Şimdi Ara

Ulker den bomba bomba satin almalar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
10
Favori
7.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ceolin

Bu ülkede yapılan her şeyi küçümsemeye çalışan birileri var. Anlayamıyorum neden ? Zorunuza mı gidiyor?

Ülker dünya çapında büyük bir firma. Bizim memleketimizin firması. Aldığı firma küçükmüş bilmem neymiş. Napsın gidip Nestleyi mi satın alsın. Ticaretten hiçbir şey anlamayanlar konuşmuş bol bol.

Konu ülkerin bir firmayı satın alması ama yok glikoz zararlı yok fruktoz zararlı. Ne alaka? Ben gıda mühendisiyim konu da açmıştım belki bilen bilir.

Kimse kimsenin ağzına zorla bir şey sokmuyor. İstemiyorsanız yemezsiniz ama kara propaganda yapmaya hakkınız yok. İnternet sitelerinden vs duyduğunuz şeyleri burada bir şeymiş gibi aktarıyorsunuz.

Öncelikle şunu iyice anlamamız gerekiyor. Eğer bir şey talep görüyorsa bunu biz yapmalıyız. Kola. Zararlı ama hepimiz hayatımızda en az 1 kere de olsa içmişizdir. Bunu herkes içiyorsa neden elin adamı para kazansın. Biz üretelim biz kazanalım.

Ülkede yapılan ne demek? Bize ne ülkerin satın almasından? Sıradan vatandaşa ne faydası varmış onu söyle? Devlet yatırımı sanki.Özel sektörde kar elde eden firma gitmiş şirket satın almış sen ise bu ülkede yapılan falan diye edebiyat parçalamışsın.
    Gıda mühendisine kim güvenir ki.Seni bakanlık bile ciddiye almıyor bir tane alım yapmıyor.Görende sanır ki yıllarca bu şekerlerin insan sağlığı üzerine araştırmalar yaptın.Altı üstü lisans mezunu olmuşsun.Bilirkişi gibi ahkam kesmişsin.
    Seninde şunu anlaman gerekir serbest piyasa var benim mısır şekerinden üretilmeyen ürünü ve yurtdışından geleni tercih etme hakkım var.Ülkede zengin kesim bunları düşünmüyorken ben mi yerli firmayı düşüneceğim?Hem bu ülker ne yapıyormuşta böyle kar ediyormuş? Almadığı yer kalmadı ticaretten anlayan biri olarak açıkla lütfen.

• Ülker yurt dışındaki markaların ürünlerini taklit ederek bugünlere geldi. Şimdi de mısır şurubuyla insanları zehirliyor. Yerli malı diye körü körüne yanlış desteklenmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla helal olsun ülkere.

• quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

buyrun united biscuitsin tüm markaları
    http://www.unitedbiscuits.com/brands-page.php

Jaffa cakes baya ünlü sanırım, daha önce dizilerde, filmlerde filan çok duydum. Bizde ki biscolata pia ya benzer bir şey görüntü olarak. Diğerleri hakkında hiç bir fikrim yok.
  • Torku forever. Glikoz-Fruktoz şurubuna hayır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABA -- 4 Kasım 2014; 7:27:12 >
  • Sevin sevin hic cikinda olmayan dona uzulme ulkerin satin almalarina sevin.

Siz bir torba komure , market cekine ruhunuzu satan bir nesilsiniz

Sizi hic unutmuyucaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Yeni Türkiyenin gücünü herkese göstereceğiz.Birkaç sene sonrada Allah'ın izniyle BMW ve Mercedes'i alıp Almanya'yı bitireceğiz.Siz buradan dalga geçmeye devam edin

Hahahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: 11numara

2013 yılı kazanc.
    Murat Ülker, 3,1 milyar dolarlık servetiyle, aynı rakama ulaşan Özyeğin ile üçüncülüğü paylaştı.

2013 yılı vergi
    Murat Ülker ise 6 milyon liranın üzerinde vergiyle 16'ıncı sırada yer aldı.

en çok kazanan 3.şirket olup ödediği vergi 16. sıraya yakışır.

Gida Sektörünün vergileri ile aynını sanıyorsun.ayrıca sisirketin hepsi onun mu

• Bir firmanın ne başarısına sevinirim nede iflasına sevinirim.
    Sanki bizim için çalışıyorlar. Ha yabancı firmanın ürününü yemişiz, ha yerli firmanın ürününü yemişiz, ne geçecek elimize? Yine firma sahipleri zengin olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Siyah

Hayatınızda çoğunuzun adını bile duymadığı united biscuits isimli ingiliz orjinli bir şirketi satın almışlar, konuyu açan multi cahil hayal dünyasında barındırdığı ürünleri ekleyip insanları yanlış yönlendirmiş

Birinizde açıp araştırıp bi haberine bakmadınız mı?

Bana cahil diyor.sanki haberi yazan resimleri siteye ekleyen benim.ilk sayfaya bakarsan düzeltme kaynak herşey mevcut.okumadan etmeden insanlara cahil deme hakkın yok

HABERDE ONEMLİ GUNCELLEMELER VARDİR LUTFEN İLk mesaja bakin diye koca koca yazdım

• Torku (Konya Şeker) Ülker'i Türkiye piyasasından silecek.Göründe bakın.
  • %90 glikoz şurubu , %10 çikolata
  • quote:

Orijinalden alıntı: sindirgi

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

quote:

Orijinalden alıntı: DarkAfter

quote:

Orijinalden alıntı: CODY

Ülker sahibi Türk değil yahudi diye duydum

yıllardır müslüman marka domuz yağı kullanmaz diye kakaladılar

Ne kadar doğru bilmiyorum ama kripto yahudilerden diye duydum

Kırım türkü .yahudi değil güven bana.

Sebetaistleri çok iyi bilirim

sabri ülker köküne kadar yahudiydi.

bu adamın meshur pazarlama hikayesi var. bu yöntem ancak bir yahudinin aklına gelir.

ülkerin ilk yıllarında bu eleman ürünlerini nasıl pazarlayacağını düşünüyor.

sonra bir iki kişi de tutup bakkal bakkal dolaşıp ülker çikolata var mı diye soruyor.

bakkallarda ilk defa duyduklarını söyleyerek yok diyor.

bu böyle bir müddet devam ediyor.

sonra sabri elinde ülker ürünleri ile bakkala gidip bu ürünleri pazarlıyor.

daha önceden çok kişinin (sabri ve elemanları) bu ürünü sorduğunu hatırlayan bakkallar satar düşüncesi ile ülker ürünlerini satmaya başlıyor.

Hocam öncelikle savunmak değil niyetim.Yalnız çok net konuşuyorsun ya değilse ?

yıllarca süleyman demirel için mason dedi birileri ama millet komplo dedi. sonra adamın mason kimliği çıktı ve olay netlesti.

sabri ülkerin yahudi olduğuna dair link vermeyeceğim buradan internette araştırırsan var zaten.

Türkiyenin sanayisi Atatürk sonrası tamamen yahudilerin elinde büyüdü ve gelişti. elin yahudisi burada haklıydı çünkü yatırım yapacak birileri yoktu biz boyuna savaştığımız için zaten kaybetmiştik.

cumhuriyet sonrası kurulan tüm büyük sanayi firmaları yahudidir.

mesela türkiyede ilk tuz fabrikasını Aldo Perahya yahudisi kurmuştur. Billur tuz meshurdur bilirsiniz.

arçelik gibi sanayi firmalarını söylememe gerek yok zaten.

türkiyeye ilk radyoyu burla biraderler yahudileri getirmiştir.

burda bu lanet yahudilere kızmıyorum. sonuçta adamlar boş bir piyasayı doldurdular.

demek istediğim ülker gibi büyük bir gıda firması türkün elinde olamaz. büyük firmalar her zaman yahudilerindir.

bu konuda çok kitap okudum.

son okuduğum Jacques Attali yahudisinin "yahudiler DÜnya ve para" adlı eserini okumanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Wittmann -- 4 Kasım 2014; 8:24:23 >

• M&M THE DREAM

• quote:

Orijinalden alıntı: Karıncayiyen Yiyen Adam

Bir firmanın ne başarısına sevinirim nede iflasına sevinirim.
    Sanki bizim için çalışıyorlar. Ha yabancı firmanın ürününü yemişiz, ha yerli firmanın ürününü yemişiz, ne geçecek elimize? Yine firma sahipleri zengin olacak.

Yerli mali, yurdun malidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavaş. Tamam güzel atılımları olabilir ama böyle köklü bir firmayı piyasadan silebileceklerini düşünmek hayalcilik olur.
  • Adam satin almis avrupaya acilmak istiyor demek ki eskiden turk mallari araplara giderdi gida insaat elektronik tekstil orta dofuda savaslar cikti en cok zarari turkiye gordu zengin araplar zaten avrupa ozentisi gelipte turk malini alicagina acrupa malini aliyor

• Ben senin haberini okuduğumda düzeltme felan yoktu sonradan eklediğin saatte olayın aslını birden fazla kaynaktan öğrenmeye çalışıp cevap yazdım saçma yorumları okudum

Neyse artık alırsın bir bisküvi göğsün kabara kabara yersin ve iç çekerek “-belki bi gün m&m ve snickers ı da satın alırlar umudum hiç bitmeyecek” diye hayallere dalıp gidersin ne diyim

• Eti varken Ülker hikaye
  • banane ya aldıysa aldı.benim için mi aldılar ? çokta umrumdaydı isterse dünyadaki tek bisküvi üreticisi olsun.alan kendi cebini doldurmak için alıyor bizimkini değil.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.