Şimdi Ara

uluslarası garanti nedir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
11.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya dan bir digital fotoraf makinesi almak istiyorum. Yurdısı urunlerde 1 yıl uluslararası garanti diye bir garanti gercekten var mı?Ya da bu garantiyi Türkiye de bir sorun cıkınca servise gondererek kullanabilir miyim...

• Yanlış bilgi vermiş olmayayım ama bildiğim kadarıyla uluslararası garantili bir ürün diğerine göre biraz daha pahalı olabiliyor. Ayrıca, her marka, uluslararası garanti kapsamına bütün ülkeleri dahil etmeyebiliyor. Böyle bir durumda bu garantiye Türkiye'nin dahil olup olmadığını öğrenmekte fayda var. En son, Olympus'un uluslararası garanti kapsamına Türkiye'nin dahil edilmediğini görmüştüm.
  • Canon da aynı şekilde
  • Sanıyorum Nikon da aynı şekilde uluslararası garantiyi kabul etmiyor.
  • Uluslararası garanti palavradan başka bişey değil. Türkiyedeki hiçbir firma yurtdışından satın alınmış ürüne garanti kapsamında işlem yapmaz. Yapsa bile bu çok zor ve uzun bir prosedür olsa gerek.
    Türkiye kanunlarına göre firmalar sattığı ürüne 2 yıl garanti vermek zorunda oysa yurtdışı ürünler 1 yıl garantili. Dolayısıyla Türkiyede garantiyi marka değil yetkili distribütor firma veriyor.
    uluslararası garanti kapsamında işlem yapabilmek için kullanıcı sonuçta aldığı yerle irtibata geçip cihazını Türkiyede tamir ettirmek istediğini belirtmeli, ve yurtdışı firma yetkili distribütor ile temasa geçerek ürünün garanti kapsamında tamiri için sözkonusu ücreti kendisinin karşılayacağını kabul etmeli. Pratikte böyle bir uygulama yapılmışmıdır bilmiyorum. Zor çok zor.
  • Peki fujifilm in bu kapsamda olup olmadıgı hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: skydiver

Peki fujifilm in bu kapsamda olup olmadıgı hakkında bilgisi olan var mı?

Makinenin satın alındığı ülke eğer Avrupa Birliğine dahil ise (İngiltere hariç) geçerliymiş.
  • bu topic ilgimi cekti cunku ben de gecen hafta almanya'dayken bizim ulkede 800 milyon olan Nikon Coolpix S1'i 500 milyon civarında bir fiyata aldım almanya'da gercekten elektronik esyanın cok ucuz oldugunu gordum girdigim elektronik marketlerde. umarım sorun olmaz aldıgım makinede, aldıgım yere sordum ve makineyi turkiyede kullanacagımı belirttim, uluslararası garantinin oldugunu soylediler.

ama son ve net olarak soyleyecegim sey de sudur: bence elektronik dunyası garanti, saglamlık, servis vb. konularda en şansa dayalı alanlardan biridir. en guvenerek aldıgın garantili urun her konuda basını agrıtabilir, spottan (veya garantisiz) yarı fiyatına aldıgın urunu senelerce tepe tepe kullanabilirsin. bunun ornegini cok gordum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zoomx3

bu topic ilgimi cekti cunku ben de gecen hafta almanya'dayken bizim ulkede 800 milyon olan Nikon Coolpix S1'i 500 milyon civarında bir fiyata aldım almanya'da gercekten elektronik esyanın cok ucuz oldugunu gordum girdigim elektronik marketlerde. umarım sorun olmaz aldıgım makinede, aldıgım yere sordum ve makineyi turkiyede kullanacagımı belirttim, uluslararası garantinin oldugunu soylediler.

ama son ve net olarak soyleyecegim sey de sudur: bence elektronik dunyası garanti, saglamlık, servis vb. konularda en şansa dayalı alanlardan biridir. en guvenerek aldıgın garantili urun her konuda basını agrıtabilir, spottan (veya garantisiz) yarı fiyatına aldıgın urunu senelerce tepe tepe kullanabilirsin. bunun ornegini cok gordum.

Almanya'ya ucuz diyorsan bir de ABD'yi bi gör BURADAN
  • quote:

Orjinalden alıntı: duduco

dostum evet gercekten de amerika fiyatı normal fiyatının üçte biri neredeyse, baktım dedigin linke. ama bir de şu var: ben dedigim fiyata satın aldım aleti. cebimden cıkan para soyledigim para yani. senin gösterdigin yerden aldıgımız zaman cebimden tam olarak ne çıkacak elime ulaşana kadar. onu da biliyorsan yaz bana bir de dayım istiyor dijital makine almayı. ben de ısmarlayayım bir tane daha bu kadar ucuzsa. kaçmayacak bir fiyat çünkü linkte gordugum fiyat. yani bu kadar kolaysa 800 milyonluk makieyi 222 dolara almak o zaman buradaki satıcıların iflas etmesi lazımdı bugune kadar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zoomx3

quote:

dostum evet gercekten de amerika fiyatı normal fiyatının üçte biri neredeyse, baktım dedigin linke. ama bir de şu var: ben dedigim fiyata satın aldım aleti. cebimden cıkan para soyledigim para yani. senin gösterdigin yerden aldıgımız zaman cebimden tam olarak ne çıkacak elime ulaşana kadar. onu da biliyorsan yaz bana bir de dayım istiyor dijital makine almayı. ben de ısmarlayayım bir tane daha bu kadar ucuzsa. kaçmayacak bir fiyat çünkü linkte gordugum fiyat. yani bu kadar kolaysa 800 milyonluk makieyi 222 dolara almak o zaman buradaki satıcıların iflas etmesi lazımdı bugune kadar.

Sen sonuçta Almanya'da olduğun için oradaki satış fiyatına satın aldın. Amerika'da yaşayan insanlarsa bu mağazadan alırsa 10-15 dolar belediye vergisi öder. Eğer internetten alırsa belediye vergisinden muaf ama haliyle kargo masrafı öder. Sonuçta ödeyeceği para aynıdır. Ama buraya getirtmek artık sorun. Bilgi istiyorsan buraya bir göz at
  • duduco arkadaşim verdiğin sitede fiyatlar cok düşük..o kadar değil fiyatlari..mesela a510 için 119 dolar demişler..Fakat büyük firmalarda 170$ civari fiyati..o site biraz sakat gibi duruyor bence..
  • herkese merhaba,

mboyaci'nin uyarısına eklemek istediğim şeyler var , duduconu verdiği linkteki www.usaphotonation.com vehttp://www.amphotoworld.com/ ve şuan aklıma gelmeyen bir site konusunda uyarıyım arkadaşlar ;
    Bu siteden alışveriş yapmak konusunda hertürlü sahtekarlıkla karşılşama imkanınız var hele birde yurt dışından laışveriş yapmayı düşünürseniz..... orda yazan birçok ürün fiyatına kutu içeriğini dahil etmiyorlar...yada fabrika tamiri görmüş ürünler satıyorlar.....hatta bu sitelerde site üzerinden veridğiniz sipariş yeterli olmuyor..siparişin tamamlanması için tlf onayı vermeniz gerekiyor....ve olay burda kopuyor....size ekstra ürünler stamak için(lens,ekstra pil,çanta vs........) eğer istemiyorum derseniz ellerinde şuanda olmadığı birkaç hafta içinde temin edebileceklerini söylüyorlar...artı sitede yazan fiyata orjinal kutu içeriğinin dahil olmadığını bu tlf görüşmesinde öğreniyorsunuz......DİKKAT EDİN .......

• Sevgili omurde uyarıların için sağol. Ama ben verdiğim siteden 2 adet 5900 aldım ve eksik bir şey çıkmadı. amphotoworldden 2 yıl önce arkadaşa sony 201 almıştık dediğin gibi pil ve şarj cihazının ayrı olduğunu söylemişlerdi ama yinede daha ucuza malolduğundan almıştık. Bu arada telefon açıp onay verme her sitede oluyor. Ben yaklaşık 4 yıldır orada okuyan kardeşimin vasıtasıyla alıyorum.
    Bir kaç kere deneme amacıyla kendim verdim siparişimi ama kart sahibi ve sipariş sahibi Türkiye'de, alıcı Amerika'da olduğu için siparişi iptal ettiler. Yani siz buradan ucuz sitelere sakat gözüyle nasıl bakıyorsanız onlar da bize 2 kat daha sakat gözüyle bakıyor. Çünkü orada ki tüm yasalar tüketici lehine. Bir dolandırıcılığa karışan mağazanın çok ağır müeyyideleri var. Ama tabi buradan nasıl uğraşılır o ayrı bir konu.
  • işte bunlardan dolayı ben yanaşmıyorum internet üzerine almaya. orada 222dolar yazabilir ama ben 500milyona da alsam en azından o anda uzerinde yazan parayı odeyip makineyi yanıma alıp cıkıyorum magazadan. bence gene en guvenlisi bu.

ama tabi amerikaya gitme fırsatım olursa orayı da arastırır en ucuz yeri bulmaya calısırım. amerikanın ucuzlugu hakkında dediklerine katılıyorum cunku bircok tanıdıgımdan da duydum daha once elektonik konusunda ne kadar ucuz oldugunu.
  • quote:

Sevgili omurde uyarıların için sağol. Ama ben verdiğim siteden 2 adet 5900 aldım ve eksik bir şey çıkmadı. amphotoworldden 2 yıl önce arkadaşa sony 201 almıştık dediğin gibi pil ve şarj cihazının ayrı olduğunu söylemişlerdi ama yinede daha ucuza malolduğundan almıştık. Bu arada telefon açıp onay verme her sitede oluyor. Ben yaklaşık 4 yıldır orada okuyan kardeşimin vasıtasıyla alıyorum.
    Bir kaç kere deneme amacıyla kendim verdim siparişimi ama kart sahibi ve sipariş sahibi Türkiye'de, alıcı Amerika'da olduğu için siparişi iptal ettiler. Yani siz buradan ucuz sitelere sakat gözüyle nasıl bakıyorsanız onlar da bize 2 kat daha sakat gözüyle bakıyor. Çünkü orada ki tüm yasalar tüketici lehine. Bir dolandırıcılığa karışan mağazanın çok ağır müeyyideleri var. Ama tabi buradan nasıl uğraşılır o ayrı bir konu.

Umarım yanlış anlaşılmamışımdır..ben sadece daha önce yaşadığım bir tecrübeden dolayı bu siteler konusunda uyarmak istedim ayrıca yurt dışı bir çok forumdada bu iki site hakkında olumsuz şeyler okuduğum içindi...hala mayıs ayında arkadaşım vasıtasıyla Amerikada verdiğim siparişin iptal olamsını bekliyoruz )sen sorun yaşamadıysan senin adına sevindim.... en azından ürün açıklamalarında sadece gövde fiyatı olduğu yazan uyarıları yazsalar .... öyle yada böyle insanları yanıltıyorlar diye düşünüyorum ... neyse topic konusu dışına fazlasıyla çıktım diye düşünüyorum ....

herkese selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omurde -- 28 Temmuz 2005, 22:39:53 >
  • internetten alışverişe,banka taksiti veya fatura yatırmaya güvenmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CROSSFİT

internetten alışverişe,banka taksiti veya fatura yatırmaya güvenmiyorum

2005
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

2005

Aradan gecen 7 yilda denemis olabilir arkadas, olmayinca burada sonuclari paylasmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

2005

Aradan gecen 7 yilda denemis olabilir arkadas, olmayinca burada sonuclari paylasmis

konunun tarihine dikkat etmedim ve fikrimi söyledim.ayrıca olur olmaz her konuda espirimsi yorumlar yaparaktan senin gibi rank sağlamaya çalışan liselilerden veya ilkokullu lardan hiç haz etmem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.