Şimdi Ara

ÜLKEMİZE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ GELSİN Mİ ? ( ANKET İÇERİR ) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
2
Favori
8.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki

ÜLKEMİZE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ GELSİN Mİ ? ( ANKET İÇERİR )

(En Son Oy Tarihi: 16.7.2017)
Giriş
  • Anayasa değişiyor halkın lehine 1 madde vardır elbet ? Var mı ?
  • Orlando DeJoseph kullanıcısına yanıt
    Onu babamda ister sen delikanlıysan şimdikini kabul et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Bi an akplilerin kışkırtıcı mesajlarından sandım hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başkanlık filan gelmesin,başkanlıkmış yok daha neler
  • Konun cevabı burada verilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Celest

Konun cevabı burada verilmiş

Evet bencede BAŞKANLIK sistemi ülkemiz için çok riskli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

quote:

Saçma sapan maddeler var akıl alır gibi değil demokrasiden uzak katı bir diktatör rejim
    hele o +18 milletvekilliği ile yedek milletvekilliği ayrı bir saçmalık
    bu ülke bu anayasa ile ayakta duramaz en uygun yönetim denge biçimi parlemanter sistem

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Fark etmez benim için.

Eğer devlet işlerinde bürokrasiden kaynaklanan tıkanıklığı söylendiği gibi çözecekse itiraz etmem.

Çözülmez dün HALK TV de adam diyordu'ki başkanlıkta da koalisyon var mesela orada'da tıkanıklık olur diyordu
    Benim direk duyduğum bu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Fark etmez benim için.

Eğer devlet işlerinde bürokrasiden kaynaklanan tıkanıklığı söylendiği gibi çözecekse itiraz etmem.

Çözülmez dün HALK TV de adam diyordu'ki başkanlıkta da koalisyon var mesela orada'da tıkanıklık olur diyordu
    Benim direk duyduğum bu

O zaman fark etmez benim için mavcut sistem yada başkanlık benim ilgimi çeken bir konu değil. Ne isterlerse yapabilirler.

Biri kızdırmadığı sürece ben kolay kolay sandığa bile gitmem zaten.
  • quote:

quote:

quote:

Saçma sapan maddeler var akıl alır gibi değil demokrasiden uzak katı bir diktatör rejim
    bu ülke bu anayasa ile ayakta duramaz en uygun yönetim denge biçimi parlemanter sistem

18 yaş milletvekili çok yanlış, daha çocuk bile sayılır o yaşlarda çoğu genç yeni yeni siyasetle gündemle içli dışlı olmaya başlıyor, daha ne zaman siyasi görüşü, fikirleri olgunlaşacak. Bazı koca koca adamların bile zihniyeti olgun değil.

Yedek milletvekilliği iptal edilmiş galiba öyle bir şeyler gördüydüm sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimisbrunn

quote:

quote:

quote:

18 yaş milletvekili çok yanlış, daha çocuk bile sayılır o yaşlarda çoğu genç yeni yeni siyasetle gündemle içli dışlı olmaya başlıyor, daha ne zaman siyasi görüşü, fikirleri olgunlaşacak. Bazı koca koca adamların bile zihniyeti olgun değil.

Aynen iptal edildi ama sadece sorun bu değildi Anayasa demokrasiden uzak herşey bir kişiye bağlanmış askeri yargı kaldırımış en büyük sorun bu
    daha çok var maddeler halinde saçmalığı yazsam akşam olur +18 Milletvekilliğide kaldırıması lazım 18 yaşındaki birinin aldığı kararlar sağlıklı olmaz
    hem okulada gitmez 18 yaşındayım ayda 15 bin tl para alacam neden gideyimki der saçma bir sistem
    Şurayıda bir okuyun derim :http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-38016306

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 29 Aralık 2016; 14:14:0 >

• ennnes58 kullanıcısına yanıt
    Insan musvettesi olmak birinin g.t kili olmaktan iyidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mimisbrunn

quote:

quote:

quote:

Aynen iptal edildi ama sadece sorun bu değildi Anayasa demokrasiden uzak herşey bir kişiye bağlanmış askeri yargı kaldırımış en büyük sorun bu
    daha çok var maddeler halinde saçmalığı yazsam akşam olur +18 Milletvekilliğide kaldırıması lazım 18 yaşındaki birinin aldığı kararlar sağlıklı olmaz
    hem okulada gitmez 18 yaşındayım ayda 15 bin tl para alacam neden gideyimki der saçma bir sistem
    Şurayıda bir okuyun derim :http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-38016306

Teşekkürler, okuyayım. Muharrem İnce'nin de güzel bir konuşması vardı, özetlemişti durumu.

• Başkan

• Soğuk ve yağmurlu bir İSTANBUL akşamından herkese merhabalar :)
  • Bugün İstanbul'a o kadar fazla yağmur yağdıki Trafolar kaldıramadı ve bir sürü ilçede Elektrikler kesildi :(
  • Bence gelsin. Ama şöyle olsun; seçimi kazanan direkt olarak idareyi alsın. Meclis felan gereksiz bence. Muhalefet olmazsa bürokrasi daha hızlı işler, sorunlarımız daha hızlı çözülür, dolar düşer, ekonomi büyür, sanayi gelişir, toplumda çevre bilinci artar, eğitim kalitemiz zirve yapar...
  • Ne zaman seçim yada referandum olsa ve forumda anket açılsa hep tersi çıkıyor

Forum istemediğine göre yeni sistem hayırlı olsun

Zaten bunun olacağını anlamasa chp bu kadar ağlamazdı
  • Koskaca 2016 yılını bitirmeye çok az kaldı inşaallah 2017 yılı ülkemiz ve herkes için hayırlı ve huzurlu geçer :)
  • Kankalar, yılbaşına sadece 6 saat kaldı inşaallah 2017 yılı güzel ve huzurlu geçer
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.