Şimdi Ara

Ultrabook'a hafıza dopingi | Samsung Fit Plus Nano USB Bellek inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni nesil ultra ince dizüstü bilgisayarlarda dahili depolama alanını arttırmak kimi zaman çok zor kimi zaman da imkansız oluyor. Nano boyutlarıyla harici depolama alanı takviyesi sunan ultra küçük USB Flaş bellekler bu konuda çözüm olabilirler.

Bu videoda Samsung'un ultra küçük boyutlu flaş depolama birimi Samsung Fit Plus 256GB USB 3.1 flaş sürücüyü inceliyoruz. 

• Flash bellek takıp usb girişini yalan edeceğime 256 GB hafıza kartı alır kart okuyucusunu meşgul ederim.

• Macbook airlerde magsafe şarj portunun yanındaki usb girişe takarak kullanırsak boyutu itibariyle herhangi bir sorun teşkil eder mi? gereksiz bir şekilde sağ ve sola doğru yayılmış sanki. mesela yan yana olan usb portlardada yanındaki portu kullanılmaz hale getirebilir gibi bir boyutu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Flash bellek takıp usb girişini yalan edeceğime 256 GB hafıza kartı alır kart okuyucusunu meşgul ederim.
    ikisinide almaz aynı paraya 480gb ssd takar keyfime bakarım
  • BTopbas kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aşağıdaki gibi duruyor

Ultrabook'a hafıza dopingi | Samsung Fit Plus Nano USB Bellek inceleme

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Kart okuyucusu hızı usb portu ayarındaysa mantıklı, öteki türlü yavaş 256gb'ta işlem yapmak hiç çekilmez.
  • Villa fiyatına Usb bellek ama type c değilse ne önemi var bilemedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Kart okuyucusu hızı usb portu ayarındaysa mantıklı, öteki türlü yavaş 256gb'ta işlem yapmak hiç çekilmez.
    Herhalde apple PCI express bağlantısına sahip kart okuyucu kullanmıştır. Benim asus laptopda öyle çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Applelara sonradan ssd takılıyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Applelara sonradan ssd takılıyor mu
  • USB flash belleklerin kapasite ve hızlarına aldanmayın. Müzik, film izlerken tamamda çok fazla IOPS gereken durumlarda hüsran oluyor.

• Google'da bile çıkmıyor. Ne biçim model isimleri koyuyorlar yahu.

• Özellikle çıkarılamayan dahili depolama birimi harici başka diski olamayan cihazlar riskli. Herhangi bir arıza sebebiyle cihaz çalışmazsa depolama birimini söküp veri kurtaramıyorsunuz. Bu tip çözümler sadece kapasite artırımı için değil güvenlik için de şart.

• Bu cihazın 16-32gb'lık versiyonları çıkmalı 5 yıl yazma okuma garantisi ve düşük gecikme süreleri ile.
    Sunucularda maalesef kullandığımız usb'ler 1 yılı geçmeden çöp oluyor.
    İşletim sistemi için disk slotunu boş yere kullanmak üzücü bir durum.
    m2 type mirrored pci diskler çok pahalı. 32gb'lık uygun fiyatlı bir versiyonu güzel olurdu.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata bu hizlarda sd kart var mı?

• 150 lira daha ekler sandisk extreme pro alırım. ssd hızında flaş olur. 80 mb hız için 500 tl verilmez...
    https://www.hepsiburada.com/sandisk-extreme-pro-256gb-usb-3-1-usb-bellek-sdcz880-256g-g46-p-HBV000006DYV0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crowler -- 14 Kasım 2018; 16:36:27 >
  • kesbi kullanıcısına yanıt
    Böyle bir cihaz için düşük kapasite yapacaklarını düşünmemiştim. Araştırmadım bile.
    Eyvallah hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.