Şimdi Ara

Ultra su faturası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
93
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İnternette rastladım yeni bir olay olarak yazmışlar.
    5472TL toplamı olan faturanın 4121.96 eski borcu ve 41.64 eski borca ait faizi bulunmakta. Son faturadaki kullanım ise 104 metreküp. Cevabımız;

[5472 - (4121.96+41.64) ] / 104 = 12.67692308
    Yani metreküp fiyatı 12Liraymış ve sadece bu ay 104 metreküp su harcadığınız yazıyor faturanızda. Aylarca 1 metreküp su harcamayanlar ve bu yüzden hiç faturası artmayanlar, tüketimi olmayanlar var memlekette. Görüntüye göre;
    4121.96 / 12.67692308 = 325.1546117 metreküp eski su borcunuz var. Şu ankinin 3.12648665 katı. Yani siz bu ay 100 metreküp kullandıysanız eski borcunuz 300 metre, bu faturanın üç misli eski fatura var. Hani bir ayda buna sebep olan her ne ise 3 ay öncesinde de var gibi görünüyor. Aslında gecikme cezasından kaç aylık bir eski borç olduğu da anlaşılır. Kaçak inceleme için suvar içindeki suyu tespit eden bir cihaz bulunmakta.

Harcamadığınız bir su, bağlantı hatası ya da art niyet ile sizin saatinizden alınmış olabilir.
    Bir su kaynağınız varsa ya da basınçlandırma işlemi yapıyorsanız saatinize bağlantı hatası sebebiyle devridaim yaptırmış olabilirsiniz.
    Hattınızda yoğun bir kaçak olabilir, şebeke basınç yükselmesi hatttınızda patlağa sebep olmuş olabilir.
    Son olarak saatinizde problem aranabilir. Ancak saatler genelde çalışmayarak arızalanır yani hiç yazmaz. Bu yüzden saatinizin incelenmesinden bir sonuç çıkmayacaktır.
    Siz sorunu tespit edip ilgili firma ile anlaşmaya bakın. Eğer hukuki sürece girerseniz haklılığınızı ispatlasanız dahi mağdur olabilirsiniz. Hırsızlığa maruz kaldıysanız geri ödeme yapmayabilirler ve ya oluşan sorunun sizin sorumluluğunuzda olduğunu öne sürebilirler.

Başa gelmeyen bilmez hep zordur bu işler. Bana da normal üstü bir fatura gelmişti. Fazla tutarı yok ama benden olmadığı aşikar. Sayaç okuma tarihlerini inceledim ki aslında o fatura 12 sene öncesindeki son okunan endekse aitmiş.... 12 sene sonraki ilk okuma için :f11: beni beklemişler.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karafetva -- 24 Aralık 2018; 15:35:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.