Şimdi Ara

Ülkemizdeki şehir planlaması neden berbat... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ana bir yol yapılıyor,sonra o yolun etrafı gelişi güzel evler ile dolduruluyor.Sürekli böyle nereye ana bir yol yapılırsa onun etrafı plansız şekilde dolduruluyor...
  • Deveye sormuşlar "Boynun neden eğri?" diye o da cevap vermiş, "Nerem doğru ki?".

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önemli noktalarıdan birini atlamışım konuda,yeşil alan/ağaç

Amerikan şehirlerinin(merkezdeki yüksek binaların olduğu bölgeler hariç) tüm müstakil yapıların düşük yoğunluğun olduğu her yer yeşillik ağaçlık,

Ülkemizdeki şehir planlaması neden berbat...

Bizde nerde böyle yerler var,tabiki de köylerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Önemli noktalarıdan birini atlamışım konuda,yeşil alan/ağaç

Amerikan şehirlerinin(merkezdeki yüksek binaların olduğu bölgeler hariç) tüm müstakil yapıların düşük yoğunluğun olduğu her yer yeşillik ağaçlık,

Bizde nerde böyle yerler var,tabiki de köylerde.
    Köyde de yok ki. İç anadolu köyünde yok mesela. Ağaçlık yerdeki köyde de böyle düzen ne gezer?

Şehir planlaması işi medeniyetin temel taşlarından biri bana göre. Ve bu ülkede yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Köyde de yok ki. İç anadolu köyünde yok mesela. Ağaçlık yerdeki köyde de böyle düzen ne gezer?

Şehir planlaması işi medeniyetin temel taşlarından biri bana göre. Ve bu ülkede yok.

Alıntıları Göster
    Ben düzenden değil de daha çok yeşillik olmasından bahsettim orda,mesela bizim köy de ağaçlardan felan görünmez,o derece çok ağaç ve yeşillik vardır.

Galiba dünyada Amerika,Kanada,Yeni Zelanda ve Avusturalya hariç böyle şehir planlaması yok,merkezde tüm iş yerleri gökdelenler ve diğer yüksek binalar,geri kalan yerlerde müstakil evler ve insanların ihtiyaçlarını karşılaması için avmler yaparak çözüyorlar işi.Veya şehir çok büyümüşse ikinci bir merkez nokta belirleyip yüksek binaları oralara yapıyorlar.

Ama maşallah bizde kafasına göre kim kaparsa araziyi yüksek binayı dikiyor.

• sebep belli değil mi amaç çünkü şehir plamnlamak değil max rant elde etmek.
  • Düzen yok çünkü, planlama da yok.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.