Şimdi Ara

Ülkeyi cumhuriyetçi, şeriatçı diyerek bölmek istiyorlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
1.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu hazırlanan bir iç savaşın temelidir.

abd güdümlü satılmış siyasiler yıllarca bunun zeminini hazırladı.

insanlar birbirinden öldüresiye netret ediyor. bu gösterdiğimiz nefreti ülkeye gerçekten zarar veren ve bölmek isteyenlere gösteremeyip, anca birbirimizi yiyoruz. benim gözümde cumhuriyetçi, şeriatçı yoktur hepsi birdir gözümde Türktür, Türkiye vatandaşıdır. bu vatanın evladıdır. ayrım yapmam. kutuplaştırıcı dille bu vatana ancak zarar verirsiniz.

kimi cumhuriyet yanlısıdır, kimi şeriat, kimi osmanlıcı bu farklılıklar bizi biz yapar. herkesin kendi fikri olmalı ve birbirimize hakaret etmeden özgürce tartışılmalı. osmanlıda bizimdir, cumhuriyette.

ama sen her konuda bölünürsen bir gün, günü geldiğinde bölünecek bir ülken bile kalmaz. onun bunun vatanında sığıntı gibi yaşarsınız.

farkında mısınız bilmiyorum ülke patlamaya hazır dinamit gibi. insanlar trafikte, sokakta en ufak bir kavgadan silahını çekip birbirini vuruyor. bunun toplumsal bir hale geldiğini düşnünüm? bu bir felaket olurdu.

ülkemizin içine sızdırılan ne idüğü belirsiz binlerce insan olduğunada düşünürsek olası bir karışıklıkta ne hale geleceğimizi bir tahmin edin.

o zamanda tartışacak ne şeriat kalır ne de cumhuriyet. benden demesi.

bölünmeyelim bir olalım, nefret değil sevgi dilini kullanalım.

akp, chp, mhp, türk, kürt, alevi, sünni yok türkiye var.

bu ülkeye birşey olursa gidecek bir yerimiz yok. suriyeliler gibi olmasın sonumuz. ülkeye birşey olursa hiçbir ecnebi sizi vay chpli misin hoşgeldin komşi deyip evine, ülkesine buyur etmeyecek. o yüzden akıllı olmakta fayda var.

yıllarca birbirimizi hor gördük bu da vahşet, nefretten başka birşey doğurmadı. hep kaybeden bu ülke oldu. bizler olduk.

sevgiler, saygılar. şeriatçısı, cumhuriyetçisi, akpli, mhpli, chplisi, alevisi, kürdü hepiniz benim dostum kardeşimsiniz. baştacısınız.

Ülkeyi cumhuriyetçi, şeriatçı diyerek bölmek istiyorlar.Moğollaryoutube
    Anadolu Pop ve Anadolu Rock tarzının efsane grubu #Moğollar'ın #Moğollar94 albümünden #BeniHorGörmeKardaşım şarkısı yayında! © 2018 – Soundhorus - Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved. Kanala abone olmak için: ► https://bit.ly/2Fh8rSn Instagram ► https://bit.ly/2CsQcIY Facebook ►https://bit.ly/2HwUZgK Twitter ► https://bit.ly/2Wkk3uP ITunes ► https://apple.co/2Fs2tzq Spotify ► https://apple.co/2TQZrNS http://mogollar.org/ https://www.soundhorus.com/ ------------------------------------------------------------------------------------------- Moğollar - Beni Hor Görme Kardaşım Şarkı Sözleri: Beni hor görme kardeşim Sen altındın ben tunç muyum Aynı vardan var olmuşuz Sen gümüşsün ben saç mıyım Ne varise sende bende Aynı varlık her bedende Yarın mezara girende Sen toksun da be aç mıyım Kimi molla kimi derviş Allah bize neler vermiş Kimi arı çiçek dermiş Sen balsın da ben cec miyim Topraktandır cümle beden Nefsini öldür ölmeden Böyle emretmiş yaradan Sen kalemsin ben uç muyum Tabiata Veysel aşık Topraktan olduk kardaşık Aynı yolcuyuz yoldaşık Sen yolcusun ben bac mıyım ------------------------------------------------------------------------------------ 1967'de 5 genç müzisyen Moğollar ismi ile çalışmaya başlarlar. İlk 45'likleri "Eastern Love/Artık çok geç", Şubat 68'de çıkar. Bu plağın hemen ardından"Mektup/Lazy John"u yapan grup, Haziranda Altın Mikrofon yarışmasına katılır ve "Ilgaz" ile üçüncü olur. Bu başarı ve ardından çıkan 45'lik Moğollar adının daha çok insan tarafından duyulmasını sağlar. Konserler verirler. İlk solo konserlerini ise 19 Ekim 1968'de İstanbul Fitaş Sineması'nda verirler. 1970 ağustos sonunda, Moğollar Paris'e gider. Paris'te Moğollar, CBS firması ile üç yıllık bir anlaşma imzalar ve bir 45'lik "Behind the dark/Hitchin" yaparlar, ayrıca "Guild international du disque"isimli bir plak şirketine bir albüm yaparlar. Bu albüm "Danses et Rythmes de la Turquie-d'Hier d'Aujourd'hui"1971 yılında "Academie Charles Cros" büyük plak ödülünü alır. Bu ödülü Moğollar’dan bir yıl önce Jimi Hendrix, bir yıl sonra ise Pink Floyd’un almış olduğunu söylersek ödülün önemi daha iyi anlaşılır. Bu arada Moğollar Paris'te o tarihlerde Belçikada yaşamakta olan Barış Manço ile karşılaşır ve onunla çalışmaya başlar. Sonrasında Selda ile bir 45'lik yaparlar. Eylül 1972'de ilginç bir olay yaşanır: Cem Karaca ile çalışan Kardaşlar, Ersen ile çalışan Moğollar solistlerini değişirler. Cem Karaca ve Moğollar güçlü bir birliktelik oluşturmuş ve uzun sürecek bir dostluğun temeli atılmış olur. Bir süre sonra Cahit Berkay Fransa'ya gider orada Engin Yörükoğlu ile buluşur, yanlarına katılan çeşitli müzisyenlerle Moğollar adı altında iki albüm ve bir 45'lik yaparlar. 1974 sonu ile 1976 yılları arasında Cahit Berkay ve Engin Yörükoğlu’nun sürdürdüğü Moğollar 1976'da çalışmalarına son verir, bu dönemden kalan en önemli albüm, Fransa'da RCA firmasından çıkan "Hitit Sun" Türkiyede "Düm - Tek" tir bu albümde Cahit Berkay'ın enstrümantal besteleri Anadolu Pop'tan jazz rock'a doğru yönelmeyi işaretlemektedir. 1976'dan sonra yalnızca bireysel çalışmalarını sürdürür 'çekirdek' Moğollar elemanları. Cahit Berkay, filim müzikleri yapar aradaki yıllarda. Engin Yörükoğlu, Fransada çeşitli jazz grupları kurar, sonraları İstanbul'da Jazz Stop isimli bir kulüp açarak orada çalmaya başlar. Taner Öngür ise Dostlar ve Cem Karaca Dervişhan'da çalışır bir süre. Daha sonra Almanya'ya yerleşir. 1992'de Türkiye'ye döner, "Alarm" isimli ilk ve tek solo albümünü çıkartır. 1992'de bir televizyon programında dinlediği Moğollar 'dan etkilenen Leman dergisi çizerlerinden Kaan Ertem, " Moğollar tekrar bir araya gelsin" çağrısıyla bir imza kampanyası açar .4000'den fazla imza toplanır bu kampanya dahilinde. Cahit Berkay, Taner Öngür ve Engin Yörükoğlu arada bir bir araya gelip bu konuyu görüşürler, yeniden Moğollar’ı kurmak konusunda tereddütleri vardır, ancak kampanya'ya gelen mektuplar onlara cesaret verir. Yanlarına genç bir müzisyen Serhat Ersöz'ü alarak, 31 Mayıs 1993'te İstanbul Cemal Reşit Rey konser salonunda verdikleri muhteşem bir konserle geri dönerler. 1994'te "Moğollar94" , 1996'da "Dört Renk" , 1998'de "30.yıl" 2000'de " 1968 -2000" 2004’de “Yürüdü Durmadan “albümlerini çıkarırlar. Moğolların 40. yılı olan 2008 yılında gruba Emrah Karaca dahil olur. Grup 40. yılını görkemli bir Türkiye Turnesi ile taçlandırır. 2009 yılının ortalarında Utku Ünal gruba ikinci davulcu olarak gruba dahil olur. 2009 yılının aralık ayında grubun 11. stüdyo albümü “Umut Yolunu Bulur” yine Emre Plak etiketi ile yayınlanır. Moğollar, grubun 50. yılı olan 2018 yılında Cahit Berkay, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan kadrosu ile yoluna devam etmektedir. Moğollar, 50 yıldır hala sahnede ve hala üretmeye devam ediyor. Bu enerjilerini de samimiyetlerinden alıyorlar…
    https://www.youtube.com/watch?si=4f1huoMOyWIrWGpd&v=pBCitQAzknk&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D9C65EA5 -- 2 Ocak 2024; 18:27:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahçeli patlayacak bence az kaldı.

• İçinde yaşadıkları ülkenin anayasasına karşı çıkanlar kendisine Türk falan demesin.

Ülkeyi cumhuriyetçi, şeriatçı diyerek bölmek istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeQuiet! -- 2 Ocak 2024; 17:56:52 >
  • Uzun süredir yazılmış en sağduyulu mesaj bu ancak dediğin huzur ortamının oluşması çok zor.

Bir defa mülteciler gitmiyor tam tersine hergün arttırılıyor sayıları bunu sende görüyorsun. Onun dışında bu ülkenin meclisinde Saidler - Rızalar - Öcalanlar alenen övülüyor hergün. Öte yandan Filistin meselesi zaten gergin değilmişiz gibi ülkeye ekstra bir gerginlik ekliyor.

Kısacası insanlar sağduyulu olsa bile fiziki koşullar değişmediği sürece bu sağduyu ancak bir noktaya kadar ülkeyi taşır. somut önlemler gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 2 Ocak 2024; 17:59:49 >
  • Orada birisi yumruklanmasa kimsenin umrunda bile olmayacak sıradan bir oaly iken...

Boşu boşuna 2 gündür parlatılıyor bazı şeyler. Karşılıklı kin ve nefret kusarak her şey dahada keskinleştirilmeye çalışılıyor.

Azcık mantıklı davranın artık. Bu neyin kini neyin nefreti.

Bazı partilerde bunu parlatıp oy devşirme derdinde şu tarz işlerle uğraşmayın artık.

Allah aşkına acık mantık yürütün çok değil yaa azcık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0zkanK. -- 2 Ocak 2024; 18:0:21 >
  • Valla milletin ufak gösterilere sessiz durduğuna bakmasınlar sabırları bir yere kadar zorlarlar, şeriat beklentisi yapıp ciddi ciddi sokağa çıkan olursa kusura bakmasınlar , si(l)er atarlar...

• Meydanda biz Türküz diye çığıran cumhuriyet düşmanı şeriatçılara söylüyorum.

• Bu ülke çoktan bölündü. Sadece ayrılma zamanını bekliyor.

• fero seni bir çözemedim.bir ara fena reisciydin sonra başka bir şey oldun sonra başka bir şeye evrildin şimdi başka bir şeye dönüştün .
    Arkasında doğru yada yanlış dik durduğun bir ideolojin var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furandor -- 2 Ocak 2024; 18:18:59 >
  • kaça bölümeceğiz peki hocam? 3 e 5 mi? 6 ya mı 10 a mı? bu gidişle tuz buz oluruz bence.

• Ülkeyi cumhuriyetçi, şeriatçı diyerek bölmek istiyorlar.
    Ülkeyi cumhuriyetçi, şeriatçı diyerek bölmek istiyorlar.yeniçağ gazetesi
    Anıtkabir'de şeriat çağrısı. Cumhuriyet'e lanet okudu. Skandal görüntüler
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/anitakabirde-seriat-cagrisi-cumhuriyete-lanet-okudu-751246h.htm

Ülke hiçte iyi bir yere doğru gitmiyor.

• 85 milyonluk ülkede her olay sonrası öldük bittik battık bölündün yaygarası koparmakta deli saçması...

• furandor kullanıcısına yanıt

Hayatımın hiç döneminde reisçi olmadım. Kaset gibi, beyninize ne yüklenirse onu çalıyorsunuz.

• Gel bir defa da reisçi ol kazanan tarafta ol zaten son dönemi

• Strateji basit. Her iki taraf da, her kim olay çıkarırsa ona dalsın. Direk teröristtir. Haketmiştir. Böylece teröristler kaybeder halk kazanır.

• Bu ülkede şeriatçı var mı, evet var. En yüksek ihtimalle yüzde 10’a belki karşılık gelir. Aksini gösteren bir çalışmaya şahit olmadım. Tehlike içeriyorlar mı? Şimdilik hayır. Örgütlü bir hareketleri benim bildiğim yok, çoğu kendi halinde insanlar, bir tür “gelecek bir hayal olarak şeriat”a inanıyorlar. Çoğunu eyleme çağırsan gelmez, namazımızı kılıyoruz kafasındadır. Kemalistlerin iktidarda olmaması dahi yüzde 90ı için yeterli tatmini sağlar. Fazlası için uğraşmaz.

Genç çocukları şeriat tehlikesi vs ile korkutup şiddet sarmalı üretmeye çalışmayın. Ülkedeki gerçek adaletsizliklere ve eşitsizliklere karşı mücadeleyi örgütlemeyip bastıran tam da bu hayali kavgalar. İnanın akp bu kavgada her zaman kârlı çıkar. 5 senede bir sandıkta gösteriyorlar bu kavganın galibini, hala akıllanmadınız.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Evet evet o yüzden cumhur %4 oy kaybetti ve muhalefet chp kk ye ragmen %48 aldi ülkenin neredeyse yarisi sandikta tepkisini gösterdi sandiga gitmeyenler var bide (Yurt disi oylari ve vatandaslik verdiginiz siginmacilar olmasa o oran %49 olacakti bile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarafsiz Goz -- 2 Ocak 2024; 22:34:46 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.