Şimdi Ara

ULUDAĞ CENG VS SAKARYA CENG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sakarya itüden kopma. Akademik kadrosu da iyi. Uludağ hakkında bilgim yok. Şehir olarak sakaryadan iyidir ama eğitim birinci planda benim için

• Okullardan pek bir şey bekleme derim. Staj için olanakları nasıl? Bence Bursa daha iyidir o konuda. Ortalamanı yüksek tut. Gelişmen için kullanabileceğin ne tür imkanları var buna bak. Bir de diğer klasik ayraçlar işte.
  • İkiside türkçe
  • hvl00 kullanıcısına yanıt
    Sakaryada okuyanlara sorduğumda baya olumlu konuşuyorlar. Teknokentte ford ve toyotanin yerleri varmiş.2. Sinifta felan öğrenci alıyorlarmış. Zaten ceng anlaminda belli üniversiteler dışında cok bir sey beklemek saçma bencede.
  • arapismaill kullanıcısına yanıt
    Bu önemli yalnız. İngilizceyi halletmezsen bir cacık olmaz. Bir şekilde halletmelisin.
  • ÖĞRENCİ00 Ö kullanıcısına yanıt
    Teknokenti varsa bak o iyi. Araştır bir.
  • hvl00 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk sene kurs felan alacağım. Hazırlık okumam. Onun yerine geliştiririm kendimi okurken. B1 seviyesine gelmesinin cok cok zor olduğunu düşünmüyorum. İlk sene zaten kolay oluyor dersler. Daha cok mat ve fizik ağırlıklı.
    Zor değil zaten dil öğrenmek. Çok abartılıyor. Biraz emek ve zaman lazım. Zorunlu olmasa da biraz da para harcanırsa halledilir.
  • 2.sınıfa geçtim sakarya cengte sor kanka aklına takılan bir şey varsa. 1.sınıfı bitirmiş biri gözünden değerlendiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhninhayaleti -- 31 Temmuz 2022; 12:41:44 >
  • Dhninhayaleti D kullanıcısına yanıt
    Soru net knk 44K yaptım. Bu sıralamada Baska okul yok bence. Okunur mu sakaryada?

Eğitim açısından şimdiye kadar üzmedi. Hocalara sorduğum sorular hiç cevapsız da kalmadı hep yardımcı oldular. Ek olarak bilgisayar ve bilişim fakültesi diye diğer mühendisliklerden ayrı bir fakülte var. Fakülte fiziki açıdan oldukça yeni(2016 da yapıldı) ve laboratuvarları da güzel. Üstelik fakültenin içinde Toyota ve Ford'un yazılım ofisi var. Her sene Toyota ve Ford buralara öğrenci alımı yapmakta.. Staj ve yarı zamanlı için. Eğer sizi beğenirlerse iş imkanı da sunmaktalar. Ve ingilizce yeterlilik sınavını geçerseniz veya 1 sene hazırlık okuyup başarılı olursanız bölüm %30 ingilizceye dönüşüyor aldığınız bölüm derslerinden birini ingilizce alıyorsunuz. Hazırlığın şöyle avantajı var hazırlığı geçerseniz erasmus sınavına girmenize gerek kalmıyor hazırlık ortalamanız erasmus yerine geçiyor. Mühendislik olarak oldukça köklü 1995 ten beri bilgisayar mühendisliği var diye biliyorum. Eğitim açısından memnun kaldım eğitim bazlı bakacaksanız evet okunur ama şimdi bu işin öğrenci hayatı yönünü değerlendirmek isterim. Öğrenci hayatı olarak Sakaryada Serdivan dışında çok vakit geçirebilecek yer yok. Ancak bunu Şehirde bulunan YHTyle eskişehir ankara istanbula giderek bu açığı kapatabilirsiniz(Ki ben öyle yaptım). Eksi yönlerinden bahsetmek istersem üniversitenin yönetim kısmı iktidarın arka bahçesine dönmüş durumda bu sene saüfest diye ucube bir festival yaptılar ne kadar akpli isim varsa üniversiteye getirdikleri yetmemiş gibi arapça müzikler felan açtılar. Bunlar oldukça sinir bozucuydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhninhayaleti -- 31 Temmuz 2022; 12:54:21 >

esogü ceng gelir belki bu sıralamaya

Bi 20 kisiye felan sordum hocam herkes sizin gibi diyor. Egitim iyi. En azindan ortalama yani. Ayrica bence sakarya yerine istanbul izmir ankara da felan olsaydı siralamasi cok daha yüksek olurdu diye düşünüyorum. Birde internet sıkıntılı mı hocam. Sanırım üniversitede ve kutuphanede var. Ama yurttaki sıkıntı galiba. Bunu nasıl hallediyorsunuz. Yani bölüm ile ilgili araştırma yapmam gerekirse illa univeristeye veya kütüphaneye mi gitmem gerekiyor. Yurttaki internet o kadar yavaş mı yani?
  • cakalsavasci C kullanıcısına yanıt
    Her sene ileri cekiyor hocam. Ayrica estünün o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum.

Hocam estüyle esogü birbirinden farklı okullar. Benim dediğim esogü. Ve esogüdeki bilgisayar mühendisliğinin kalitesi iyi. Mezunları da güzel yerlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖĞRENCİ00

Bi 20 kisiye felan sordum hocam herkes sizin gibi diyor. Egitim iyi. En azindan ortalama yani. Ayrica bence sakarya yerine istanbul izmir ankara da felan olsaydı siralamasi cok daha yüksek olurdu diye düşünüyorum. Birde internet sıkıntılı mı hocam. Sanırım üniversitede ve kutuphanede var. Ama yurttaki sıkıntı galiba. Bunu nasıl hallediyorsunuz. Yani bölüm ile ilgili araştırma yapmam gerekirse illa univeristeye veya kütüphaneye mi gitmem gerekiyor. Yurttaki internet o kadar yavaş mı yani?

Arifiyedeki kykda evet yavaş olduklarını söylüyorlardı. Ancak okulun içindeki kykda bir şikayet duymadım ama kyk yani ne kadar iyi olur orası tartışılır. Bilişim fakültesinde çalışma salonu oluyor. Orada çalışabilirsiniz ki genelde interneti yetmeyen arkadaşlarım fakülteye/kütüphaneye gidiyorlar. Biz de arkadaşlarla ara ara muhabbetini yaparız okulu al istanbula taşı gtüyle yarışırdı diye. Ki gtünün sıralamasının düşük olduğu zamanlarda gtüde okumak çok zor diye gtüden sakaryaya geçiş yapılıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhninhayaleti -- 31 Temmuz 2022; 13:10:19 >

• cakalsavasci C kullanıcısına yanıt
    Ben karıştırmışım hocam. Muhtemeln yazarim tercihe. Ama gelmesi cok zor.
  • Tartismasiz bir sekilde Sakarya tabiki Bursada okunmaz Sakarya gerek hoca kalitesi gerek mezunlarinin calistigi yerler gerek istanbula yakinligiyla uludag uniyi tokatlar

Evet geçiş yapan çok duydum. Gtunun egitim kalitesi iyi bence. Zaten şuan sıralama olarakta hak ettiği yerlere geliyor.
  • uu daha iyi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.