Şimdi Ara

Uludağ/Pardus, linkler, açıklamalar, kurulum ve BUG-Fix grubu. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
20.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw bende pardus cd si var gene forumdan indirdim live cd olarak hazırlamaya çalıştım ama çalışmıo neyi yanlış yaptım
  • Benim uludag.org dan indirdigim PARDUS te zip file cıktı. icindende ıso cıkmadı. anlamadım gitti bu işi..
  • Sanırım problemim iso dosyasını acmam????? ben actım ve Pardus adlı bi klasor icinde yazdırdım. Problem bumu. Dosyayı acmadan olece yazıcam mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Somebodysomeone

Sanırım problemim iso dosyasını acmam????? ben actım ve Pardus adlı bi klasor icinde yazdırdım. Problem bumu. Dosyayı acmadan olece yazıcam mı?

En kısa yoldan anlatayım:

NERO EXPRESS'i başlatın ;
    Gelen menüde en alttaki kısımda
    Disc İmage Or Saved Project(Disk Kalıbı veya Kayıtlı Tasarı)
    Bunu seçin.
    .iso uzantılı pardus image dosyasını seçin.
    Yazmaya başlayacaktır.
    BIOS'da First Boot Device olarak seçin ve F10 ile kaydedin.
    Sistem PARDUS ile başlayacaktır.
  • o kadar kusur sultan kızında da olur misali bazı eksikleri olsa da MÜTHİŞ bence.
  • ÇALIŞAN CD DEĞİL BUNUN NORMALİ NE ZAMAN CIKIPTA PC MİZE KURACAZ
  • @feylosof iki kez yazdırdım yazdırmadan önce kontrol etmem gereken başka bişi var mı eksik hatalı vs. adresten indirdip açtım başka bişi yapmadım ama nie çalışmıo anlamadım susede böle bi sorun yok hemen çalışıo
  • Kurulan pardus 26 aralık 2005 te
    kaynakwww.uludag.org.tr
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAVER2614

Kurulan pardus 26 aralık 2005 te
    kaynakwww.uludag.org.tr

Bugün duyduğum en güzel haber
  • umarım doğrudur.
  • Harddiskten boot edilebilen versiyonu ne zaman çıkacak haberi olan var mı..?
  • Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum?:

PARDUS ün diğer Türk Linuxlardan farkı nedir...???
  • quote:

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum?:

PARDUS ün diğer Türk Linuxlardan farkı nedir...???

Tamamen kendine ait bir paket sisitemi ve yapılandırma araçlarının olacak olması yani herhangi bir dağıtımı temel almaması yoksa türkçe olmaya hepsi türkçe
  • Peki CD den çalışan PARDUS'un bütün donanimlarımı otomatik olarak tanımasının nedeni zaten donanimlarımı tanımış olan Win Xp üzerine kurulmuş olması mı??
  • Sanmıyorum, çünkü Pardus'u CD'den çalıştırırken bilgisayarın açılışında CD'den başlatıyorsun. Yani XP'i açılmış olmuyor...

Ama ihtimal 0 değil elbette. ;)
  • quote:

Peki CD den çalışan PARDUS'un bütün donanimlarımı otomatik olarak tanımasının nedeni zaten donanimlarımı tanımış olan Win Xp üzerine kurulmuş olması mı??

Aslında sen bilgisaytarındaki harddiski çıkaredıktan sonra bile cd den pardusu açsan pardus gene tüm donanimları tanıyacaktır(windowsla en ufak alakası yok...)
    Pardusun donanimları tanıması linux çekirdeğinin kabiliyetiinden ileri gelmektedir Yani pardusu oluşturan abiler ve ablaların pardus donanim tanımassa naparız gibi bi sıkıntısı yok
  • birşey sormak isterim.

önceki sayfalarda yazmıyor sanırım. pardus cd den çalışıyor peki ben cd den orjinal müzik dinlemek istesem( yada oyun cdsi kullansam ) ne olacak pardus cd cıkarıma gerekecek.pardus cdsi çıkarılınca pardus işletim sistemi calışmaya devammı edecek ? çökecekmi.?

cd ye kaydettim açılmadı. :(:(
    tekrar yazacam kendi sitesi dahil hiç biryerede düzgünbir açıklama yok ." İSO olarak kaydet" den başka cümle öğrenememiş bir çok kimse . pc kullanıcıların çoğu uzman degil . yukarda arkadaşın yazdığı gibi şöyle biraz ayrıntı ile örneklense olmazmıydı :(:(:( sitede açıklansa yada cd içine bir YARDIM dosyası konsa zahmet olurdu galiba .
    öyle değilmi.
    bir arkadaş yukarda açıklamış
    """" NERO EXPRESS'i başlatın ;
    Gelen menüde en alttaki kısımda
    Disc İmage Or Saved Project(Disk Kalıbı veya Kayıtlı Tasarı)
    Bunu seçin.
    .iso uzantılı pardus image dosyasını seçin.
    Yazmaya başlayacaktır.

BIOS'da First Boot Device olarak seçin ve F10 ile kaydedin.
    Sistem PARDUS ile başlayacaktır. """"

quote:

Orjinalden alıntı: kültigin

quote:

Peki CD den çalışan PARDUS'un bütün donanimlarımı otomatik olarak tanımasının nedeni zaten donanimlarımı tanımış olan Win Xp üzerine kurulmuş olması mı??

Aslında sen bilgisaytarındaki harddiski çıkaredıktan sonra bile cd den pardusu açsan pardus gene tüm donanimları tanıyacaktır(windowsla en ufak alakası yok...)
    Pardusun donanimları tanıması linux çekirdeğinin kabiliyetiinden ileri gelmektedir Yani pardusu oluşturan abiler ve ablaların pardus donanim tanımassa naparız gibi bi sıkıntısı yok

• Evet arkadaşlar yavaş yavaş sona yaklaşılıyor pardus 1.0 Beta yayımlandı destek olmak hepimizdenftp://ftp.uludag.org.tr/pub/pardus/kurulan/beta1/
  • Arkadaşlar pardusun 1.0 beta kurulan versiyonunu yükledim açıkçası hayal kırıklığına uğradım eğer kararlı sürüme kadar iyileştirmeler yapılmazsa tam bir fiyasko bence
    ilk göze çarpanlar;
    -Ekran çözünürlüğü kaydedilmiyor her açılışta tekrar ayarlanması gerekiyor
    -ne kabloyla ne kablosuz nete çıkamıyorsunuz ( msjı winxpden yazıyom maalesef:( )
    -birçok program veya uygulama uyarısız çöküyor

daha gidilecek çok yol var yani

ubuntu 5.10 u kaldırıp kurduğuma pişman oldum ama sizde deneyin uygulama ve programlarla ilgili hatalarınızı yazın, yazın ki 3-5 sene sonra belki sağlam bir yerel linux dağıtımımız olur 26 aralıkta kararlı sürümün çıkarılıcağı duyuruluyor ama !!!!
  • Ya şu beta sürümü bende indirip kurdum. Kurulum hatasız tamamlandı fakat şu pardusun masa üstünün gül yüzünü göremedim. Çünkü tam masa üstü görüntüsü geleceği sırada bilgisayar donuyor. Neyse. Fakat çalışan cd mükemmel çalışıyordu.
    Birde MAVER2614 arkadaşım çok ümitsiz konuşmuşsun beyav. Ben inanıyorum ki birkaç aya kalmaz adam ederler. (inşaallah)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.