Hindi, Nepail, Bengali, Thai, Burmese, Cambodian, Korean, Japanese, Traditional/Simplified Chinese
    Phonebook 500
    Message SMS, MMS
    Input Handwrite/Keypad
    GPS Built in GPS,A-GPS with EPO
    WIFI Yes, 802.11b/g/n wireless internet, 2.4GHz/5GHz
    Bluetooth Yes,Bluetooth 4.0

Sensor
    Gravity sensor Yes
    Light Sensor Yes
    Proximity Sensor Yes
    E-Compass Yes
    Gyroscope Yes

Yüklü olarak gelen uygulamalar: Ebook, Email, Calendar, Agenda, Memo, Calculator, Alarm clock, Voice recorder, Linear accelerometer, Rotation Vector Sensor, Tethering & Portable hotspot, Playstore
    Ölçüler 152.3 x 76.5 x 7.9mm
    Net ağırlık 148g
    Batarya 3350mAh
    Bekleme süresi About 3~4 days

Paket İçeriği
    1 x UMI IRON Smartphone
    1 x Charger
    1 x USB Cable
    1 x OTG Cable
    1 x 3350mAh Battery
    1 x User Manual
     UMI IRON 4G LTE 5.5 Inch 3GB RAM MTK6753 1.5GHz Octa-core Smartphone UMI IRON 4G LTE 5.5 Inch 3GB RAM MTK6753 1.5GHz Octa-core Smartphone

İlk kullanıcı incelemesi ve yorumu Morenno arkadaşımızdan geldi

quote:

Orijinalden alıntı: Morenno

Merhaba arkadaşlar amiral gemisi katili olarak lanse edilen bazı yerlerdede yeni nesil canavar olarak tanıtımını gördüğümüz Umi İron'a şimdi yakından bakmaya çalışalım.
    Uzun bir süre telefon araştırması yaptıktan sonra metal kasa tasarımı ,üst düzey gelişmiş özellikleri ve uygun fiyatı neticesinde Umi İron almaya karar verdim.
    Çok sık telefon değştiren biri olmadığım için yeni nesil akıllı telefonlardan çok fazla kullanmadım dolayısıyla diğer modellere göre ne gibi üstünlükleri var o anlamda sık tel değitiripte bu tip telefonlardan bolca kullanmış arkadaşlara göre daha kısır değerlendirmelerim olabilir.Eski telimin Nokia N8 olduğunu söylersem ne demek istediğimi daha iyi anlatmş olurum sanırım.
    İlk önce tasarımdan başlamak itiyorum.Şunu öncelikle belirteyim metal kasa gerçekten şık olmuş.Ele alındığında kaliteli bir cihaz hissi yaratıyor.Cihaz göz aşinalığımız olan bir tasarımla karşımıza çıkıyor.Özellikle çin telefonlarında bu tasarım bu sene çok moda.Ben kendi adıma biraz daha keskin hatları seviyorum.Mesela huawei p7 gibi.Birde 5,5 inç bir telefon gerekten büyük bir cihazmış.Kullanmaya başlayınca daha iyi anladım. Sonuç itibariyle şunu söyliyeyim 5.5 inç büyüklük benim için sorun olmaz diyorsanız ve bu tarz tasarımları beğeniyorsanız işin içine metal kasada girince kesinlikle elinize aldığınızda pişman olmayacağınız bir cihaz tasarım anlamında.
    Cihazı açtığımızda bizi full hd bir ekran karşılıyor. Ben kendi adımı ekranı çok beğendim gayet net ve berrak youtobe den hd video izlemenin tadına doyum olmuyor.Antutu testinde 32700 puan aldı.Bu puan doğrusu bana düşük geldi.Bir k3 ün 13000 puan gerisinde kalması nedendir çok fazla bilmiyorum açıkçası.Ama telin menüler arasında geçiş olsun uygulama çalıştırma hızı falan çok çok iyi diyebilirim.Wifi üzerinden internete girildiğindede cihaz adeta uçuyor. Kasanın alt kısmına bir bildirim led konulmuş. Bu led gelen bildirimlere göre çeşitli renklerde yanıp sönerek sizi haberdar ediyor.Güzel olmuş gerçekten.Ekran güneş ışığında dahi kolay görülüyor. Hoperlör performansı yeterli.Karşı tarafla konuşma sırasında dilerseniz konuşmanızı kayıt edebiliyorsunuz.Karşılaştığım bu özellik oldukça hoşuma gitti.Telin batarya performansı gerçekten takdire şayan 3000 mahlık batarya çok stabil bir şekilde azalıyor.tam olarak bir süre veremem ama cihazdan en az beş ila beşbucuk saat ekran almak mümkün.Yoğun günlük kullanımda bile sizi yarı yolda bırakmaz.Cihazda gördüğüm kadarıyla operatör üzerinden görüntülü görüşme yok. 3G bandında kullandığım cihaz sorunsuz hizmet veriyor. Cihazda göz tarama özelliğini bulamadım satan arkadaş güncellemeyle geleceğini söyledi. Ekran kilidi seçeneklerindede göz tarama görünmüyor. Diğer taraftan kalp hızı ölçüm özelliği sorunsuz çalışıyor.İhtiyaç halinde kullanmak mümkün.Çift tıkla ekran uyandırma mevcut.
    Gelelim kamera özelliklerine Antutu testinde arka kamera 19,7 mp 5120 ye 3840 olarak çıkıyor ama sanırım yanlşlık var cihaz 5120 ye 2880 çözünürlüğünde foto çekiyor.Kamerada kulanmadığım bir çok ayar var ben çektiğim fotoları otomatikte çektim. Foto kalitesi gün ışığında tatmin edici olmakla birlikte flaşlı çekimlerde aynı kaliteden bahsetmek pek mümkün değil maalesef. Eski telefonum n8in flaşlı çekimleri daha başarılıydı diyebilirim.Çektiğim bir kaç fotoyu inceleyebilirsiniz. Full hd video kaydı yapabilen cihaz 3gp olarak video kayıt yapyor kamera ayarlarında başka format göremedim. Oysa 3 gp kullanışlı bi format değil. Ön kameraya gelecek olursak 8 mo lik selfi kamerasıda gün ışığında başarılı.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar fırsat buldukça yine yazmaya çalışırım. Bana soracak olursanız ufak tefek eksikleri olsada cihaz tam bir fp ürünü bence almayı düşünenler gönül rahatlığıyla alabilirler

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    İmei Atma

Telefon arama tuşundan aşağıdaki kodu gir.
    *#*#6865#*#*
    Açılan menüden
    SIM 1 ve SIM 2 için İMEI leri gir
    Sonra Write IMEI butonuna bas
    Sonrasında programdan çık ve telefonu yeniden başlat.
    Hayırlı olsun
    (Alıntı)
    (Oluşabilecek herhangi bir sıkıntıdan kimse sorumlu tutulamaz)

Güncellemelerde ve formatta imei kaybolmuyor

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: SeWD@Li

quote:

Orijinalden alıntı: voto

Selam arkadaslar İton pro telefonumu kullanmadan once sizlere sormak istedigim 2 sorum var.

1- Yapikredi bankasi uygulamasini calistirmak icin bir yontrm gelistirebilen oldumu acaba?

2-Avea hat ile alakali bir sorundan bahsedilmia tam olarak sorun yasayan varmidir?

Orijinal sürüm 1.6 ROM sürümüne Kurulamayan program sorununu çözdüm sonunda;

Önce TWRP nin recovery img ını indirip tele atıyoruz,
    marketten Flashify kurup indirdiğimiz img yi kuruyoruz.
    Gapps dosyasını indirip telin anadizinine atın.
    Son olarak gapps-L-4-21-15.zip dosyasını install yapıyoruz TWRP ile çalışmayan uygulamalar çalışıyor.

Dosyaları yükledim aramayın diye sadecxe Flashifyi marketten inidirin diğer 2sini telin anadizinine atın.

TWRP
    https://drive.google.com/file/d/0B-p_Ubxz4okqZk5NaDZJdGthcEU/view?usp=sharing

GAPPS
    https://drive.google.com/file/d/0B-p_Ubxz4okqVG12SUh6OC04aWM/view?usp=sharing

UMI IRON 4G LTE 5.5 Inch 3GB RAM MTK6753 1.5GHz Octa-core Smartphone UMI IRON 4G LTE 5.5 Inch 3GB RAM MTK6753 1.5GHz Octa-core Smartphone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usnn -- 2 Ocak 2016; 23:41:32 >

• Bende bu ürünle K3 Note arası kaldım aralarında pek fark yok ..
    k3 note 6752 8 çekirdek 1.7 ghz, 2 gb ram..
    umi iron 6753 8 çekirdek 1.5 ghz, 3 gb ram...

Ama tercihim sanırım k3 den yana olacak gibi rom çeşitliliği, bulunabilirlik, yedek parça ve aksesuarda daha bol olacaktır.

Yinede fikirleriniz.
  • konu açılmış mı diye baktım, açılmış. :)

göz okuma sistemi ve ön kamera flaş özelliği ile beni etkilemeyi başardı.

kasası full metal, buda çok iyi bir özellik.(birde hifi var, gerçekçi ses sistemiymiş pek anlamıyorum ondan tabi)

Aklıma takılan sorular şunlar; göz okuma sistemi ne kadar hızlı çalışıyor? eğer çok ağır bir şeyse pek kullanışlı olmayacaktır zira.
    birde, gorilla glass gibi ekran koruma özellikleri belirsiz galiba, onlarda önemli
    kalp ritmini ölçüp widget olarak uyarması da hoş görünüyor :D

bunu almayı düşünüyorum. inşallah kısa sürede çıkış yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N20 -- 3 Temmuz 2015; 18:56:43 >

• Bu bir flagship killer one plus dan bike daha üstde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabırsızlıkla beklemedeyim acaba ön siparişi versekmi sıkıntı yaşayan olurmu onu bekliyeyimmi diyorum ama ihtiyaçta var jiayu g3 emekliye ayrılma vakti geldi aslında halen canavar gibi ama arada pili söküp takmak gerekiyor.
  • cok iyi makina gercekten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siparişi verdim. Bekliyorum.Metal kasa güzel gözüküyor.
  • Umi eMax düşündüm ben de ama bir arkadaş UMI den uzak dur dedi.
    Kullananlar var mı bu markayı, hata oranı yüksek mi merak ediyorum.

Bazı modelleri ile ilgili yorumlar okumuştum ama yeni alanlardan, etkileyici telefon diye. Sorunlar genelde sonradan ortaya çıkıyor.
  • telefon özellikleri ve fiyatı çok iyi açıkcası.sanırım kasada metal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Umi eMax düşündüm ben de ama bir arkadaş UMI den uzak dur dedi.

Bazı modelleri ile ilgili yorumlar okumuştum ama yeni alanlardan, etkileyici telefon diye. Sorunlar genelde sonradan ortaya çıkıyor.

umi zero baya satış yapmıştı ondada ısınma problemi vardı onun dışında bir sorun varmı bilmiyorum umarım sıkıntısız olur bu özelliklerde bu fiyat çok iyi
  • nereden sipariş ediyorsunuz beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: usnn

quote:

Umi eMax düşündüm ben de ama bir arkadaş UMI den uzak dur dedi.

umi zero baya satış yapmıştı ondada ısınma problemi vardı onun dışında bir sorun varmı bilmiyorum umarım sıkıntısız olur bu özelliklerde bu fiyat çok iyi

fiyat özellik çok iyi olunca problem ihtimali de yüksek oluyor işte hocam.
    Bir K3 note güzel çıktı o konuda, tam fp kralı oldu.

örneğin elephone 5000, 5350mah batarya var 8 çekirdek falan filan ama hep sıkıntı, hepsi arızalı sanki diyorlar.

• @madmax
    elephone 5000 düşünüyordumda onun menü tuşu sıkıntılıymış vazgeçtim. 7000 alacaktım, malzeme kalitesi dandikmiş, ondanda vazgeçtim.
    umi iron'a taktım şuan inşallah sorun yaşamam.

@headshotçı
    uluslararası sitelerde var ama o konuda tecrübeniz yoksa, bi arkadaş 50$ kar komisyonla türkiyeye getirtiyor, ondan alacağım şahsen.
    https://www.facebook.com/groups/X.Seller.Cin.Pazari/?fref=ts çin telefonlarını getirip satan arkadaşın sayfası.

https://www.facebook.com/groups/487161264786537/?fref=ts
    buda umi iron türkiye sayfası, yeni açtım. meraklılarını beklerim

• http://www.devicespecifications.com/tr/comparison/711c350b8

Emax işlemci ve batarya yönünden önde. Ayrıca HotKnot varmış, NFC benzeri teknoloji Medaitekin ürettiği.

İron 3gb ram avantajı var ama Pusula bile yok diyor bu site, geekbuying de aynı şekilde. Pusula yokmuş.

Boyutlar aynı, biraz da tipten kazanıyor iron.

ben batarya için eMax denemek isterdim. K3 Note dan sonra performans değil batarya problem artık.
  • ben tecrübelerime dayanarak kesinlikle bu telefn harika diyorm.bir red mi2 kullanıcısı olarak çok begendim
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    emax'in görüntüsü berbat ya hiç hoşuma gitmiyor.

iron'a karar verdim ben, inşallah sorun yaşamam :9
  • Sanal tuşluymuş telefon
    hiç sevmem. tuşlar bir de ekranda yer kaplıyor.
  • quote:

Sanal tuşluymuş telefon

sanal tuş olması gerçekden üzücü sony gibi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: usnn

quote:

Sanal tuşluymuş telefon

sanal tuş olması gerçekden üzücü sony gibi :(

olumlu tarafından bakın.
    film izlediğinizde, kapasitif tuş olmadığı için, o tuş yerleri otomatik yok olur ve ekran fazlasıyla genişler.
    2: tuşlar dokunmatik olduğundan, kapasitif veya ekran dışı dokunmatik tuşlara göre daha az bozulma riskine sahip olur.
  • sar değeri nedir acaba
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.