Şimdi Ara

Uluslararası İlişkiler Bölümü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
317
Cevap
14
Favori
31.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

KTÜ ve Selçuk Üni Uİ nasıldır hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mAtes52

Merhabalar.

iyi değil dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

quote:

Merhabalar.

iyi değil dostum.

Erciyes?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım akademisyen olma düşünceniz de var. Bu arada yds ye mi girdiniz toefl a mı? Sanırım okulun yaptığı bir dil sınavı da vardı ama devam ediyor mu o bilmiyorum. Ara ara sizinle yine irtibata geçerim yüksek lisans ın zorluğu vs hakkında. Bu arada erasmus yapabilme imkanınız oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carpe Vita

Sanırım akademisyen olma düşünceniz de var. Bu arada yds ye mi girdiniz toefl a mı? Sanırım okulun yaptığı bir dil sınavı da vardı ama devam ediyor mu o bilmiyorum. Ara ara sizinle yine irtibata geçerim yüksek lisans ın zorluğu vs hakkında. Bu arada erasmus yapabilme imkanınız oldu mu?

Evet, akademisyen olmak istiyorum. YDS'ye girmedim. Okulun kendi sınavına girdim.. Ancak önümüzdeki mart ayında YDS'ye gireceğim. Bu sefer YL sonrası kadro bulma için.
    Lisansta 2 defa Erasmus sınav ve mülakalatlarına girdim. Birinde beni almadılar; diğerinde ben vazgeçtim. YL'de erasmus yapma şansı çok daha yüksek. Bu sefer kaçırmam.

quote:

quote:

quote:

Merhabalar.

iyi değil dostum.

Erciyes?

başlık altında sık sık dile getirdiğim gibi bu bölüm sayılı şehirde ve sayılı üniversitede de okunursa, verim sağlar. Erciyes ve Selçuk standardın altında. Senin bireysel çalışmaların biraz daha belirleyici olur ve üniversite açığını kapayabilir. Ama sen bu denli çalışmaya niyetli misin?

• Hocam merhaba

Danışman hocam "Prof.Dr. Engin Berber" miş. Danışman hocalar nasıl oluyor. Yani ilgi alaka falan nasıl? Arayı iyi tutmak önemli mi? Bu arada kendisini nasıl bilirdiniz? Nasıl bi insan? Danışaman hocalar total de kaç öğrencinin danışmanlığını yapıyor?

Biraz merak ettim ya. Bide prof olunca danışman arayı iyi tutsak ilerde bize yardımı olur mu?

• quote:

quote:

Sanırım akademisyen olma düşünceniz de var. Bu arada yds ye mi girdiniz toefl a mı? Sanırım okulun yaptığı bir dil sınavı da vardı ama devam ediyor mu o bilmiyorum. Ara ara sizinle yine irtibata geçerim yüksek lisans ın zorluğu vs hakkında. Bu arada erasmus yapabilme imkanınız oldu mu?

Evet, akademisyen olmak istiyorum. YDS'ye girmedim. Okulun kendi sınavına girdim.. Ancak önümüzdeki mart ayında YDS'ye gireceğim. Bu sefer YL sonrası kadro bulma için.
    Lisansta 2 defa Erasmus sınav ve mülakalatlarına girdim. Birinde beni almadılar; diğerinde ben vazgeçtim. YL'de erasmus yapma şansı çok daha yüksek. Bu sefer kaçırmam.

quote:

quote:

quote:

Merhabalar.

iyi değil dostum.

Erciyes?

başlık altında sık sık dile getirdiğim gibi bu bölüm sayılı şehirde ve sayılı üniversitede de okunursa, verim sağlar. Erciyes ve Selçuk standardın altında. Senin bireysel çalışmaların biraz daha belirleyici olur ve üniversite açığını kapayabilir. Ama sen bu denli çalışmaya niyetli misin?

Şahsen ben ilk iki sene dil çalışıp son iki sene KPSS çalışmayı planlıyorum. Bir de bu bölümde hazırlık var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kasova

Hocam merhaba

Danışman hocam "Prof.Dr. Engin Berber" miş. Danışman hocalar nasıl oluyor. Yani ilgi alaka falan nasıl? Arayı iyi tutmak önemli mi? Bu arada kendisini nasıl bilirdiniz? Nasıl bi insan? Danışaman hocalar total de kaç öğrencinin danışmanlığını yapıyor?

Biraz merak ettim ya. Bide prof olunca danışman arayı iyi tutsak ilerde bize yardımı olur mu?

Danışman hoca olayı büyük ölçü de prosedür. Ama yine de arayı iyi tut tabii. Engin hoca iyi adamdır, iyi hocadır. Kendisi şuan benim de yüksek lisansta danışman hocam.
    Bu arada Engin hoca fakültemizin dekanı oluyor.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar.

iyi değil dostum.

Erciyes?

Şahsen ben ilk iki sene dil çalışıp son iki sene KPSS çalışmayı planlıyorum. Bir de bu bölümde hazırlık var mı?

Her üniversitede hazırlık yok. Bizimkinde var.

• Hocam İstanbul Medeniyet Üniversitesi'ni nasıl buluyorsunuz? Bu bölüm orada okunur mu sizce?

• ekmek arası sakız kullanıcısına yanıt
    hocam bilgi üniversitesi nasıldır uluslararası ilişkiler de? bu üniversiteye gitmeyi düşünüyorum da.. bu arada çok güzel ve çok yararlı bir konu, teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasova

Hocam İstanbul Medeniyet Üniversitesi'ni nasıl buluyorsunuz? Bu bölüm orada okunur mu sizce?

üniversite hakkında bir bilgim yok. internetten bakayım dedim onlarda bilgilendirmek için zahmet etmemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mike Toreno

hocam bilgi üniversitesi nasıldır uluslararası ilişkiler de? bu üniversiteye gitmeyi düşünüyorum da.. bu arada çok güzel ve çok yararlı bir konu, teşekkürler...

üni. hakkında ek bilgim yok. akademik kadrosu fena değil.
  • Merhabalar. Buraya yazmam doğru mu bilmiyorum ama bir şey danışmak/tavsiye almak amacıyla yazıyorum. Ben son sınıfım da tez konum "2011-2016 arası ABD'nin Suriye Politikası". Bununla ilgili tavsiye verebileceğiniz kaynaklar var mı acaba, kitap olur internet sitesi olur makale v.s artık ne varsa. Özellikle de kitap olursa daha iyi olur illa ABD ile doğrudan alakalı olmak zorunda değil arap baharı, suriye ile ilgili de olsa onun için gerekli çıkarımları yaparım ben. Yeter ki çok zor bi dili olmasın :) Teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: htclodz03

Merhabalar. Buraya yazmam doğru mu bilmiyorum ama bir şey danışmak/tavsiye almak amacıyla yazıyorum. Ben son sınıfım da tez konum "2011-2016 arası ABD'nin Suriye Politikası". Bununla ilgili tavsiye verebileceğiniz kaynaklar var mı acaba, kitap olur internet sitesi olur makale v.s artık ne varsa. Özellikle de kitap olursa daha iyi olur illa ABD ile doğrudan alakalı olmak zorunda değil arap baharı, suriye ile ilgili de olsa onun için gerekli çıkarımları yaparım ben. Yeter ki çok zor bi dili olmasın :) Teşekkürler şimdiden

Merhabalar, bahsi geçen konuyla ilgili çok fazla kaynak mevcut. Benim aklıma ilk olarak uluslararası ajans ve basının yaptığı haberlere bakmak geliyor. Kitap olarak buyrun bunu okuyun diyemem. Dememeliyim. Zira tez olayı -ki bu sanırım bitirime tezi- danışman hocayla yürütülmesi gereken bir şey. Siz danışmanınızın yetersiz olduğunu düşünüyorsanız Transatlantik ve ABD ya da Ortadoğu çalışan akademisyenlere internet üzerinden ulaşmanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

• Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler kazandım ve bu sene hazırlık okuyorum. Sene sonunda merkezi yatay geçişle o üniversiteye geçmeyi düşünüyorum. Sizce geçmeli miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: incomparablymee

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler kazandım ve bu sene hazırlık okuyorum. Sene sonunda merkezi yatay geçişle o üniversiteye geçmeyi düşünüyorum. Sizce geçmeli miyim?

Bu gibi yeni üniversiteler pek çok yönden aksilik yaşatabilir. Kadrosu 5 kişiden oluşuyor. 2 prof, 1 doç. var. Tavsiye etmem.
  • Merhaba. Ben 11. sınıf TM öğrencisiyim ve geleceğimde görebildiğim meslekler kaymakamlık/valilik ve uluslararası ilişkiler alanındaki herhangi birşey (akademisyenlik, elçilik/diplomatlık, dış işlerinde meslekler). İngilizce seviyem şu anda gayet iyi seviyede (B2-C1 arasında denilebilir) ve kesinlikle başka bir yabancı dil öğreniceğim. Özel üniversiteleri saymazsak Türkiye'de en iyi Uluslararası ilişkiler fakültesi ODTÜ gibi görünüyor ve benim de en çok istediğim yer. Sorum şu: Eğer ODTÜ Uİ'ye girer, İngilizcenin yanında başka bir dil öğrenir, staj yapıp etkinliklere katılır ve not ortalamamı da yüksek tutarsam bile meslek edinememe olasılığım var mıdır? Çünkü internette Uİ hakkında olumlu yazılan çok az şey var. Uluslararası İlişkiler okumak cidden büyük hayallerimden biri olduğu için yazdığım şeyleri yapabileceğime inanıyorum ama 4 sene sonunda Uİ ile ilgisiz mesleklere yada hiçbir mesleğe sahip olmama korkum çok var. Tanıdığınız mezunlar var mı? Hangi tür meslekler yapıyorlar? Ve mümkümse herhangi bir mezunun iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz özel olarak (tabi mümkünse), ondan alacağım bilgiler de yararlı olacaktır. Son olarak üniversiteye başlamadan İngilizce dışında bir yabancı dili öğrenmeye başlamak istiyorum, hangi dilleri önerirsiniz? Ve dersleriniz arasında zorunlu olarak aldığınız ingilizce dışında yabancı dil var mı? Varsa o dili öğrenmem daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu uzun yazımı okursanız ve yanıtlarsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim.

• koç üniversitesi nasıl sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloydfann

Merhaba. Ben 11. sınıf TM öğrencisiyim ve geleceğimde görebildiğim meslekler kaymakamlık/valilik ve uluslararası ilişkiler alanındaki herhangi birşey (akademisyenlik, elçilik/diplomatlık, dış işlerinde meslekler). İngilizce seviyem şu anda gayet iyi seviyede (B2-C1 arasında denilebilir) ve kesinlikle başka bir yabancı dil öğreniceğim. Özel üniversiteleri saymazsak Türkiye'de en iyi Uluslararası ilişkiler fakültesi ODTÜ gibi görünüyor ve benim de en çok istediğim yer. Sorum şu: Eğer ODTÜ Uİ'ye girer, İngilizcenin yanında başka bir dil öğrenir, staj yapıp etkinliklere katılır ve not ortalamamı da yüksek tutarsam bile meslek edinememe olasılığım var mıdır? Çünkü internette Uİ hakkında olumlu yazılan çok az şey var. Uluslararası İlişkiler okumak cidden büyük hayallerimden biri olduğu için yazdığım şeyleri yapabileceğime inanıyorum ama 4 sene sonunda Uİ ile ilgisiz mesleklere yada hiçbir mesleğe sahip olmama korkum çok var. Tanıdığınız mezunlar var mı? Hangi tür meslekler yapıyorlar? Ve mümkümse herhangi bir mezunun iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz özel olarak (tabi mümkünse), ondan alacağım bilgiler de yararlı olacaktır. Son olarak üniversiteye başlamadan İngilizce dışında bir yabancı dili öğrenmeye başlamak istiyorum, hangi dilleri önerirsiniz? Ve dersleriniz arasında zorunlu olarak aldığınız ingilizce dışında yabancı dil var mı? Varsa o dili öğrenmem daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu uzun yazımı okursanız ve yanıtlarsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim.

Sorularınızın çoğunu bu başlık altında yanıtladım. Önceden yazılanlara tekrar bakınız.
    Diğer sorulara gelecek olursak,
    "ODTÜ Uİ'ye girer, İngilizcenin yanında başka bir dil öğrenir, staj yapıp etkinliklere katılır ve not ortalamamı da yüksek tutarsam bile meslek edinememe olasılığım var mıdır?"
    Öyle bir ihtimal görmüyorum. Bölümle ilgili bir yere yerleşebilirsiniz.

İkinci yabancı dil tavsiyem, İspanyolcadır.
    Şayet ülke ya da bölge çalışacaksanız, tabii ki o ülkede ya da bölgedeki baskın dili seçmelisiniz.

Bizim Ege'de zorunlu olarak sadece İngilizce vardı. Seçmeli olarak Rusça vardı.
    Arkadaşlarımın çoğu mezun ama iletişim bilgilerini veremem maalesef. Mezunlar şu an ne yapıyor sorusunu önceki mesajlarda cevaplamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadowboss1905

koç üniversitesi nasıl sizce

Koç Üniversitesi iyi, gidilir. Bölümün kadrosu da kaliteli, üniversitenin kendisi de.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.