Şimdi Ara

ülkemizi ( ayni zamanda sevdiklerinzi ) kurtarmak istiyorsaniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
99
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ne yazik ki galiba son 2-3 yilimiz kaldi. Zamanini surekli ahmakca harcamis ve bilgi tecrube basari para alaninda bir sey elde edemeyip bos bos politika arasttirmis biri olarak farkina vardigim seyleri yazicam ki neye ihtiyacimiz oldugunu kavrayalim.

Gelismemis icin burada sectiniz partiyi ovmeniz secmediginizi gommeniz degl nitelikli cozumler dusunup uretmemiz ve bunu tum ailenize cevrenizdekilere yaptirmaniz gerekiyor. İdeolojik fanatizmi birakin ve hangi politik veya dini ideoloji olursa olsun dunyada en onemli seyin menfaat oldugunu unutmayin. En masum seyler sevmek bile menfaate dayalidir ( mutlu olmak keyif almak gibi masum duygular icin bile iyilik yapmak menfaattir ) Menfaat anlayacaginiz sirf paraya ve cinsel hazlara bagli degildir. Menfaat eger iki tarafida mutlu edecek bir sey ise kotu bir sey degildir.

Bizim kapitalizm ve dunyanin buyuk devletleri tarafindan kuyumuzun kazilma nedeni de iyi planlanmamis bir tarafin kaybedecegi sekilde tasarlanmis bir menfaat planindan kaynaklanmakta. Nicin cunku biz dunya savaslarindan sonra 1950 den 1960 a kadar sovvyetlerin ve cinin saldirilarina karsi Abdnin ihtiyaci olan ekonomik güclu askeri ordu ve askeri operasyonlar ile avrupaya karsi tampon koruyucu cografyaya sahip olmamiz sayesinde natoya alindik 1960 da mutlak bir onemimiz kalmadigindan ilk tokadi yedik sonrasinda natonun bize olan ihtiyacinin duzenli bir sekilde azalmasi ile nato ve avrupa birligi tarafindn dislandik. Sonrasinda devletler arasi askeri cekismler azaldi. Global ekonomi duzeni basladi ve Rusya ile Çinin komunizmi terk etmesiyle aslinda dunyada kapitalizm ortak kısmi tek devlet sistemini getirdi. Yeni sistemde ordular artik bir avantaj degil hatta yer yer dezavantaj. Abd ordusu guclu oldugundan 11 eylul yasandi.

Biz zamaninda suriye ve iraktan kismen daha iyi yasadiysak bu donemin ihtiyacini bir sekilde kisitli bir sure karsilayabilmemizden kaynaklaniyor. Guney kore gibi de olamadiysak natonun bu da natonun ortadoguda bizi kore gibi elzem muttefik olarak gormemesinden ve bizim guney kore toplumu gibi natoya bunu hissetttirememizden kaynaklaniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 16 Ekim 2017; 13:31:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tüm gün yorum yazmakla ülke gelişseydi şu ana kadar uçmuştuk.Ancak kurtarmaya ihtiyacı yok Türkiye'nin.Kimseye kalmadı.Türkiye'de gerçekten çok çalışan ve azimli gençler var.Taşı sıkıp suyunu çıkaranlar var,bir de durmadan durumdan şikayet edip hiçbir şey yapamayanlar var.Bir insan yetersiz kalınca çenesine vuruyor demek ki.Yapacak bir şey yok.Geleceğimiz çok parlak merak etmeyin,Türkiye kimseye muhtaç değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanosmanoglu

Tüm gün yorum yazmakla ülke gelişseydi şu ana kadar uçmuştuk.Ancak kurtarmaya ihtiyacı yok Türkiye'nin.Kimseye kalmadı.Türkiye'de gerçekten çok çalışan ve azimli gençler var.Taşı sıkıp suyunu çıkaranlar var,bir de durmadan durumdan şikayet edip hiçbir şey yapamayanlar var.Bir insan yetersiz kalınca çenesine vuruyor demek ki.Yapacak bir şey yok.Geleceğimiz çok parlak merak etmeyin,Türkiye kimseye muhtaç değil.

Benim fiili basarizsiligim ile sizinde ideolojik tarafsiz gozlem basarisizliginiz benzer. Suanki durumda gelecegimiz cok iyi derken referans aldiginiz veriler ve olgular nedir cok merak ediyorum.

Diger yorumlarinizdn gordugum kadari ile kanaatimce ya koyu bir fanatiksiniz yada forumda kasitli bir sekilde yazdigniz yorumlar ile bir cesit duygusal hazlar elde etmeye calisan birisiniz. Yetersizlik elbette belirli reaksiyonlar gosterebilir muhakkak ki bende ceneye vurmustur bu durum ama kafaya vurup tarafsizligimi mantigimi koreltmesndense ceneye vurmasi cevreme daha az zarar verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 16 Ekim 2017; 13:29:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Tüm gün yorum yazmakla ülke gelişseydi şu ana kadar uçmuştuk.Ancak kurtarmaya ihtiyacı yok Türkiye'nin.Kimseye kalmadı.Türkiye'de gerçekten çok çalışan ve azimli gençler var.Taşı sıkıp suyunu çıkaranlar var,bir de durmadan durumdan şikayet edip hiçbir şey yapamayanlar var.Bir insan yetersiz kalınca çenesine vuruyor demek ki.Yapacak bir şey yok.Geleceğimiz çok parlak merak etmeyin,Türkiye kimseye muhtaç değil.

Benim fiili basarizsiligim ile sizinde ideolojik tarafsiz gozlem basarisizliginiz benzer. Suanki durumda gelecegimiz cok iyi derken referans aldiginiz veriler ve olgular nedir cok merak ediyorum.

Diger yorumlarinizdn gordugum kadari ile kanaatimce ya koyu bir fanatiksiniz yada forumda kasitli bir sekilde yazdigniz yorumlar ile bir cesit duygusal hazlar elde etmeye calisan birisiniz. Yetersizlik elbette belirli reaksiyonlar gosterebilir muhakkak ki bende ceneye vurmustur bu durum ama kafaya vurup tarafsizligimi mantigimi koreltmesndense ceneye vurmasi cevreme daha az zarar verecektir.

Sen ne yaptın peki ülkeyi kurtarmak için?Ben hep soruyorum bu ülkenin gençlerine,bugün ne yaptın?Devlet kimseye ne engel ne de köstek.Sizler başarı elde ediyorsanız,bunu kendiniz yapıyorsunuz.Ya da aynı şekilde başarısız oluyorsanız yine sorumlusu sizsiniz.Her durumda ağlayarak çözüm aramak,ancak çocuklara yakışır.Sizler,çocuk musunuz?Sanmıyorum.Biraz sorumluluk alın.Tembellik ne yazık ki Türkiye'de çoğu Türk gencinde olan bir durum.Aileden gelen finansal destekle beraber daha da belirgin oluyor bu durum.İnsanlar öncelikle kendi parasını kazanmalı.Yoksa böyle ağlamalar bitmez.Burada 15 yaşından itibaren çocuklar çalışır,Türkiye'de 30 yaşında olup hala üniversite okuyan ve hiç çalışmamış insanlar tanıdım.Yazıktır,günahtır.Bunun suçlusu devlet mi oldu şimdi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Sen ne yaptın peki ülkeyi kurtarmak için?Ben hep soruyorum bu ülkenin gençlerine,bugün ne yaptın?Devlet kimseye ne engel ne de köstek.Sizler başarı elde ediyorsanız,bunu kendiniz yapıyorsunuz.Ya da aynı şekilde başarısız oluyorsanız yine sorumlusu sizsiniz.Her durumda ağlayarak çözüm aramak,ancak çocuklara yakışır.Sizler,çocuk musunuz?Sanmıyorum.Biraz sorumluluk alın.Tembellik ne yazık ki Türkiye'de çoğu Türk gencinde olan bir durum.Aileden gelen finansal destekle beraber daha da belirgin oluyor bu durum.İnsanlar öncelikle kendi parasını kazanmalı.Yoksa böyle ağlamalar bitmez.Burada 15 yaşından itibaren çocuklar çalışır,Türkiye'de 30 yaşında olup hala üniversite okuyan ve hiç çalışmamış insanlar tanıdım.Yazıktır,günahtır.Bunun suçlusu devlet mi oldu şimdi?

Düsundugunuz gibi her seye mazeret bulup ben soyle iyiyim sunu bunu yaptim dusuncesinde degilim. İlk mesajimdaki elestirilerim dikkat ederseniz solcu veya sagcilarin penceresinden yazilmis bir metin degil. Hem kendime hem toplum olarak kendimizi ayirmadan yazdigimi belirtmeliydim galiba. Devlet degil toplum bir seylere kostek veya destek olur. Devleti toplum olusturur. Onca devletimiz yikildi coktu onca sorunlar yasadik artik olumune muhalefet olumune destek modundan cikmaliyiz hangi kesimden hangi partiden olsak bile.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.