Şimdi Ara

Ultrason Garipliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kan işediğim için ürolojiye müracaat ettim.

Doktor idrar ve ultrason istedi.

İdrar numunesi verdikten sonra ultrasona girdim.

Ultrason teknikeri kadın karnımı açarak uzanmamı istedi.

Dediğini yaptım ve cihazı karnımın sol tarafında gezdirmeye başladı.

Ardından derinin nefes alıp tutmamı istedi defalarca. Bu arada ben de üst aramasına girmiş gibi kafamı kollarımın arasına almış şekilde uzanıyordum. Sonra bir yerde durakladı ve kendi kendine teknik bir kaç kelime söyledi. Bana başka bir görevli arkadaşına birşey sorup geleceğini, beklememi söyledi ve karanlık odayı terketti. Ben de o sırada "Acaba ne gördü de arkadaşına soracak" diye meraklandım. 2 dakika sonra döndü "Arkadaş yerinde değilmiş neyse biz devam edelim" dedi.

Karnın sağ tarafının ultrasonu tamamlanınca yan dönmemi istedi ve bu sefer sol karın kısmında cihazı gezdirdi: "Sizde taş var" dedi. Birşey demedim.

Ardından sırtüstü yatmaya devam etmemi istedi, mesane durumuna bakmak için pantolonumu açıp donumu sıyırmamı söyledi. Dediğini yaptım ve cihazı bu defa cükun üst tararafında gezdirmeye başladı.

Biraz daha sıyırmamı istedi ama nerdeyse cükum görünecekti bir de paçalı don giymişim. Yine sıyırdım.

Baktı olmuyor kendisi elini donuma attı ve sıyırmaya çalıştı.

Bu esnada müdahale edip kendi elimle istediği şekilde ve cük görünmeyecek şekilde sonuna kadar sıyırdım.

"Şimdi oldu" diyerek cihazı gezdirmeye devam etti.

"Sizde prostat da var" dedi, yine birşey demedim.

15 dakika süren seans sonunda doğruca tahlile gönderen üroloğa gidebileceğimi söyledi.

Doktorun yanına gittim, sonuçlara baktı: "Enfeksiyon yok, sağ böbrekte toplu iğne başı kadar taş var ama sorun değil, günde 3 litre su iç" deyince "Zaten her gün 3 litre içerim" dedim ve oradan ayrıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Enterasan bir olaymış

• Ultrasoncunun "Sende yok yok" tarzı söylemlerine karşı doktorun beklediğim cevabı vermesi rahatlattı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem_Alim -- 1 Ekim 2021; 22:54:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bunu niye yazdınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben zebani ha çıktı ha çıkacak diye okudum ama çıkmadı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.