Şimdi Ara

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Sevgiyle Anıyoruz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
35.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
349 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ağır bir hastalığın nöbetleri içinde ölümü iki gözleri ile görmüş gibi olanlar vardır. Ben iki gözümle battığımızı gördüm ve kurtulduğumuzu gördüm. Mustafa Kemal'i unutamam. O sonra daha da büyüdü. Kendi milletine tekrar o günleri göstermemek için, asıl kurtuluş savaşına zaferden sonra girdi. İnkılâp nizamının Atatürk'ü, zaferin Mustafa Kemal'ini gölgede bıraktı. Kendini gene kendi geçti. Gençler, bizim çektiklerimizi çekmemek ve bu halka çektirmemek için, siz de Atatürk'ü unutmayınız. Mustafa Kemal bizimdi, Atatürk sizindir.

- Falih Rıfkı ATAY, Mustafa Kemal'in Mütareke Defteri, 1955.

Saygıyla, sevgiyle, özlemle anıyoruz.
    Seni gerçekten anlayan şerefli vatandaşlar olarak yaşayıp öleceğiz. Ruhun şad olsun büyük Türk!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Sevgiyle Anıyoruz

• Unutmadık, unutmayacağız. Sen bize bir Cumhuriyet bıraktın, bir fikir bıraktın. Sahip çıkacağız. Aydınlattığın yolda yürüdüğümüz müddetçe mirasın da sen de yaşayacaksın ATAM. Ruhun şad olsun.

Boş boş anıyoruz. O'nun idealindeki devletten kilometrelerce uzağız.Eğitim tarikatlara terk, toplum cehalete terk, ülkenin tüm kurumları yabancı sermayenin elinde, kurduğu parti korkak, aciz, ikinci cumhuriyetçi ve koltuk sevdalılarının elinde ama biz 10 kasımda yalandan anıyoruz. Gittikçe içi boşaltıyor bu anmaların.
    Ben hep kendi kendime derdim ki ulan, Ulu önder Türk milletinde ne görmüşte bu millete bu kadar inanabilmiş, sonra gece kendi kendime yatakta düşünürken aklıma geldi bir anda.

Ekonomik refahtan, eğitimden mahrum bırakılmış bir halk bir araya geldiğinde 7 düveli takır takır dize getirmiş, Türk milletinin bir araya geldiğinde neler yapabileceğini tüm dünyaya ve tarihe kanıtlamış.

En çok o getirdiğin ruhu özlüyorum Atam, o ruha o kadar ihtiyacımız var ki o ruh bizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilecek yok, Türk milletine fırsat verdiğinde neler başarabileceğimizin o kadar çok kanıtı var ki bir düşünsene sen bu ülkeyi yeniden var etmesen Mardin Savur'dan çıkan bir vatan evladı nasıl Nobel alabilirdi?

Eminim Türk milletinin o ruhu elbet geri dönecek biraz yıllar gerek, sonra herkes eninde sonunda medeniyetin o muazzam tadından tadacak ve o yolda gidecek.

Muazzam bir insansın fikirlerin, düşüncelerin, tarzın o kadar orijinal ki bırak Türkiye'yi daha dünyaya senin gibi bir siyasetçi-komutan gelemedi.

Yaptığı her yasada, aldığı her nefeste Türk milletini düşünen yüce bir insansın, Ruhun Şad Olsun.
    Son acı hasretlerinden biri, iyi olursa bir yaylaya gitmek, orada serin kaynak suları ve süt içmek özlemesi olmuştu. İkincisi de orduyu ve halkı 15'inci yıl dönümü töreninde bir daha görebilmekti. Şeref tribünündeki asansör bunun için yapılmıştı. Anadolu yaylalarındaki koyun sürülerinin çan sesleri kulağında, çelik miğfer başlıklı askerlerinin ve önlerinden geçtiği vakit çılgınca alkış tutan halkının hayali gözlerinde, bir vatan ve millet kurtarıcısı, en hazin bir gurbet yalnızlığı içinde gözlerini kapadı. O gün yandık. Günlerce, haftalarca, üstümüze memleket yıkılmış gibi, bir can bunaltısı içinde kıvrandık.
    Atatürk...
    Senden önce ölmek ne bahtiyarlıkmış.

Öyle seviyoruz ki!..

Ruhun şad olsun...
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e en fazla hakaret, ölüm yıl dönümlerinde yapılıyor. Kimse de ses çıkarmıyor. Ölene saygı, inanç ve insanlığın gereğidir, arkasından kötü konuşulmaz. Lanet olsun sizin gibi sahte dindarlara, sahte milliyetçilere......Ayrıca bu tipler, ne iş yapıyorlar da, bu kadar şatafatlı yaşayabiliyorlar anlamıyorum.
  • Büyük adamdı..
  • seni asla unutmayacagız,hep kalbimizdesin.BÜYÜK ATATÜRK..
  • Dışardaki düşmanlarının bile taktirini kazanmış dahi birkomutan, içerdeki düşmanlarının senelerdir unutturmaya çalışmasına rağmen kalplere kazınmış bir büyük Önder. Saygı, Rahmet ve Özlemle anıyoruz.
  • Birtakım bedbahtlar bu milletin kalbinden ve hafızasından Atatürk sevgisini silmeye çalıştıkça Ata daha çok değerleniyor. Yıllar geçtikçe ona duyulan saygı ve sevgi daha çok artıyor. Bu elbette birilerini kudurtuyor. Öyle ise kudurmaya devam etsinler. Zira bu sevgi hiç bitmeyecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son acı hasretlerinden biri, iyi olursa bir yaylaya gitmek, orada serin kaynak suları ve süt içmek özlemesi olmuştu. İkincisi de orduyu ve halkı 15'inci yıl dönümü töreninde bir daha görebilmekti. Şeref tribünündeki asansör bunun için yapılmıştı. Anadolu yaylalarındaki koyun sürülerinin çan sesleri kulağında, çelik miğfer başlıklı askerlerinin ve önlerinden geçtiği vakit çılgınca alkış tutan halkının hayali gözlerinde, bir vatan ve millet kurtarıcısı, en hazin bir gurbet yalnızlığı içinde gözlerini kapadı. O gün yandık. Günlerce, haftalarca, üstümüze memleket yıkılmış gibi, bir can bunaltısı içinde kıvrandık.
    Atatürk...
    Senden önce ölmek ne bahtiyarlıkmış.

Öyle seviyoruz ki!..

Ruhun şad olsun...
  • asla unutmayacağız...

1881-193∞
  • Unutmadık, unutmayacağız. Sen bize bir Cumhuriyet bıraktın, bir fikir bıraktın. Sahip çıkacağız. Aydınlattığın yolda yürüdüğümüz müddetçe mirasın da sen de yaşayacaksın ATAM. Ruhun şad olsun.

• Son gecesini düşündükçe yutkunamıyorum sen ne muazzam bi adammışsın be.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adamcan123 -- 10 Kasım 2018; 0:56:27 >
  • ATATÜRK ÇOK BÜYÜK BİR ADAM VE DAİMA İLERİYİ GÖREN BİR LİDERDİR.ŞU ÇILGIN TÜRKLER KİTAPINI OKUTUGUMDA NE ZORLUKLAR ÇEKMİŞLER ÜLKEYİ KURMAK İÇİN BU ÜLKEYİ KURTARDIGI İÇİN MİNETTARIZ.
  • Türk Ulusu'nu karanlıktan aydınlığa çıkardı. Bize çok büyük bir miras bıraktı: Türkiye Cumhuriyeti. Canımız pahasına koruyacağız mirasını. Aziz ruhu şad, mekanı cennet olsun.
  • Şükran gurur ve özlemle anıyoruz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hep kendi kendime derdim ki ulan, Ulu önder Türk milletinde ne görmüşte bu millete bu kadar inanabilmiş, sonra gece kendi kendime yatakta düşünürken aklıma geldi bir anda.

Ekonomik refahtan, eğitimden mahrum bırakılmış bir halk bir araya geldiğinde 7 düveli takır takır dize getirmiş, Türk milletinin bir araya geldiğinde neler yapabileceğini tüm dünyaya ve tarihe kanıtlamış.

En çok o getirdiğin ruhu özlüyorum Atam, o ruha o kadar ihtiyacımız var ki o ruh bizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilecek yok, Türk milletine fırsat verdiğinde neler başarabileceğimizin o kadar çok kanıtı var ki bir düşünsene sen bu ülkeyi yeniden var etmesen Mardin Savur'dan çıkan bir vatan evladı nasıl Nobel alabilirdi?

Eminim Türk milletinin o ruhu elbet geri dönecek biraz yıllar gerek, sonra herkes eninde sonunda medeniyetin o muazzam tadından tadacak ve o yolda gidecek.

Muazzam bir insansın fikirlerin, düşüncelerin, tarzın o kadar orijinal ki bırak Türkiye'yi daha dünyaya senin gibi bir siyasetçi-komutan gelemedi.

Yaptığı her yasada, aldığı her nefeste Türk milletini düşünen yüce bir insansın, Ruhun Şad Olsun.
  • Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Anafartalar komutanı Gazi Mareşal Başbuğ Mustafa Kemal ruhun şad olsun.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.