Şimdi Ara

Uludağ/Pardus, linkler, açıklamalar, kurulum ve BUG-Fix grubu. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
20.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ümitsizlik değil aslında insan haliyle mevcut linux dağıtımlarından (en azından onlar kadar ) daha iyi bişey bekliyor 2 senedir çalışıyorlar üzerinde ben türkçeleştirme haricinde yeni bişey görmedim ya ses kartını ubuntu otomatik görüyo pardus tanımıyor(çaıştırmıyor) kablosuz interneti geçtik kabloyla dahi internete girmeyi beceremedim :( beklicez görecez gecenin bi vakti (03:35) heyecanla kuruyoz ama insan üzülüyor haliyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVER2614 -- 5 Aralık 2005, 15:55:26 >
  • ya belki onlara kalsa daha da çıkarmayacaklardır da temmuz'dan beri bekletiyoruz bari bir beta çıkaralım demişlerdir.. ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: un.real

ya belki onlara kalsa daha da çıkarmayacaklardır da temmuz'dan beri bekletiyoruz bari bir beta çıkaralım demişlerdir.. ???

belkide biz bilgisayar kullanıcılarından bekledikleri desteği bulamayıp hatalarını zamanında bulamamışlardır..?
  • linux kullanıcılarını dikkatini!!! Slackware (bu bir tutku) bi deneyin. 1gününüzü buna ayırmanız gerekiyor.
  • linux kullanıcılarını dikkatini!!! Slackware (bu bir tutku) bi deneyin.
  • bunun normali var. fakat ingilizce tr yamasıda var tabiki fakat 5cd veya daha fazla kurmasıda oldukca zor. mesela suse ,red hat , slackware vb. sistemler kullanmasıda en az kurması kadar zor.
  • teşekkür ediyorum.
  • Yani turkce linux gormesek!!! pisi paket sistemiymis, comar sistem yapilandirmasiymis. elbet guzel dusunce ama bunun icin mi iki seneden beri yapiyoruz geldi gelecek muhabbetleri yapiliyor. yapmayin yahu zaten piyasada bir suru turkce linux surumu varken boyle gudik bir linux cikarmak niye. birileri bu projeden iyi nasiplenmis anlasilan...
  • Arkadaşlar şimdi pardus u cd ye yazıyorum...ve bilgisayarı cd den çalıştırıyorum...peki sonradan Xp ye dönerken sadece başlangıcı disk ten yapmam yeterlimi yoksa Xp ye dönüş için farklı şey varmı?
  • Bende bu pardus 1.0 ı çektim fakat bir türlü kuramadım yardımcı olabilecek varmı?
    dos ekranı çıkıyo f klavye hiçbişide yapamıyorum

Saygılarımla,

MERTŞENER
  • quote:

Orjinalden alıntı: MertSener

Bende bu pardus 1.0 ı çektim fakat bir türlü kuramadım yardımcı olabilecek varmı?
    dos ekranı çıkıyo f klavye hiçbişide yapamıyorum

Saygılarımla,

MERTŞENER

dostum indirdiğin ıso dosyasının üstünde sağ tıkla ve nero ile aç sonra hiç bir şeye tıklamadan direk burn yani yazdır de cd ye yazsın bu kadar daha sonra makineni resetle eğer bıos ta 1. sıra cd de ayarlıysa sorun yok deilse 1. sıraya cd rom u getir ve bilgisayar başlarken cd den önyükleme yapacakatır sonrası zaten çok kolay rahatça makinene kurarsın

• ben de imzandaki sisteme pardus kurmak istedim. cd den boot ettiğim zaman kurulum başlıyor ama devam etmeden ekran kararıp sistem donuyor. menüdeki diğer kurulum seçeneklerini de denedim ama sonuç değişmedi. HDD boştu hem formatsız olarak hem de fat32 formatlı denedim. sonuç alamadım. benim sistemle ilgili bir uyumsuzluk mu sözkonusu acaba?
  • PARDUS' u indir dim cd ye çektim. yeni bir sürücü oluşturdum oraya kuracağım inş. Kuranlar pek beğenmemiş galiba, ya da kuramayanlar olmuş, inşaallah ben kurabilirsem sizlere de anlatayım kurulumunu... CD den çalışanı da oldukça güzeldi, fakat biraz yavaştı onu da CD den çalışmasına ve RAM i kullanmasına bağlıyordum. Bakalım şimdi nasıl olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: polaris

Yani turkce linux gormesek!!! pisi paket sistemiymis, comar sistem yapilandirmasiymis. elbet guzel dusunce ama bunun icin mi iki seneden beri yapiyoruz geldi gelecek muhabbetleri yapiliyor. yapmayin yahu zaten piyasada bir suru turkce linux surumu varken boyle gudik bir linux cikarmak niye. birileri bu projeden iyi nasiplenmis anlasilan...

Sena kullan diye dayatan yok ister kullan ister kullanma kullanmıyıcaksanda atıp tutma !!! Ya bu insanları anlamak nekadar zor ya
  • Pardusa driver falan yuklenıyormu kımse bısey yazmamıs,bıde ben bu pardusu kurdum hdd ye cd olmadan calısıyor ama nette baglanamıyorum .....
  • arkadaşlar ben handy cafe kullanıyorum çok memnunum.
    adresi verebilirim
  • ADSL Bağlantısı Yapamayan Arkadaşlar için Bağlantı ayarlarını Söylüyorum. Dikkatle Okuyunuz.
    Pardus/Ayarlar/İnternet ve Yerel Ağ/Ağ yapılandırması na giriyoruz
    Yeni Bir Bağlantı Oluşturuyoruz.
    Sonra Bunu Düzenliyoruz. Ağ Altında Otomatik Ayar(DHCP) Yazıyor ve varsayılan olarakta bu seçenek işaretlenmiş. Bunu Elle Ayarla Şeklinde Değiştiriyoruz. Ve Adres Satırına Sizin Ağda Aldığınız ip adresini Giriyorsunuz. Örnek : 10.0.0.4;
    Ağ Geçidi Seçeneğinede Modem Ana Sayfasını Görmek İçin Browsere Girdiğiniz ip adresini yazıyorsunuz benim modemim zoom olduğu için modemin ip adresi olan 10.0.0.2 sizin farklı olabilir. Bunu Yapmaz da Otomatiği Seçerseniz Her Bağlan Dediğinizde 10-15 saniye Bağlı Kalıp Bağlantı Kesiliyor. Bunu Çözene Kadare Kafayı Yedim İlk Defa Bir Linux Kullanıyorum Bunuda Belirteyim. Bayağı bi zaman Harcadım.

Şunuda Sylemek İstiyorum. Ekran Ayarlarından Şikayet Edenler İnternetten Ekran Kartının Markasına göre linux sürücülerini kursunlar o zaman herşey normal çalışıyor.
    Ayrıca Pisi Denilen Paket ekleme kurma programıda bayağı işe yarıyor ben Nvidia nın ekran kartı sürücüsünü kurmak isterken bayağı bi dosya istedi(Dosyaların ismini yazıyo) benden Pisi de arattırdım. ve Buldum. Ayrıca Wine Diye Bi Program var 56 mb kadar windows uygulamalarını bu programın içinden çalıştırabiliyorsunuz. Bu işte çok güzel ama beta olduğu için herşeyi çalıştıramıyomuş . Buraya Kadar Öğrendiğim Her şeyi anlattım. Daha bişeyler öğrenirsem sizlerle paylaşıcam.
    :()

• Arkadaşlar Ekran Tazeleme Sorununu da çözdüm. Aşağıdaki Linkte yapacaklarınızın hepsi anlatıllıyor dikkatle okuyun ben burdan yaptım takıldığınız bişey olursa sorabilirsiniz.
    http://www.pardus-wiki.org/index.php/NASIL_XCozunurluk

Hadi Kolay Gelsin....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yozi

Kde ve Gnome Cok ram yiyiem Masaüstüleri,ama yeni basliyanlar icin ayarlanmasi kolay,bu yüzden cogu dagitim bunlari yerlestiriyorlar.Ben Mesala Xfce4 kullaniyorum,ve cok hizli,ama bircok seyi kendin yapacan

Uludağ/Pardus, linkler, açıklamalar, kurulum ve BUG-Fix grubu.

Görüldügü gibi hicbir tane icon yok,ne baslat dügmesi var,nede cöp var,hicbirsey yok.
    Sadece masaüsütnde bosbir yere sag tiklayinca bir menü aciliyor,herseyi onunla yapiyor.
    Resimdede görükür.Ama pardus bir Live-Cd oldugundan bunlar yüklemesi olmaz.
    Herhalde bilgisayara yüklenen bir sürüm cikartmaya düsüyorlar,ozaman bunu da kurarsiniz.

lutfen arkasdaslar on yargılı davranmayalım.

• dvb kartı olan arkadaslarda gonul rahatlıgıyla kursunlar ben skystar 2 ile rahatlıkla tv izleyebiliyorum. hic driver program felanda yuklemedim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.