Şimdi Ara

Uluslararası İlişkiler Bölümü (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
14
Favori
31.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marmara siyaset bilimi ve u.i (ingilizce)
    Ankara uluslararası ilişkiler
    İstanbul siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler (siyasal)
    İstanbul siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler(iktisat)
    Hacettepe uluslararası ilişkiler İng.

Sıralamayı böyle yaptım. Sence iyi midir ?

Tm3-41500 geldi. Hangisi gelir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tm-3 47 bin yaptım.
    Hacettepe,marmara,istanbul,yıldız teknik ve gazi sıralamasını nasıl yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: fly to life

Marmara siyaset bilimi ve u.i (ingilizce)
    Ankara uluslararası ilişkiler
    İstanbul siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler (siyasal)
    İstanbul siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler(iktisat)
    Hacettepe uluslararası ilişkiler İng.

Sıralamayı böyle yaptım. Sence iyi midir ?

Tm3-41500 geldi. Hangisi gelir ?

Hacettepe'yi sona at.
    İstanbul İktisattaki Uİ'yi Hacettepe'nin önüne koy.
    Ankara-Marmara-İstanbul(Siyasal) pek farkları yok. Ben olsam şöyle sıralardım: Ankara>İstanbul>Marmara

quote:

Orijinalden alıntı: juithe

Tm-3 47 bin yaptım.
    Hacettepe,marmara,istanbul,yıldız teknik ve gazi sıralamasını nasıl yapabilirim?

İstanbul=Marmara>YTÜ>Hacettepe>Gazi
    Tavsiyem bu yönde olur. Ama siz de internetten bu okulları, alacağınız dersleri inceleyin.

• Hocam ege uluslararası ilişkiler okucam büyük ihtimalle sıralamam o bölüme yakın.

1) Hazırlıkta devam zorunluluğu seneye mi yayılıyor? Kaç hafta devamsızlık yapsam kalmış sayılırım
    2) Akademik olarak hocaların ilgisi nasıldır? Staj erasmus wat vs. Olaylarda ilgililer mi
    3) üniversitede dil geliştirmek için gerekli imkanları veriyor mu öğrencilerine

• ekmek arası sakız kullanıcısına yanıt
    Bende kamu değilde özel sektör düşünüyordum.Gönüllü stajlarla falan kurtaramaz mı Katip Çelebi ?(Ege'yi de yazıcam başa.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masterkan

Hocam ege uluslararası ilişkiler okucam büyük ihtimalle sıralamam o bölüme yakın.

1) Hazırlıkta devam zorunluluğu seneye mi yayılıyor? Kaç hafta devamsızlık yapsam kalmış sayılırım
    2) Akademik olarak hocaların ilgisi nasıldır? Staj erasmus wat vs. Olaylarda ilgililer mi
    3) üniversitede dil geliştirmek için gerekli imkanları veriyor mu öğrencilerine

1. Devamsızlık hakkı dönemlik. Hatırladığım kadarıyla 4 hafta devamsızlık hakkı var. Toplam derslerin %40'ına tekabul ediyordu.
    2. İlgili hoca da var; umursamayan hoca da; tamamen öğrenciye zahmet çektirme amacı taşıyan da. Stajda pek etkileri olmaz, ancak Erasmus ve Fulbright 'ta ilgili hocalar var.
    3. Hazırlıkta ne öğrendiysen onunla devam ediyorsun. Okul üzerine pek bir şey katamaz, dili %30 Türkçe olmasına rağmen.

quote:

Orijinalden alıntı: vlknycnn

Bende kamu değilde özel sektör düşünüyordum.Gönüllü stajlarla falan kurtaramaz mı Katip Çelebi ?(Ege'yi de yazıcam başa.)

Her yaz staj bulman, koşturman lazım. Kulüplerde takıl, projelere dahil ol. İngilizceni geliştir. Mümkünse giriş seviyesinde de olsa ek dil. O zaman kurtarırsın.

• bu bölüm siyaset biliminden koptuğu için iş imkanı daha mı azdır? sonuçta siyaset biliminden mezun biri buna temeli yok mu istese yükseğini masterını vs yapamaz mı? yoksa tam tersi de mümkün mü? sanki siyaset bilimine göre daha sınırlı gibi geliyor da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyleryardim -- 2 Ağustos 2016; 17:17:48 >
    Teşekkürler hocam
  • Hocam Çukurova Uluslararası İlişkiler nasıldır bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyleryardim

bu bölüm siyaset biliminden koptuğu için iş imkanı daha mı azdır? sonuçta siyaset biliminden mezun biri buna temeli yok mu istese yükseğini masterını vs yapamaz mı? yoksa tam tersi de mümkün mü? sanki siyaset bilimine göre daha sınırlı gibi geliyor da.

Elbette, siyaset bilimi + değer katıyor. Ama ana hatlarıyla ikisi de aynı bölüm.

quote:

Orijinalden alıntı: McH01

Hocam Çukurova Uluslararası İlişkiler nasıldır bilginiz var mı?

Vasat.
    Başka seçeneğiniz yok mu?
  • Merhaba hocam. Ben uluslararası ilişkiler istiyorum merakım var buyuk ıhtımallede sakarya ya da kocaeli olucak sorucagım soru ingilizce alt yapım yok meslek liseliyim yani. Hazırlıkta halledılır mı bunu cok sıkıntı edıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: emredklts

Merhaba hocam. Ben uluslararası ilişkiler istiyorum merakım var buyuk ıhtımallede sakarya ya da kocaeli olucak sorucagım soru ingilizce alt yapım yok meslek liseliyim yani. Hazırlıkta halledılır mı bunu cok sıkıntı edıyorum

fazladan çaba sarfederek belirli bir ölçüde dilini ilerletirsin. Hazırlık sen ekstradan uğraşmazsan sana pek bir şey katmaz. Uğraşırsan meyvesini toplarsın.
    Dil eğitimi çoğunlukla kişinin azminde bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

quote:

Orijinalden alıntı: emredklts

Merhaba hocam. Ben uluslararası ilişkiler istiyorum merakım var buyuk ıhtımallede sakarya ya da kocaeli olucak sorucagım soru ingilizce alt yapım yok meslek liseliyim yani. Hazırlıkta halledılır mı bunu cok sıkıntı edıyorum

fazladan çaba sarfederek belirli bir ölçüde dilini ilerletirsin. Hazırlık sen ekstradan uğraşmazsan sana pek bir şey katmaz. Uğraşırsan meyvesini toplarsın.
    Dil eğitimi çoğunlukla kişinin azminde bitiyor.

Calısmada sıkıntı yok zaten. Son yıl evden cıkmadan ders calıstım

• Hocam size ege uluslararası ilişkiler hakkında sorularım olacaktı ikinci öğretim gelecek gibi ama bazı endişelerim var sormak istediğim
    1-)Hazırlık eğitimi sabah mı veriliyor gece mi ?
    2-)Birinci öğretim derslerine girebiliyor muyuz ?
    3-)Erasmus programından yararlanabiliyor muyuz ?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: RomulusTR

Hocam size ege uluslararası ilişkiler hakkında sorularım olacaktı ikinci öğretim gelecek gibi ama bazı endişelerim var sormak istediğim
    1-)Hazırlık eğitimi sabah mı veriliyor gece mi ?
    2-)Birinci öğretim derslerine girebiliyor muyuz ?
    3-)Erasmus programından yararlanabiliyor muyuz ?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim

1)- Sabah, öğle ve akşam olarak 3'e bölünüyor.
    2)- Normalde girilememesi lazım; ama bizim bölümde girilebiliyor. Sınıf çok kalabalıksa ikinci öğretimleri dersten çıkardıkları da oluyor.
    3)- Tabii ki. Erasmus için en iyi seçeneklerden biri bizim üniversite. Dışarıya oldukça fazla öğrenci gönderiyor.
    1)Hangisine gireceğimizi biz mi belirliyoruz ?
    2)O dersten çıkarma olayı kötü değil mi öyle herkesin ortasında
    3)İkinci öğretimlerin herhangi bir dezavantajı yok yani öyle mi mülakatlarda falan
  • quote:

1)Hangisine gireceğimizi biz mi belirliyoruz ?
    2)O dersten çıkarma olayı kötü değil mi öyle herkesin ortasında
    3)İkinci öğretimlerin herhangi bir dezavantajı yok yani öyle mi mülakatlarda falan

1. Hayır sen belirleyemiyorsun. Eğer ikinci öğretimsen akşam okuyorsun. Örgünsen sabah ya da öğlen.
    2. Normal şartlarda ikinci öğretimin örgünlerin dersine hiç girememesi gerek. Aksi örgünlere haksızlık yaratıyor.
    3. Dezavantajı yok. Diploma bile aynı.
  • Hocam Akdeniz gelecek , ne dersiniz ?
  • Yani ikinci öğretim olup da iyi bir ortalamayla erasmusa gidebiliriz öyle mi ? Birde planlanan öğrenci değişim sayıları her sınıf için mi yoksa 4 sınıftan toplam o kadar kişi mi gidebiliyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: böyleyaşamaktammallık

Hocam Akdeniz gelecek , ne dersiniz ?

Uygundur. Halen seçmeli Fransızca veriyorlar mı bilmiyorum. Veriyorlarsa yararlanmaya bak.
    Hayırlı olsun.

quote:

Yani ikinci öğretim olup da iyi bir ortalamayla erasmusa gidebiliriz öyle mi ? Birde planlanan öğrenci değişim sayıları her sınıf için mi yoksa 4 sınıftan toplam o kadar kişi mi gidebiliyor ?

Dediğim gibi ikinci öğretimin o konuda bir dezavatanjı yok. Gidebilirsin.
    Kontenjan bölümün tamamı için ayrılıyor. Sınıflara özel değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekmek arası sakız -- 4 Ağustos 2016; 16:09:27 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.