Şimdi Ara

Ülkeyi her fırsatta kötüleyen tipler. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bisikletçi76

Kötü olanı iyi gösterin demiyorum. 100 kere "ülke kötü yağğ" diye ağlamaktansa 1 tane iyi şey yazın, ülkenin iyi yanlarını bilelim az da olsa mutlu olalım, umudumuz olsun awk.

Bankacılık sisteminde, otelcilikte, cenaze işlemlerinde , sağlık sisteminde ve tekstilde iyi olduğumuz söyleniyor mesela.

Herhangi bir kişinin seni mutlu etme yahut ülkenin iyi yanını söyleme zorunluluğu mu var? İyi yanını görmek istiyorsan TÜİK'in yayınladığı istatistiklere, Turkuaz Medya'ya, AA'ya, Yenişafak'a bak. Asıl, boğazımıza kadar kötülüğe batmışken hâlâ iyi şeylerden bahsetmeyi fena görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moredecai

Çünkü kötü ülke.

Ülkeyi kötü hale getiren hükümetlerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel hayat yaşıyorlar.

• Abicim iyi yanını söyleme zorunluluğun yok ama ülke hakkında iyi şeyler duymak istediğimde böyle konular açıldığında bin kere "yolsuzlukta mükemmeliz hukuk adalet müthiş ehuehu" diye klişe şakalar yapma zorunluluğu da yok.

Ülkenin iyi yanları diye konular açıldığı zaman artık gerçekten bırakılsın bu sulu şakalar.

Şurada 2 iyi şey okumak görmek istiyoruz(bankacılık tekstil sağlık hizmeti belkide vs) hemen birileri "haaha adaletsizlikte özgürlüklerin yok edilmesinde bir numarayız" diye şaka yapıyor. Konu orada baltalanıyor.

Hayır 1 kere 2 kere yapılsa neyse konunun en az yarısı bunlarla dolu oluyor. Abicim haklısın ülke b*ka batmış da bari en azından şu konuda yazmayın artık bıktım ya.

İyi yanını görmek istiyorsan yandaş medyaya bak diyorsun. O zaman ben de sana ülkeden şikayet etmek istiyorsan başka konulara gir diyorum. En azından bu tarz konularda bu espriler yapılmasın artık.

Ben ülkeden şikayet edilmesinden rahatsız değilim. 2 adım attığımız her anda "ülke kötü abi" denilmesinden, "ekonomik krizde harikayız" gibi esprilerin havada uçuşmasından bıktım artık sadece.

Yoksa benim "bunlardan bahsetmeyin mükemmel bir ülkeyiz" falan dediğim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 10 Ekim 2021; 9:57:49 >

• Bisikletçi76 kullanıcısına yanıt

Mesajınızı okudukça karnım ağrıdı. İyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muz ye karın ağrısına iyi gelebilir. İyi akşamlar.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.