Şimdi Ara

ÜLKEMİZE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ GELSİN Mİ ? ( ANKET İÇERİR ) (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
2
Favori
8.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki

ÜLKEMİZE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ GELSİN Mİ ? ( ANKET İÇERİR )

(En Son Oy Tarihi: 16.7.2017)
Giriş
  • Bismillah yeni yıla girdik ve yeni bir TERÖR olayıyla sarsıldık Allah hepimizi korusun :(
  • Eğitimsiz bir halka sahip devletler için olmamalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki biraz zorlama bir benzetme olacak ama yazalım.

Futbolu takip edenler bilir, bir sürü diziliş vardır; 4-3-3, 4-2-3-1 vs. vs. Herhangi bir dizilişte başarılı olunabileceği gibi herhangi bir dizilişte başarısız da olunabilir. Genel olarak farkı diziliş oluşturmaz takım oyunu oluşturur. Sadece eldeki oyunculara göre bu takım oyununu daha iyi oynatabilecek bir diziliş seçmek teknik direktörün görevidir. Ancak dizilişten dizilişe geçerken artık günümüzde de görülüyor ki çok büyük bir çağ atlanmıyor. Hatta neredeyse hiçbir şey değişmiyor.

Yine futbolu takip edenler bilir ki eğer bir takım kötü gitmeye başladıysa genelde oyuncuların suçudur. Yeni transferler gerekir. Eskiler ya artık yaşlanmıştır ve çağın futboluna ayak uyduramamaktadır ya da artık o eski heyecanını kaybetmiştir. Genelde takımlar hemen teknik direktör değiştirir ama gelen de takviye yapmadan bir türlü istenen oyunu oynatamaz (istisnalar olur tabii ki, genelden bahsediyorum). O yüzden takımlar hem tecrübeli oyuncuların bir kısmını korumalıyken hem de devamlı yeni ve genç oyuncu takviyeleri yapmalıdır ve başarıyı sürdürmelidir.

Yönetim sistemlerini dizilişlere benzetiyorum. Sen ha başkanlıkla yönetmişsin (4-2-3-1), ha krallıkla (4-4-2), ha demokrasiyle (4-3-3). İnsanın özgürlüğünü, yaratıcılık kapasitesini sağlayabildin mi (yaratıcı oyunculara istediği özgürlüğü verdin mi ki rahat rahat pas atsınlar vs.)? Eğitimin ne alemde (defansif pozisyon alma, hücum organizasyonlarını öğrettin mi, genç oyuncuları yetiştirebiliyor musun)? Ekonomik olarak vatandaşlarını mutlu ettin mi (oyuncuların maaşlarını zamanında yatırdın mı, diğer takımların maaşlarına göre senin maaş aralığın ne alemde)? İnsanlarını rahat ettirebildin mi (tesislerinin rahatlığı ne durumda, stadın halı gibi çim mi yoksa Türkiye'deki statlar gibi patates tarlası mı)?

Velhasılı kelam Türkiye'de sistem değişikliğinden daha çok gerekli olan değişiklikler mevcut. Bu değişiklikleri yapmada engelin sistem değişikliği olduğuna hala ikna olmuş değilim, bence engel de değil zaten. O değişiklikler yapılsın sonra belli bir seviyede artık bu sistem bu değişiklikleri yapmamıza izin vermiyor olarak görürsek değiştirelim. Ancak şu anda öyle bir durum yok.

Başkanlığa sıcak bakmıyorum ama karşı da değilim. Sadece gelirse söylendiği gibi her şeyin bir anda toz pembe olacağını düşünüyorum. O yüzden gereksiz ve zaman kaybı olan bir tartışma.
  • Yeni yılın ilk saatlerinde yeni bir terör saldırısıyla sarsıldık ama yılmayacağız, BİR olacağız, İRİ olacağız hep birlikte TÜRKİYE olacağız :)
  • Arkadaşlar anketimiz tüm hızıyla devam ediyor
  • oylamada ara acılmıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

oylamada ara acılmıs

Aranın açılması neyi değiştirir ki AK PARTİ ve MHP'ye oy veren her seçmen EVET dedi mi CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEM'i olacak gibi görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

Ne zaman seçim yada referandum olsa ve forumda anket açılsa hep tersi çıkıyor

Forum istemediğine göre yeni sistem hayırlı olsun

Zaten bunun olacağını anlamasa chp bu kadar ağlamazdı

Evet size katılyorum
  • Hakimlerin savcıların vs. artık tamamen parti başkanlarının emrinde olmaması için tabiki Hayır.

Herkesin geleceğinin bir kişinin iki dudağı arasında olmaması için Hayır.

Bir kişinin oturup kanun hükmünde kararname yazmaması için Hayır.

Bakanları denetleme, onlara soru sorma yetkisinin vekillerin elinden alınacağı ve bakanların sadece Başkana karşı sorumlu olacağı bir sistem olduğu için Hayır.

Liyakata ve adalete değil, itaat etmeye önem verildiğinden dolayı, Başkanlığa Hayır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Plan-M

Hakimlerin savcıların vs. artık tamamen parti başkanlarının emrinde olmaması için tabiki Hayır.

Herkesin geleceğinin bir kişinin iki dudağı arasında olmaması için Hayır.

Bir kişinin oturup kanun hükmünde kararname yazmaması için Hayır.

Bakanları denetleme, onlara soru sorma yetkisinin vekillerin elinden alınacağı ve bakanların sadece Başkana karşı sorumlu olacağı bir sistem olduğu için Hayır.

Liyakata ve adalete değil, itaat etmeye önem verildiğinden dolayı, Başkanlığa Hayır.

Bende DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK ve İNSAN HAKLARI için HAYIR diyorum
  • Bu sistemin başkanlık ile alakası yok. Partili Cumhurbaşkanlığı veya başbakansız parlementer sistem denebilir ancak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcx

Anayasa değişiyor halkın lehine 1 madde vardır elbet ? Var mı ?

Araştırmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

oylamada ara acılmıs

Aranın açılması neyi değiştirir ki AK PARTİ ve MHP'ye oy veren her seçmen EVET dedi mi CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEM'i olacak gibi görünüyor

Bu takım tutar gibi parti tutanlardan cok cektı bu ulke
  • Arkadaş sanki hükümetiniz mevcut anayasaya çok uyuyor da.Dünyanın en iyi anayasası da olsa bu ülkede uyulmadıktan sonra ne anlam ifade eder ki?Mesele anayasa veya sistem değil.Mesele bu sisteme uymayan devlet yöneticileri.Anayasaya uymuyorum saygı da duymuyorum diyen zihniyete benden oy yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 12 Şubat 2017; 13:11:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertreis

Eyalet yok. Eyalet yok. Eyalet yok. Bunun daha kaç defa söylenmesi gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Falcon-61

quote:

Kardeş bir de şunu merak ettim REFERANDUM'un ismi niye CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ değil de ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ olarak görünüyor ?
  • quote:

quote:

quote:

Kardeş bir de şunu merak ettim REFERANDUM'un ismi niye CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ değil de ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ olarak görünüyor ?

Anayasa değişikliği yoluyla sistem değişecek. O yüzden böyle aslında çok fark yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anayasa değişikliği yoluyla sistem değişecek. O yüzden böyle aslında çok fark yok.

Eyvallah
  • quote:

16.madde yi oku o zaman.Var mı yok mu görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: otodr

quote:

16.madde yi oku o zaman.Var mı yok mu görürsün.

Kafam karıştı EYALET sistemi var mı yoksa yok mu artık karar verin

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.