Şimdi Ara

Ultranet limitsiz paket de hızım neden 4mbit? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
0
Favori
9.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu zahmet edip okusaydin sorunu yasayan herkesin modemine zaten 28mbit vb gibi iyi degerler geldigini anlardin.
  • @Hush,

Arkadasi es gecelim, konuyu okumamis.

Neyse konuya doneyim, ben @Divide By Zero'nun teorisine katiliyorum. TTNet buyuk ihtimalle hizlari kontrol etmek maksadiyla mudehalede bulunuyor. Ve eger ariza kayitlari birakilip, durumdan sikayetci oldundugu belirtilmezse TTNet'in durumu duzeltecegini de sanmiyorum.
  • ben artik ariza kaydi birakmasam da durmadam cozemeyip tekrar ariyorlar, gayrettepe santral durumun farkinda veya degil ama hicbir sekilde telefonla geri donus yapmiorlar..

ttnet resmen deserasyon gibi her santral ayri telden caliyor.

milyar dolarlik sirket bahsettigimiz...
    genel mudurlugun cevresi gayrettepe vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipodlover

@Hush,

Neyse konuya doneyim, ben @Divide By Zero'nun teorisine katiliyorum. TTNet buyuk ihtimalle hizlari kontrol etmek maksadiyla mudehalede bulunuyor. Ve eger ariza kayitlari birakilip, durumdan sikayetci oldundugu belirtilmezse TTNet'in durumu duzeltecegini de sanmiyorum.

demişler ya çalışma olduğunu 1 hafta içinde düzelir diye.geneli kapsayan durum ve modeme tam hız geliyor.tam hız gelmese dediğin gibi oluyor da busefer biranda eski haline gelir.tahminen tek bi işlemde herkesi kapsayan bir durum santral santral.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipodlover

@Hush,

Selamlar

Benim izlenimim yaptıkları çalışma içerisinde henüz aboneleri paketlerine göre ayrıştırmadıkları. Bu nedenle herkese benzer bir kota uygulaması yapmış durumdalar. Teoride hızınız 8mbps 'in altındaysa zaten problemi farketme şansınız oldukça düşük.

Anladığım kadarıyla çalışmayı tamamlayıp sonrasında farklı paketlere sahip aboneleri tekrar sözleşme hızından internete çıkaracaklar. Benim cumartesi yaptığım telefon konuşmasından edindiğim izlenim buydu kısaca...

Elbette bu açıklamanın yapılmış olması işlemi haklı çıkartmıyor. Kendi adıma her ay 169 TL ödüyorum. Elbette kişisel kullanımım var ancak iş için de hızlı bağlantıya ihtiyacım var (DB, Proje vs derken 6gb i buldu mesela son çektiğim dosyalar toplamı). En büyük sıkıntı da burada zira bu tür bir işlemin farklı abonelik paketlerini aynı kefeye koymadan gerçekleştirilmesi gerekirdi.

Sonuç itibariyle şu anda ciddi ciddi alternatif bağlantı metodlarını araştırıyorum. Sorunun çözülmesi konusunda kafamda soru işareti yok aslında zira eninde sonunda çözme zorunlulukları var. Öte yandan yardım masasının çok sayıda kullanıcının yaşadığı bir problemi tamamıyla inkar ediyor olması, daha da kötüsü santral ile merkezin birbirlerinden haberdar olmamaları ne kadar sorumsuz bir anlayışla iş yaptıklarını gösteriyor.

• Geçen yıldan beri 8mbit interneti kullanıyordum ki modemde 11mbit görünüyordu aralık ayından beri TTNET sağolsun dedim sevindim. Şubat ayının başından beri 4mbit sorunuyla ben de karşı karşıyayım. 1.1mb/s olan torrentteki download hızım 450kb/s ye kadar geriledi. Nasıl çözeriz bu problemi yardım edin ya 6 gün sonra şehir dışına çıkıcam 6 gün böyle eziyetle mi geçiricem ben. Santrali aramak istemiyorum hepsi aynı şeyi ezberleyip ezberleyip konuşuyorlar.
  • Şu an modemde 12 mbit hız aldığım gözüküyor. Speed test 9.5mbit'ti ilk başta şimdi 6.5 mbit gözüküyor. İndirme hızı 900le başlıyor 450ye düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson King

Şu an modemde 12 mbit hız aldığım gözüküyor. Speed test 9.5mbit'ti ilk başta şimdi 6.5 mbit gözüküyor. İndirme hızı 900le başlıyor 450ye düşüyor.

Kulübe hoş geldin hızlı başlayıp yavaşlıyor

Arkadaşlar sosyal medyada paylaşalım bu sorunu Tweet(@TTNETDestek,@TTNETAS)facebook.com/TTNET..

Bunların adi hizmetlerinden herkesi haberdar etmek şart herkes bu konuyu ve sorunu paylaşsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emo5313 -- 15 Şubat 2012; 0:50:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

quote:

Şu an modemde 12 mbit hız aldığım gözüküyor. Speed test 9.5mbit'ti ilk başta şimdi 6.5 mbit gözüküyor. İndirme hızı 900le başlıyor 450ye düşüyor.

Kulube hoş geldin hızlı başlayıp yavaşlıyor

Aslında neredeyse 1 haftadır klüpteymişim de haberim yokmuş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

quote:

Kulube hoş geldin hızlı başlayıp yavaşlıyor

Aslında neredeyse 1 haftadır klüpteymişim de haberim yokmuş.

Arkadaşlar dediğim gibi herkes twitter ve facebook üzerinden konuyu elinden geldiği kadar paylaşsın..

• Fatih'den bu sorunu yaşayan tek insan ben değilim bir nebze rahatladım.Adil kullanımda hız 1mbite düşüyor 4mbite değil şu anki problem bambaşka. Bu konuyu sürekli uplayalım çünkü eminim ki bu konudaki yazılanları okuyan bir çalışan muhakkak var.
  • @ttnetdestek üzerinden gittik bakalım. hadi hayırlısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Divide By Zero

@ttnetdestek üzerinden gittik bakalım. hadi hayırlısı...

mentionli geldim @rec0n :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzo178

quote:

Orijinalden alıntı: Divide By Zero

@ttnetdestek üzerinden gittik bakalım. hadi hayırlısı...

mentionli geldim @rec0n :)

Hayırlısı ... =)
  • Haftasonundan beridir bende de aynı şekilde. Gayrettepeye bağlıyım. 13mbit bağlantımız vardı. 4mbite düşürmüşler, 450kb/s yi zor görüyor.

Babam türktelekomda çalışmasına rağmen bir sonuç çıkmadı. Kota konulmuş deniyor, o kadar.
  • Müşteri hizmetleri aradı bugün beni. Saçma sapan konuştuğu için gider yaptım yalan yok. 2 saat sonra tekrar aradı. Santrallerde genel bi çalışma var en kısa sürede giderilecek düzelecek vs. dedi..
  • adsl mode sayfasından adsl2+ yerine adsl gdmt secin en yüksek hızı ve snr db değerini alacaksınız. 8mbps hız geliyordu sonra sntrale uzagım diye düsmeye basladı adsl2+ mdda 9mbps hıza kadar cıkıyordu, sonra baktım snr db düstükce baglantımda kopuyor adsl gdmt denedim ve olumlu 8mbps net geliyor ve snr db hep 11-12 arasında hattımda kopma yok hızım da düsme yok.
  • Evet hizim 20 mbps yi gecti an itibariyle. Normalde benim hattim 16 mbps vdsl2+ limitsiz.

http://imageupload.org/?d=E23554641

Ancak bu durum kalici midir gecici midir hic bir bilgim yok. Ben yine durumdan haberiniz olsun diye yaziyorum.

Yer Istanbul Alibeykoy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightShadow -- 15 Şubat 2012; 16:56:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightShadow

Evet hizim 20 mbps yi gecti an itibariyle. Normalde benim hattim 16 mbps vdsl2+ limitsiz.

http://imageupload.org/?d=E23554641

Ancak bu durum kalici midir gecici midir hic bir bilgim yok. Ben yine durumdan haberiniz olsun diye yaziyorum.

Yer Istanbul Alibeykoy

Bende de an itibariyle düzelmiş gözüküyor. Biraz daha bekleyelim bakalım...
  • Hayir beklemeyelim, somurelim Acigi kapatmak lazim
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.