Şimdi Ara

Ülkemizdeki Distribütörlerin Aşırı Doyumsuz Olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi günler dilerim. Bu aralar yeni bir laptop alma ihtiyacım olduğundan dolayı epeydir yaptığım araştırmalarımın sonucunu kendimce edindiğim bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle model kıtlığı bence çok fazla. Beğendiğim çoğu notebook nedense Türkiye'de yok. Belki üretim sıkıntısı olabilir ama sanmıyorum. Diğer konu ise getirilen laptopları kafalarına göre fiyatlara satması. Piyasa nedense hep 4 5 model bol başka notebook bulunmuyor. Ben kendi ihtiyaçlarım için hafif ,harici ekran kartlı ve ışıklı klavyeli bir model bakıyordum. Teknik olarak istedğim bu üç özellik dışında sadece şık bir görünüm aradım. Piyasa toshiba z50, pavillion 15, toshiba l50, dell 3542-3543 modelleri ile dolu.

Diğer bir konu ise yurtdışı fiyatı aynı olmasına rağmen Türkiye'de kafalarına göre fiyat belirlemeleri.Ben kendime 3 laptop beğenmiştim Dell İnspiron 15 7000 Serisi (7548 veya 7547 ) bu model ülkemizde yok. Diğer modeller ise Toshiba S50 ve E45 serileri. E45 i sadece İstanbul Bilişim satıyor, bugün tam alacaktım stokta kalmamış.( Paralel ithalat zaten ). S50 modeli ise 2300 TL den başlıyor.

Yurtdışı fiyatlara bakıyorum burada 2500 Tl ye satılan model 650$, da en pahalı yerde. Anlamıyorum ben bu 500 TL fiyat farkı neyden kaynaklanıyor. Bunun kur ve vergi ile kesinlikle alakası olmadığını düşünüyorum. Resmen kafalarına göre fiyat belirliyorlar. Böyle bir ticaret mantığı sanırım başka bir ülkede yoktur.

Ultrabook bakıyorsun yurtdışı 700 $ burada kampanyalı indirimli hali 3500 yani bu kadar olmaz.
    Biz nasıl alacağız illa dayatılanı mı?

• Bu cihazların uretimi avrupa'dan çıkıyor. Butun ureticiler yabancı avrupa'da Türkiye'den nefret ettiğine göre en kazık ve en adi cihazlar buraya geliyor. Adamlar aynı modelden 2 adet çıkarıyor iyi olanı kendilerine kotu olanı turkiyeye yolluyorlar. Zaten bizim satıcılarda paraya doyumsuz olduğu için onlarda baya kar koyuyor ustune yani 1500 liralık makine oluyor sana 2500 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba bu fiyatlarda vestelin istediği ek verginin etkisi var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: kursatba144

Acaba bu fiyatlarda vestelin istediği ek verginin etkisi var mıdır

Onunda etkisi olabilir devlet yerli urun satılsın diye yurtdışından gelenlere fazladan vergi ekliyor olabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.