Şimdi Ara

Uluslararası Uzay İstasyonu bugün İstanbul üstünde 20:14’te çıplak gözle görülebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uluslararası Uzay İstasyonu bugün İstanbul üstünde 20:14’te çıplak gözle görülebilecek
    Çok sayıda ülkenin ortak çalışmasıyla üretilip uzaya gönderilen Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), bugün saat 20:14’te İstanbul üzerinden geçecek. Bu geçiş sırasında havanın açık olması durumunda istasyon rahatlıkla gözlemlenebilecek.
    Her 90 dakikada Dünya çevresinde bir turu tamamlayan ISS, alçak Dünya yörüngesinde yer alıyor. İnsanoğlunun yaptığı ilk uydu olmasa da şimdiye dek üzerinde en çok çalışma gerçekleştirilen uydu ünvanı ISS’te bulunuyor.
    Dünya’nın her yerinde amatör gözlemciler tarafından geçişi beklenen ISS’i takip eden çok sayıda hizmet mevcut. NASA’nın ISS’e özel sayfasında verdiği canlı yayın, istasyondan Dünya’yı görmek isteyenler için sürekli aktif durumda. Doğru saatte bakarsanız Türkiye’yi ve İstanbul’u kameradan görmeniz mümkün olacak. Yayını görmek için buraya tıklayıp yayını başlatmanız yeterli.

• TAM yukarıdan geçerken bu sitedeki herşeye muhalif takım ı yukarı ışınlar mı diye hayal ediyorum.

• bunun haber değeri ne çok merak ettim.
    ayrıca aşağıda yazdığım linkten girip evinizin güneşin hatta ayın önünden geçecek geçişleri görebilirsiniz.https://transit-finder.com/

• Eee? Haber mi bu? Her gün geçiyor zaten...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Shen kullanıcısına yanıt
    Herhalde tam istanbul üzerinden geçmesi haber
  • O ışık kirliliğiyle biraz zor görürsünüz.

• ISS i uzun süredir takip ediyorum , gerçekten var olduğuna inanmaz zor , canlı takip ettiğinizde hep aynı bulutlar ve videolar tekrarlanıyor ve akıcılık yok mesela 5 dk boyunca hızlıca o bölgeden geçiyor ama bulutların şekli 5 dk da hiç değişmiyor :D insan inanmak istiyor ama işte .. .

• Tam geçerken herkes lazer tutsun :)

• Videosunu çekeyim bari 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

ISS i uzun süredir takip ediyorum , gerçekten var olduğuna inanmaz zor , canlı takip ettiğinizde hep aynı bulutlar ve videolar tekrarlanıyor ve akıcılık yok mesela 5 dk boyunca hızlıca o bölgeden geçiyor ama bulutların şekli 5 dk da hiç değişmiyor :D insan inanmak istiyor ama işte .. .
  • Oyları da sayıversin.

• Duz Dunyacilar hevesle videosunu ekipmanlarla cekmislerdir :) Yerseniz :))

• Benim evin üzerinden geçti. Rahatlıkla gözüküyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shen

Eee? Haber mi bu? Her gün geçiyor zaten...
    Her gün aynı bölgeden geçmiyor. Aynı bölgeden geçse bile gözle görülemiyor ya da görüş şartları uygun olmuyor.
  • Uluslararası Uzay İstasyonu bugün İstanbul üstünde 20:14’te çıplak gözle görülebilecek

şu resime orjinalinden bakan kişiye dünya dar gelir diyesim geldi. şu takip sitesine baktım ama seçim yapılamıyor galiba..
  • ozzzy222 kullanıcısına yanıt
    O canlı yayının bende daha önce çekilmiş kayıtlar olduğunu düşünüyorum. Canlı yayında dünya dışı bir temas görüntülense, infial yaratacağı için canlı yayın vermiyorlar bence de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar dun bizler video cektik fotograf cektik. Daha oncede aksamustune yakin bir zamanda kaydetmistik. Gercekten ilginc bir sekilde izlenebiliyor. Cok hizli geciyor.

Akilli telefonlariniza ISS detector yazilimini kurarsaniz eger konumunuza gore ISS in nereden gelecegini ne zaman gelecegini filan cok hassas bir sekilde gosterebiliyor.

Teleskoplarla guzel fotograf cekenler var. Google da aratin gorursunuz.

Bir de su lazer olayi ile ilgili olarak bununla ilgili yapilmis bir deney var. ISS tarafindan kaydedilmis.

Ve evet ne yazik ki ISSdeki goruntuler canli degil. Kasirga oldugu zaman chat ekraninda soylemislerdi.

• Teknolojileri yetmiyor demekki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.