Şimdi Ara

Ülkemizde faz-3 çalışmaları yapılan koronavirüs aşısına büyük talep: Gün bitmeden 20 bin başvuru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çinli biyoteknoloji şirketi Sinovac'ın geliştirdiği Covid-19 aşı adayı CoronaVac, ülkemizde sağlık çalışanlarına uygulanmıştı. Artık diğer gönüllüler de bu aşıyı olmak için başvuru yapabiliyor. 18-59 yaş aralığında bulunan ve daha önce Covid-19 hastalığına yakalanmamış olanlar çalışmaya kabul ediliyor. Detaylı katılım ölçütleri, başvuru sitesinde yer alıyor. Aşı adayının, 518 kişinin verisini içeren 6 Kasım'daki değerlendirme raporuna göre önemli bir yan etkisi bulunmuyor.

Ayrıca Bkz.Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşısının gönüllü vatandaşlara uygulanmaya başlanacağını duyurdu

Bakan Fahrettin Koca, dün akşam Twitter'dan yaptığı açıklamada; gönüllülere teşekkür ederek ilk bilgileri paylaştı:

Aşının etkinliğini daha net ortaya koymak için bir de plasebo (kontrol grubu) kolu oluşturulacak. Katılımcılardan 3'te 2'sine gerçek aşı yapılacakken, kalan kısmına plasebo verilecek. Kimlerin plasebo kolunda olacağı, bir bilgisayar programı tarafından rastgele seçilecek ve katılımcıların bundan haberi olmayacak. 12 bin 450 gönüllü üzerinde uygulanması planlanan aşıda bir sorun görülmezse, toplu aşılamaya başlanırken plasebo verilenlere öncelik tanınacak.

• Bencil ve benmerkezci insanların anlamadığı insanlardır onlar. Bazı insanlar hayata fedakar ve vefakar gelir. Savaşta ilk öne çıkan, cepheye koşan kendini feda eden, askere gitmekten imtina etmeyen, depremde ilk yardım peşinde koşan, hasta kurtaran sağlıkta çalışan, afetlerde kurtarma ekiplerinde bulunan bu tür vefakar insanlardır. Bazı tipler evlerinde oturup yeni oyunlarına veya dizilerine başlar iken yeni konsollarını siparişini veya yeni satın alacakları arabanın modelini seçer, yeni model ayakkabılarının siparişi verir iken ölümsüz olduklarını sanırlar. Ama hayatlarını ve rahatlarını bu fedakar gönüllülere borçlu olduklarını algılamazlar. Onlara göre bu gönüllüler enayidir. Herkes kendileri gibi bencil olduğunda yaşama şanslarının hiç olmadığını bilemeyecek kadar da salaktırlar.

• Beni aşı gönüllülüğünden ziyade bu süreçte hastalık takibinde olmak ve tedavinin uğraşmadan yapılacak olması cezbetti. Bir nevi kasko gibi. DH ölücülüğü bunu kaçırmamayı gerektirir. Ama ben kriterlere uymuyorum maalesef. :(
  • Bu kadar kobayı her yerde bulamazsın, Çin'de yasaklanan ilaç mı yoksa dahilerimizin bulduğu ilaçları mı test edecekler acaba.. Diğer ülkeler bunun için para verirler ama bizde beleş olsun yeter.Müslümanız ya nasılsa cennete gideceğiz, nedir bu acele(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 21 Kasım 2020; 18:22:57 >
  • Bende başvurmak isterdim. En iyi sonuç ölürüz. En kötü sonuç yaşamaya devam ederiz.
  • Bencil ve benmerkezci insanların anlamadığı insanlardır onlar. Bazı insanlar hayata fedakar ve vefakar gelir. Savaşta ilk öne çıkan, cepheye koşan kendini feda eden, askere gitmekten imtina etmeyen, depremde ilk yardım peşinde koşan, hasta kurtaran sağlıkta çalışan, afetlerde kurtarma ekiplerinde bulunan bu tür vefakar insanlardır. Bazı tipler evlerinde oturup yeni oyunlarına veya dizilerine başlar iken yeni konsollarını siparişini veya yeni satın alacakları arabanın modelini seçer, yeni model ayakkabılarının siparişi verir iken ölümsüz olduklarını sanırlar. Ama hayatlarını ve rahatlarını bu fedakar gönüllülere borçlu olduklarını algılamazlar. Onlara göre bu gönüllüler enayidir. Herkes kendileri gibi bencil olduğunda yaşama şanslarının hiç olmadığını bilemeyecek kadar da salaktırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 21 Kasım 2020; 21:16:26 >
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Bunun devamı olarak toplum düzenini ayakta tutanlar sayesinde toplum düzenini bozan işleri yapıp zevk alanların, o toplum düzenini ayakta tutanları saldırıp yok etmeye çalışması da başka bir ironi ve salaklık örneğidir.
  • tobepeople kullanıcısına yanıt
    Sizin tipler için söylenecek yüzlerce şey var ama terbiyem elvermez. En çok yakışanı yazayım " karacahil." Sen bu ülkeyi ne sanıyorsun. Çinde adam öldüren yada yasaklanan aşının ülkemzide denendiğinimi. Cehalet aşılması çok zor bir engel gerçekden. Bundan kurtulamadığımız için ilerliyemiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Sizin tipler için söylenecek yüzlerce şey var ama terbiyem elvermez. En çok yakışanı yazayım " karacahil." Sen bu ülkeyi ne sanıyorsun. Çinde adam öldüren yada yasaklanan aşının ülkemzide denendiğinimi. Cehalet aşılması çok zor bir engel gerçekden. Bundan kurtulamadığımız için ilerliyemiyoruz

Az zekanızı kullanın kardeşim, bu yüzden hayvanlardan farklıyız: Virüs Çin'de yayılmaya başladı ve Çin ilacı buldu ve ülkesini kurtardı(ilk yapılan Korona ilacıydı) ve biz de o ilacı sipariş ettik; daha virüsün ilk ortaya çıktığında yapılan bir ilacı satın aldık ve kullandık , hala hiçbir ülke %100 Koronayı tedavi eder bu ilaç diyemiyorken sen neden bu kadar eminsin onu anlamadım. Ayrıca tedavi için sipariş edilen ilaçların isimlerini de ileride olacakları bilerek vermedikleri aşikar. Daha önce ölüm döşeğinde olanlara ve zenginlere verilen ilaçların şimdi bedava verilmesinin ülkemizde başka açıklaması olamaz. Yani biraz düşünmelisiniz bu adamlar maskeyi bile bedava veremedi o zaman bir sürü para verilen bu ilaçları niye bedava versinler!

Dahası ülkemizdeki adalet sistemine bile güvenmiyorum: Simitçiyi gördünüz geçenlerde gençler evine çağırıp evire çevire dövdüler ; benzerini ben de yaşadım, park etme dediler ettim; 4 kişi tarafından dövüldüm, kırıklarım vardı ,hatta et bıçağıyla da bıçaklandım(masraf olmasın diye aynı gün hastaneden çıktım sadece dikiş attırdım ve alçıya aldırdım. Hastane de bir gün dünya kadar para. Ayrıca yalandan masraflarda cabası: Bir adet serum kullandım bunun sebebi ise doktorun zorlaması idi ''Çıkmak istiyorsan o şişe bitecek'' demişti. Ama sahtekarlık diz boyu; yalana bak, iki tüp kan vermişler bana 2 tüp de serum, bilincim hep açıktı. Hatta hemşirelerle ve doktorla sohbet ettim, yarayı temizletip elle kontrol ettirip diktirdim. Röntgen bile istemedim masraf olmasın diye, kırık içinde alçıya aldırdım. Karşıdakiler zengin olduğu için bir gün bile hapis yatmadılar. çünkü adaletin kusurlarına tam vakıf ülkenin en etkili iki avukatına sahiplerdi. Dahası benim geleceğimi mahvetti daha yeni yeni mezun olmuştum üniversiteden: Birden hastane masrafları , avukat masrafları(dinleme ücreti asgari ücret/taminat için de talep ettiğinin bilmem kaçta biri kadar yatırman lazım) , gss, ha bir de askerden davetiye gelmişti ama uzun süre kaçmıştım bir de onun cezasını ödedim ve gittim, ödeyemediğimiz kira borçları, KYK bursu , sabıka kaydı(Kişi başına 2400 TLx4(yani 10 kişi olsa bittik) =9600 TL kavga ettin para ver dedi devlet; para cezasını taksite bağladım şaka gibi karşılık vermişim, siz siz olun karşıdaki zenginse ölümüzü bekleyin sadece, karşılık vermeyin sakın, karşı tarafta kırık bile yoktu ama birini iyi dövmüştüm her yerden yumruk geliyorken tek kişiye odaklandım), bulaşıkçılık dışında iş bulamıyorsunuz ODTÜ elektronik mezunuyum desem de kimse inanmaz zaten. Ben gönüllü işleri sevmesem de defalarca Kızılay'a kan verdim , hatta Kan bağışı madalyası almam lazım ama gitmeye eriniyorum. Zekilerin ön cephede kendini feda etmesi israftır , vefa değildir.(Araç tamircisinin eline silah verip piyade mi yapmak lazım, ha beni tankçı yapmışlardı gerçi üstün zekalı yetkililer)

Eskiden ülkemin her şeyine sonsuz saygım vardı artık bu duyguların %1'ine sahibim : Hepsini hak ettim diyelim ; yani bu duygularla ömrümü tamamlayacağım ama bu sadece benim kaybım mı! Belki ülkenin aradığı sıradaki gelecek vaat eden kişiydim(mecazi anlamda) Yani ülkede kendi hayalini gerçekleştirebilecek kaç genç var ki , daha kendi mesleğini bile yapamıyor ülkenin yüzde 90'ı. Ne insanlar gördüm bu ülkede, Kitabı ve sayfa numarasını ver sana bütün sayfayı ezberden okusun. Eski bir albümden herhangi bir araç plakasını sor nerede gördüğünü söylesin , böyle insanlar vardı ve mesleği ev hanımı idi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 22 Kasım 2020; 21:37:58 >

• Allah yardımcımız olsun tüm Karel şubelerimizi durdurmak zorunda kaldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Bencil ve benmerkezci insanların anlamadığı insanlardır onlar. Bazı insanlar hayata fedakar ve vefakar gelir. Savaşta ilk öne çıkan, cepheye koşan kendini feda eden, askere gitmekten imtina etmeyen, depremde ilk yardım peşinde koşan, hasta kurtaran sağlıkta çalışan, afetlerde kurtarma ekiplerinde bulunan bu tür vefakar insanlardır. Bazı tipler evlerinde oturup yeni oyunlarına veya dizilerine başlar iken yeni konsollarını siparişini veya yeni satın alacakları arabanın modelini seçer, yeni model ayakkabılarının siparişi verir iken ölümsüz olduklarını sanırlar. Ama hayatlarını ve rahatlarını bu fedakar gönüllülere borçlu olduklarını algılamazlar. Onlara göre bu gönüllüler enayidir. Herkes kendileri gibi bencil olduğunda yaşama şanslarının hiç olmadığını bilemeyecek kadar da salaktırlar.

Her iyi niyet, iyi değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Her iyi niyet, iyi değildir.

Alıntıları Göster

Bencil ve kötülerin kendilerine sunduğu mazeret, ki böylece hiç bir konuda vicdan azabı veya sorumluluk hissi hissetmesinler, sürekli iyiler enayidir, iyilik sorun getirir ne mutlu bencil ve kötüyüm, diye dolanırlar ortada. Her ucuz ve kalitesiz şey gibi toplumlarda bolca bulunur. Uzak durulası tip.

• Önemli bir detay var.
    Sistem tarafından rastgele olarak Plasebo ve gerçek aşı seçiliyor. Siz tercih yapamıyorsunuz, şansınıza ne denk gelirse.
    Plasebo, dış görünüşü gerçek aşı ile aynı fakat içeriğinde aşı yok demek oluyor.
    Bu sayede gerçek aşının etkinliğini ölçüyorlarmış.
    Bu Faz3'e katılırsanız, aşı oldum, artık bulaşmaz diye düşünmeyin.

Arkasına sığındığınız kelimeler sizi haklı çıkarmıyor ne yazık ki.

• quote:

Arkasına sığındığınız kelimeler sizi haklı çıkarmıyor ne yazık ki.

Sürekli olumsuzluk ve kötülük düşünen ve kendi iyiliği için bencilliği ön plana çıkaranlar tipler genelde psikopatlardır. Empati duygusundan yoksundur. Oysa empati değerli bir duygudur ve benim sana veya birinin sana söylemesi ile değil doğuştan gelen bir özellik olarak senin ile beraber doğar. Sende doğmamış, yok. Üzüldüm. Keşke arkasına sığınacağın bir kelimen olsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 23 Kasım 2020; 13:14:21 >

Hala kelimelerin arkasına sığınarak haklı çıkmaya çalışıyorsun. Gerçi "Fe" kullanıcısının çoğunlukta olduğu bir toplumdan ne bekliyorum ki 

• quote:

Hala kelimelerin arkasına sığınarak haklı çıkmaya çalışıyorsun. Gerçi "Fe" kullanıcısının çoğunlukta olduğu bir toplumdan ne bekliyorum ki 

Fe kullanıcısı ney ise artık, bilemedim düşündüm bulamadım. Arkandan uydurduğun elementlerin kokusu rahatsız etmiyor demek ki seni, valla bravo. Depremde Akut gönüllülerine bakıp "ne enayiler var otur evinde kahveni iç" diyen tipi ciddiye alıp mesaj yazmak bile bir lütuf sana. Haydi bencilliğin ile yaşa sen. Yaşayabilirsen.

Ne de güzel iftira atıyorsun öyle. Söylediğim şeylerden böyle çıkarımlar yapabilmek büyük cesaret ister.

Hangi hakla bana iftira atabiliyorsun onu söyle öncelikle?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.