Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

ÜLKENİN EKONOMİK DURUMUNA SEVİNİR OLMAK

137
Cevap
1
Favori
853
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> ÜLKENİN EKONOMİK DURUMUNA SEVİNİR OLMAK
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4190 Mesaj
      08 Temmuz 2018 13:40:55
      Vallahi yansın bu adamlar su veren itfaiyenin hortumu kırılsın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      904 Mesaj
      08 Temmuz 2018 14:12:28
      quote:

Orijinalden alıntı: gerege

Sen daha kendi dilini okuyup, yazmaktan yoksun bir insansın be kardeşim. Devrik cümlelerin adamı olarak karşıma gelmişsin ve benden sana bir şeyler anlatmamı bekliyorsun.

Yazmak için yazıyorsun, boş. Nutuk bu işin en güzel kaynaklarından birisidir. Savaş sonrası Amerikan mandasını savunan bir kesime karşı Atatürk'ün verdiği cevaplar ve tavırları çok değerlidir. Kameralar önünde dış güçler ekonomiyle oynuyor, FETÖ hala kumpas peşinde falan fistan şeylerle ancak seni kandırırlar, bana işlemez.

Madem dışarısı bu kadar tehlikeli, evine dışarıdan bir yabancı sokma? Suriyeli kaynamasın her yer.

Madem dışarısı ekonomik oyunlar peşinde öyleyse dışa bağlı kalma. Atatürk'ün kurduğu fabrikaları satma?

Yap-İşlet-Devret saçmalığı ile dış ülkelerin seni haraca bağlamasına göz yumma. Sen ne sanıyorsun bu işleri? Gelip dışarıya sallayacaksın her türlü başarısızlığını ama gidip adamlara köprü, hastane yaptıracaksın.

Kimseye faşist bir yaklaşımım olmadı şuana kadar öyle ya da böyle doğru fikirleri hep desteklerim. Sen karşıma fikrini destekleyecek bir şeylerle gelmiyorsun ki. Sen hala edebiyat fasa fiso diyosun bana kalkmış.

Hangi fabrikalar neden satılmış bu ülkede anlatsana bana. Çiftçi neden küsmüş vatanına anlatsana biraz bunları.

80'de sana ne yediriyorlardı bilemem ama 2018'deyiz ve bu çağa ayak uydurmak zorundasın. Sen hala 80 kafasıyla yaşayabilirsin, senin vizyonun buymuş der geçerim ama ben ve genç nesil bunlara sizler gibi bakmıyor.
      noktalama işareti kullanarak yaz. ne yazdığın anlaşılmıyo.. o derse gelmedin daha sanırım.

nutuk da nutuk başka kitap okudun mu hayatında?

teknoloji formundasın. profil resmi atatürk. imza atatürk. sabah kalkıp aynaya baktığındada atatürk sureti görüyosundur heralde.

beyninniz yıkanmış sizin.

feto meto sana işlemez zaten feto hdp bide siz hep beraber kolkola gidiyosunuz. meclisede soktunuz hdp yi.

doğrular sadece senin kafana uyduğu zaman doğru olur ve desteklersin.

ama o öle değil merak etme. sen destekliceksin diye senin düşünceni benimsemez kimse merak etme . insanlar doğru ve yanlışı ayırt ediyorlar.

2018 desin 1923 kafası yaşayan sensin kolunun altına nutuğu almış gelecek yorumları yapma burda. sizin çağınız kapandı.

o anlattığın olumsuzluk hikayeleri cumhuriyet kurulduğundan beri var. hepsi bu hükümet zamanında olmuş gibi lanse ediyorsunun. bu maksadı aşan kasıtlı çığırtkanlıklar işe yaramıyor.

senin gibi militanltarı çok gürdük hadi şimdi yol aL. NAŞ NAŞ.. son seçimde iyi kapak oldu.

İntel Core i7-8700K 5.3 ghz 1.48 vcore /EK-Supremacy EVO || ROG MAXIMUS X APEX || IN Win 909 Silver Aluminum Tempered Glass Full Tower || G.SKILL TridentZ Series F4-4000MHz 16GB || Corsair AX1200i 80 PLUS Platinum || EVGA GTX 1080 SC SLI || Samsung 950 PRO M.2 PCIe 3.0 (x4)NVMe(Raıd 0) || Asus ROG Swift PG278Q || Logitech G502 Proteus Spectrum RGB Gaming Mouse || Corsair Gaming K70 Lux Rgb Cherry MX Red || Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset Dolby 7.1

• Yüzbaşı
      560 Mesaj
      08 Temmuz 2018 14:15:16 Konu Sahibi
      Atatürk şu günleri görse ne der acaba ? Hiç hayal ettiği gibi bir ülke olmadi. Gerçekten onun istediği gibi bir ülke olsaydık ve yolundan gitseydik emin olun Almanya,İngiltere,Amerika gibi ülkeler önümüzde yatıyordu. Ta o zamanlarda Almanya'ya soğan ihracatı yapıyorduk. Kendi uçak fabrikamız vardı . Uretiyoduk. Köy enstitüleri ile koylerde keman,saz caliniyordu.Koy çocukları Shakespeare oynuyordu. Her türlü el isini öğreniyorlardi.

Şimdi görüyorsunuz zaten rezalet . Şimdi tüm bunları görünce var ya Aziz nesin saygıyla anıyorum.

|
      |

[/link][/center]
    • Er
      1 Mesaj
      08 Temmuz 2018 14:23:24

Konu siyasetten çıktı, bişey yarıştırmaya geldi. Benden bu kadar kusura bakma.

(..) iki nokta mı koymalıydım artık o tam olarak ne oluyorsa. Bana noktalama diyene bak hele ya. Hahahahaha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      kaptanedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      904 Mesaj
      08 Temmuz 2018 14:37:31
      quote:

Konu siyasetten çıktı, bişey yarıştırmaya geldi. Benden bu kadar kusura bakma.

(..) iki nokta mı koymalıydım artık o tam olarak ne oluyorsa. Bana noktalama diyene bak hele ya. Hahahahaha

ünlü söz vardır. ''cahillerle tartışma, ilk önce seni kendi seviyesine çeker sonrada alt etmeye çalışır''

aynen sen kendi yolunda devam et.

İntel Core i7-8700K 5.3 ghz 1.48 vcore /EK-Supremacy EVO || ROG MAXIMUS X APEX || IN Win 909 Silver Aluminum Tempered Glass Full Tower || G.SKILL TridentZ Series F4-4000MHz 16GB || Corsair AX1200i 80 PLUS Platinum || EVGA GTX 1080 SC SLI || Samsung 950 PRO M.2 PCIe 3.0 (x4)NVMe(Raıd 0) || Asus ROG Swift PG278Q || Logitech G502 Proteus Spectrum RGB Gaming Mouse || Corsair Gaming K70 Lux Rgb Cherry MX Red || Logitech G430 Surround Sound Gaming Headset Dolby 7.1
    • Çavuş
      59 Mesaj
      08 Temmuz 2018 14:42:58
      Hainliktir.

|
      |

• Yüzbaşı
      855 Mesaj
      08 Temmuz 2018 15:20:41
      quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

bundan sonraki seçimlerde asla oy kullanmaya gitmeyecem. ülke batsa da umurumda değil. bundan sonra sadece kendim için yaşayacağım.

fabrika kapanmasın diye eylem yaparsın, polisten cop yersin,gaz yersin. vatan haini ilan edilirsin,ama o yöre insanı gider akp ye %70 oranında oy verir. yani sen çop yediğinle,gaz yediğinle kalırsın.
      bu millete iyilik yapmak yaramıyor ben bunu öğrendim.
      "bundan sonraki seçimlerde asla oy kullanmaya gitmeyecem. ülke batsa da umurumda değil. bundan sonra sadece kendim için yaşayacağım." Psikoloji nin etkilendiğini anlıyorum. Siyasete cok kapilmamak gerekiyor. Doğru olan seçim zamanı destekledigin partiye oy vermek olur. Ülke batarsa bu gunlerimizi kesinlikle arariz. Problemler olsada Allahın izni ile ülke batmaz. Çalışan bir sistem var. Üretimde sürmekte.

"fabrika kapanmasın diye eylem yaparsın, polisten cop yersin,gaz yersin. vatan haini ilan edilirsin," Zamanında devlet idaresinde olan kuruluşlar düzgün yonetilemedi, çalışanların bir kısmı malesef işini düzgün yapmadı. Denetim sağlanamadı. Bu kuruluşlar senelerce zarar etti. Ve ozellestirildi. Bu durumda yanlış uygulamalar illaki vardır. Bunu elestirirsin. Fakat yaptığın eylemden dolayı polisten şiddet gördüğünü iddia ediyorsan, bu eylemin mesrulugunu ve doğruluğunu da gözden geçirmen gerekir. Hepimizin polis tanıdıkları vardır. Onlarda bu ülkenin ekmeğini yiyor. Polisin geneli vatandaş hakliysa şiddet filan uygulamaz. Ama eylemciler kendini her şeyin üstünde görüyorsa önlem alır ve almalida. Yaşım 45 ve akp döneminde hiç sanayi olmayan yerlere organize sanayi bölgeleri kurulduğunu gördüm. İnsanlar artık buralarda calisabiliyor. Sorun illaki var. Yanlış illaki var. Fakat özel sektör bu dönemde daha iyiye gitti.

"ama o yöre insanı gider akp ye %70 oranında oy verir. yani sen çop yediğinle,gaz yediğinle kalırsın. 

bu millete iyilik yapmak yaramıyor ben bunu öğrendim."
      Sen nasılki inandigin partiye oy veriyorsan insanlarda kendince onu yapıyor. Akp ye oy verenlerin büyük çoğunluğu ne olursa olsun akp demiyor. Mevcut parti ve liderleri düşünüp öyle karar veriyor. Malesef milletle olan surtusmen en çok seni üzer. Belki yaşadığın yeri değiştirirsen senin için iyi olur. Nacizane son tavsiyem siyasetten uzak durmaya çalış. Kendine hoşuna gidecek ugrasilar bulmayı dene.

|
      |

• Yüzbaşı
      524 Mesaj
      08 Temmuz 2018 15:29:50
      ben her gün it gibi çalışıyorum günü geliyor 12 saat içinde 7 tane tır indiriyorum neden. suriyeli itlere para yedirmek için mi. yandaşın vergilerini sıfırlamak için mi. ben zaten yanmışım ben yanıyorsam herkes yansın dolar 1 milyar tl olsun paramızı ton hesabı alıp satalım. o zaman yüce kumandan mustafa kemalin değerini anlarız. ben o kadar kurtuluş savaşını suriyeli türkmenistanlı tatarlı bilmem neli it kopuk beslemek için günde 7 tır indirmek için mi verdim. hayatım o zamanda boktanmış şimdide boktan neden savaştık
      |
      |

• Yüzbaşı
      262 Mesaj
      08 Temmuz 2018 15:34:21
      Üzülüp dövünecek miyiz bir de? Abi böyle olmasını isteyenler sorumlu bundan ben değilim . Yarın IMF den borç isterse hükümet , devlet de maaşlarda kesintiye giderse de üzülmeyeceğim. Ne demiş neyzen usta:su veren itfaiyenin hortumunu seveyim.

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      08 Temmuz 2018 15:47:16

"Girdiği her savaşı kazanan usta değildir. Karşısındakini savaşmadan çaresiz bırakan, işte o ustadır."

Ben kazanmak için değil, çaresiz bırakmak için uğraşırım. Bunu sana verebildiysem ne mutlu sana, iyi forumlar.

|
      |
    • Yüzbaşı
      904 Mesaj
      08 Temmuz 2018 16:03:21
      quote:

"Girdiği her savaşı kazanan usta değildir. Karşısındakini savaşmadan çaresiz bırakan, işte o ustadır."

Ben kazanmak için değil, çaresiz bırakmak için uğraşırım. Bunu sana verebildiysem ne mutlu sana, iyi forumlar.
      aynen bizim son seçimde sana yaptığımız gibi demi.. çaresizlik içinde bütün forumlara yaz. edebi bir şekilde :)

• Er
      1 Mesaj
      08 Temmuz 2018 16:07:25

İnan bana bir yaparsın ama sana iki döner. Ben ne yaşıyorsam, sen daha fazlasını yaşayacaksın. Ben senin geleceğini de savunuyorum ama fanatiklik yapıyorsun.

Bu vatan hepimizin bunun kazanan ya da kaybedenini görmedim henüz. Sen bu yaşantıdan memnunsan eğer kendi vizyonundur bir şey diyemem. Sen baya bu işi futbol maçına döndürüyorsun, gereksiz tartışma.

|
      |
    • Binbaşı
      1674 Mesaj
      08 Temmuz 2018 20:34:26
      Evli değilim çocuğum yok. Olan düşünsün. Yüzde 60 ekonomi yi umursamiyorsa yapacak birşey yok.

|
      |

Liseyi ve üniversite'yi bitirene kadar hayat ücretsiz deneme sürümü, sonra öde ve kazan sistemine dönüyor hayat. Kollayın kendinizi iyi sınıf kasın yoksa bölümsonu canavarlarına yem olursunuz... (...-e(RC)o-...(..._35_1/2_KarŞıyaKa_...)
    • Yarbay
      2425 Mesaj
      08 Temmuz 2018 20:36:44
      quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

ağla

Yoğğğğ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      4205 Mesaj
      12 Temmuz 2018 23:20:45
      Montesquieu reyizin meşhur lafında olduğu gibi...
      |
      |

Dilimizin ucuna asilan tum keskelere inat burdayiz iste...Hayat gg diyene kadar gl hf...Life is a game without save and load.
    • Yüzbaşı
      560 Mesaj
      14 Temmuz 2018 11:44:44 Konu Sahibi
      Beyler benim istediğim ülke batsın millet soyle bi surunsun.

Halk hükümetin gerçek yüzünü görsün. Hepsinin gormesine gerek yok yukarda da yazdım malum kesim var öyle onlar hariç.

Oylari 40-50 arasına düşsün yeter. Sonra başka biri gelsin ülke toparlansin ve uçuşa geçsin. Ama simdilik gerçekten kötüye gitmemizi istiyorum.

|
      |

[/link][/center]
    • Binbaşı
      1694 Mesaj
      [30 Kasım 2018 17:21:15 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      26 Temmuz 2018 21:20:13
      quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Sevinmek demeyelim de, umursamamak diyelim.
      AKP benden oy alamadı ve alamaz da. Ama benim patronumdan ve benimle aynı fabrikadaki lise mezunu, asgari ücretle çalışan adamdan aldı.

Yarın kriz büyüyüp de patron tası tarağı toplayıp kaçınca, ben her türlü iş bulurum ve aç kalmam. O gün geldiğinde, her gün yediğim kırmızı et miktarı belki biraz azalır ama asla patatese ya da ekmeğe dönüşmez.

Ama asgari ücretli AKP'li zaten limitlerinin sonunda yaşadığından ve kendisine alternatif olabilecek milyonlarca Suriyeli olduğundan, yaptığının karşılığını görmüş olur.
      Eeee webbie akp dünyanın en iyi şeyini yapsa bile desteklemeyiz diyen chp li milletvekilinden ne farkın var ki zaten sorun akp değil sorun sensin, bu ülke de asgari ücret bugüne göre 7000 tl olsa bile sen yine aynı sen olacaksın neden diyoruz bunu akp 16 yıldır başta sende sürekli eleştiren (ki eleştirmekte değil secimle gelen partiyi aşağılama artı ona oy verenleri aşağılama neymiş liseli imiş neymis ben onlardan daha akilliyim düşüncesi) üye, bunu ayırt edebildigin gün bir şeyler değişmiş olacak.. ;) ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 26 Temmuz 2018; 21:25:6 >

• Yarbay
      4566 Mesaj
      26 Temmuz 2018 23:39:33
      quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Eeee webbie akp dünyanın en iyi şeyini yapsa bile desteklemeyiz diyen chp li milletvekilinden ne farkın var ki zaten sorun akp değil sorun sensin, bu ülke de asgari ücret bugüne göre 7000 tl olsa bile sen yine aynı sen olacaksın neden diyoruz bunu akp 16 yıldır başta sende sürekli eleştiren (ki eleştirmekte değil secimle gelen partiyi aşağılama artı ona oy verenleri aşağılama neymiş liseli imiş neymis ben onlardan daha akilliyim düşüncesi) üye, bunu ayırt edebildigin gün bir şeyler değişmiş olacak.. ;) ;)

Alıntıları Göster
      Kaç yaşındasın? Doğruyu söyle.

• Binbaşı
      1694 Mesaj
      [30 Kasım 2018 17:21:15 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      27 Temmuz 2018 22:03:53
      quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Kaç yaşındasın? Doğruyu söyle.

Alıntıları Göster
      Üyeligim yeteri kadar açıklıyordur, 30 çoktan devirdim, yaş maş edebiyatları geç sen..

|
      |

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
SEO
paykasa
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.