Şimdi Ara

Ultra Kaliteli 4450 Lira 1080p Sistem(Tavsiye içerir) TAMAMLANDI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Be quiet Straight Power 11 750watt +80Gold Tier S bir Psu (Corsair Rmx750 ile bunun arasında kaldım ama be quiet kalitesi beni çekti diyebilirim)

Amd Ryzen 5 2600

Bu üç ürüne banka komisyon ve gümrük bedelleri dahil olarak 2430 lira verdim bu fiyata türkiyede bu ürünleri alamazsınız.

Türkiyede bu ürünlerin ortalama fiyatları Anakart 800 işlemci 1200 Psuyu kaç para bulabilirsiniz bilmem ama minimum 700 çekeceklerdir.

2Yıl birebir amazon.de garantisi var ayrıca Rma garantileri vs hariç mesela psunun 5 yıl garantisi var.

Ekran kartı 1660ti alacaktım ama çok ciddi fiyata çıktı bu yüzden naviyi bekleyene kadar rx580 pulse 4gb aldım 1010tl amazon.com.tr den şansıma geldi.

Newegg ve amazon.com kullanabilirdim ama türkçe destek yoktu ve gözlemlediğim bir şey ise amazon.de nin türk müşteri temsilcileri memleket hasretiyle yanıyorlar diyebilirim inanılmaz sıcak kanlılar ve yardım severler.

Sistem toplandıktan sonra yardım aldığım tüm üstadlarımı konuya teşekkür amaçlı editleyeceğim.

Ürünlerin Linkleri

https://www.amazon.de/AMD-YD2600BBAFBOX-Prozessor-RYZEN5-Socket/dp/B07B41WS48/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1549884610&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=ryzen+5+2600

https://www.amazon.de/MSI-B450-Tomahawk-Sockel-Mainboard/dp/B07FQ9ZJD9/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1549884648&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=msi+b450&dpPl=1&dpID=51tpdVe9HWL&ref=plSrch

https://www.amazon.de/quiet-STRAIGHT-Netzteil-Kabelmanagement-schwarz/dp/B078X1KZ8N/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1549884680&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=be+quiet+750w+straight+power+11&dpPl=1&dpID=41oI3ovNpUL&ref=plSrch

Ekstra olarak amazon yeni üyeliklere 1 aylık prime veriyor onuda kullanmanızı tavsiye ederim.

Türkiyeden toplanan sistem önerisi

https://forum.donanimhaber.com/a-kalite-4150-liralik-sistem-tavsiye-ediyorum-turkiye--137055327#137061831

Bileşenlerin tam listesi.

Ryzen 5 2600 İşlemci
    B450 Tomahawk Anakart
    16Gb 3000Mhz Corsair Ram
    Amd Rx 580 4GB Pulse
    750w Be quiet Straight Power 11 Gold Psu
    Sharkoon TG5 White kasa
    Mx 500 Crucial Ssd(Hediye edildi)

Toplam 4450 civarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-44FF1132B -- 27 Şubat 2019; 0:6:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun.

350 lira bütçe ile en mantıklı seçim Dark N10 olur sanırım. Forumda okuduğum kadarıyla sıkıntısız, hava akışı sağlam bir kasa. Şahsen ay sonunda bende sipariş vermeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tufty TheSINGER

Hayırlı olsun.

350 lira bütçe ile en mantıklı seçim Dark N10 olur sanırım. Forumda okuduğum kadarıyla sıkıntısız, hava akışı sağlam bir kasa. Şahsen ay sonunda bende sipariş vermeyi düşünüyorum
    aynen çok ciddi tavsiye veren var hocam dark n10 galiba sinerjiye falan gidip yerinde incelemek en iyisi

• Ben de Dark N10 kullanıyorum, memnunum. Ama daha güncel olan Advanced ya da pro modelini alın. İlk çıkan modelde akrilik panel var. Diğer modeller temperli cam ve fanların hepsi led.

https://www.youtube.com/watch?v=YUMfMA61AvQ

https://www.youtube.com/watch?v=Gdzn686st-U

https://www.youtube.com/watch?v=M5-YU8cQ_8o

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autocar25 -- 5 Haziran 2021; 23:56:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: autocar25

silinebilir
    evet tam para alınıyor gümrük bedelleri kargo vs tam para içinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

Ben de Dark N10 kullanıyorum, memnunum. Ama daha güncel olan Advanced ya da pro modelini alın. İlk çıkan modelde akrilik panel var. Diğer modeller temperli cam ve fanların hepsi led.

https://www.youtube.com/watch?v=YUMfMA61AvQ

https://www.youtube.com/watch?v=Gdzn686st-U

https://www.youtube.com/watch?v=M5-YU8cQ_8o
    advancedin tipini beğenmedim hocam normal siyah mavi olan versiyon veya tg5 düşünüyorum

• Ekran kartının garanti işini ne yapacaksınız? Ben de bu ay neredeyse aynı sistemi sadece işlemciyi ryzen 7 2700x olarak almak istiyorum.

amazon.de deki siparis verdiğiniz linkleri de koyarsaniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MistikBaklava -- 11 Şubat 2019; 14:20:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MistikBaklava

Ekran kartının garanti işini ne yapacaksınız? Ben de bu ay neredeyse aynı sistemi sadece işlemciyi ryzen 7 2700x olarak almak istiyorum.

amazon.de deki siparis verdiğiniz linkleri de koyarsaniz sevinirim
    tabi konuya eklerim linkleri.

şöyle söyleyeyim amazon.de sizi asla yarı yolda bırakmaz.

2 yıl amazon garantili üründe bir sorun olduğunda sıfırı gönderiliyor veya para iadesi alıyorsunuz.

ekstra olarak evga gibi global rma olan ürünleri de tercih edebilirsiniz.

bende ilk başlarda korkuyorum ama türkiye de ki teknik servisleri araştırınca korkum azaldı mutlu oldum bile diyebilirim

• evga nin kartlarinin newegg de yorumlarini okudum da kartlarin cogu 1 sene sonunda pert olmuş tabi bu 1070 için geçerli digerlerine bakmadım .

Garantiye yollama konusu size kalıyor diye biliyorum ve bu olay baya tuzlu. Yollayıp da gümrük parası tekrar istenen kartlar da var. Bazen sorun olup bu olay kullanıcıya kalabiliyor o zaman da yurtdışından aldığınız kart tr deki fiyatından fazlaya geliyor :D

Ben de bu aralar baya baktım bu işe de umarım siz sıkıntı yaşamazsınız. Sipariş aşamasından sonra da konuyu güncellerseniz birdahaki siparis verecek arkadaslar için güzel bir pusula olabilir

• silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autocar25 -- 5 Haziran 2021; 23:56:53 >
  • Bu amazonda kargo olayını nasıl hallediyorsunuz? Bir kere deneme amaçlı sepete ürünleri ekledim. Ödeme kısmında 1400 liraya yakın kargo bedeli çıktı. Ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama bu değere oldukça yakındı yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: autocar25

silinebilir
    merhaba ben daha önce hiç 1500 euro üzeri ürün almadım ama bildiğim kadarı ile 1500 euro üzerinde bir şirketleşme belirtmek gerekiyor ama bunu en iyi şekilde Ticaret Bakanlığından öğrenebilirsiniz sanırım danışma hattı vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: MistikBaklava

evga nin kartlarinin newegg de yorumlarini okudum da kartlarin cogu 1 sene sonunda pert olmuş tabi bu 1070 için geçerli digerlerine bakmadım .

Garantiye yollama konusu size kalıyor diye biliyorum ve bu olay baya tuzlu. Yollayıp da gümrük parası tekrar istenen kartlar da var. Bazen sorun olup bu olay kullanıcıya kalabiliyor o zaman da yurtdışından aldığınız kart tr deki fiyatından fazlaya geliyor :D

Ben de bu aralar baya baktım bu işe de umarım siz sıkıntı yaşamazsınız. Sipariş aşamasından sonra da konuyu güncellerseniz birdahaki siparis verecek arkadaslar için güzel bir pusula olabilir
    evga biraz batırdı diyebilirim ama amazon garantisinden ekstra olarak garanti isteyen arkadaşlar olursa değerlendirebilirler.

amazon.de genelde bozulan ürünlerde direk para iadesine gidiyor fakat yeniden gelen ürünün tekrar vergi çıkarmasını ciddi olarak sorduğumda gümrük dahil yardımcı olunuyor diye söylenildi.

bunu tekrardan bende soracağım.

garantiye yollama olayı evga kartlarda size ait amazon.de de ise yine size ait ama kargo parası iade ediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Bu amazonda kargo olayını nasıl hallediyorsunuz? Bir kere deneme amaçlı sepete ürünleri ekledim. Ödeme kısmında 1400 liraya yakın kargo bedeli çıktı. Ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama bu değere oldukça yakındı yine.
    amazon.de bize yakın olduğu için kargo parası daha ucuz.

.comdan alırsanız kargo tuzlu çıkıyor.

• Evet .com'dan bakmış olabilirim. .de olan sitede de birçok işlemciye baktım fakat çoğunda Türkiye'ye kargolanmadığı yazıyor ne yazık ki. Ben de bir tane bundle gördüm. Sanırım işlemci ve anakart beraber geliyor. Fiyatlar uygun cidden ama gümrük olayları nedense hala endişeye düşürüyor beni.
    https://www.amazon.de/gp/product/B07CNJ1QW9/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1C3AH4W0LV399&th=1

• quote:

Evet .com'dan bakmış olabilirim. .de olan sitede de birçok işlemciye baktım fakat çoğunda Türkiye'ye kargolanmadığı yazıyor ne yazık ki. Ben de bir tane bundle gördüm. Sanırım işlemci ve anakart beraber geliyor. Fiyatlar uygun cidden ama gümrük olayları nedense hala endişeye düşürüyor beni.
    https://www.amazon.de/gp/product/B07CNJ1QW9/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1C3AH4W0LV399&th=1
    kesinlikle satıcısı amazon olan ürünü alacaksınız hocam.

bundle değil normal ayrı ayrı alın aktivite yani çok sipariş verince ekstra indirimler de gelebiliyor.

Gümrük için hiç bir sorununuz olmasın direk geçer amazon hepsini ödüyor kapınıza geliyor.

Eğer ödeme ekranına kadar geldiyseniz ürün türkiyeye gönderiliyordur adres seçtikten sonra hata verirse ürün zaten satın alınamaz ve türkiyeye gelmez bu konuda da içiniz rahat olsun.

Valla bende korkardım ama ödeme ve kargo sorunu yüzünden(benden kaynaklı) adamlar 64 euroluk ssd hediye ettiler.

Bende her ürünü oradan ucuza kaliteli bir biçimde aldım bu psu zaten kalitenin kalitesi anakart ve işlemci herkes tarafından bilinen ultra kalite ürünler fiyat olarak ise neredeyse en az türkiyeden 500 lira daha ucuza aldım.

Türkçe aranıyorsunuz türkçe desteği var herşey türkçe kartınızı tanıtırken euro seçin para birimini ve euro ile ödeyin tlyi seçmeyin amazonun kur hesaplaması farklı.

Euro seçerseniz o günden bir önce ki gün Merkez Bankası'nın euro kuruna göre önce dolara sonra tlye çeviriliyor.

Enpara kullandım ve 2430 liralık ürünlerde 30 lira komisyon verdim.

Toplam 403 euro tuttu 2400 lira yapıyor kartımdan 2430 lira çekildi ve ürünler bugün kargoya verildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-44FF1132B -- 11 Şubat 2019; 17:13:24 >

• Son bir soru daha sorayım. Satıcı kısmını bulamadım. Bizim sitelere kıyasla amazon nedense karışık geliyor ürün sayfasında bana. Mağazanın Amazon olduğuna nereden bakıyoruz acaba?
    Tamam buldum gibi. Bu ürünü satan tüm satıcılara bak gibi bir buton vardı. Ona basıyoruz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angel of the Lord -- 11 Şubat 2019; 18:57:36 >
  • quote:

Son bir soru daha sorayım. Satıcı kısmını bulamadım. Bizim sitelere kıyasla amazon nedense karışık geliyor ürün sayfasında bana. Mağazanın Amazon olduğuna nereden bakıyoruz acaba?
    Tamam buldum gibi. Bu ürünü satan tüm satıcılara bak gibi bir buton vardı. Ona basıyoruz sanırım.
    amazon tarafından satılır ve gönderilir yazar hocam

ekstra olarak son sayfada ödeme ekranında amazon eu sarl diye ürünün altında yazar bu amazon tarafından satılır demek

• Deneme amaçlı bir sitedeki hazır sistemi topladım tek tek. 500 liraya yakın daha ucuza geldi ortalama. Yani kur hesabı da girer işin içine tabi ama. Aşağı yukarı 400-500 lira ucuza geliyor. Amazon gerçekten güzel nimet. Keşke taksit seçeneği de sunabilse :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angel of the Lord -- 11 Şubat 2019; 19:27:3 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.