Şimdi Ara

Ülkemiz TL bazındaki bu büyük tsunamiyi neden yaşadı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar neden roketleyip 18 küsura kadar çıktı ve neden şimdi şelale oldu aktı? Bir dolu zorluk oluştu. Fiyatlar yukarı taşındı. Habire beklentiler değişti. Ülkemiz bu büyük tsunamiyi neden yaşadı?

Bankadaki mevduat dolar bazında artış sağlayacaksa, neden önce kur şokuna maruz kaldık? Peki söz konusu 'dış güçler' nasıl oldu da koşar adım geri vitese taktı?

Biz bu durumları neden yaşadık?

• Kasıtlı yapılıyordur bu sayede bazıları dolarlarını 2 ye katlar. Halk mı onlar sadece teferruat. Dolar artarken günde 3 defa tv lere çıkmalar lüzumsuz muhabbetler ateşe benzin dökmeler boşuna değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_mawi -- 21 Aralık 2021; 4:42:30 >
  • Ben başlarda iş bilmezlik olduğunu düşünüyordum -ki gerçekten iş bilmezler çok ama aynı zaman da çakal da çok- bayağı bayağı kasıtlı yapıldığına inanmaya başladım. Kasıtlı bir şekilde ekonomi batırılıyor. Ne uğruna dersek birilerinin varlıklarını katlaması uğruna yapılıyor. İktidar kaybedene kadar bunu sürdürüp kaybederse muhtemelen bombayı sonraki hükümetin eline bırakacak. Benden sonra tufan hesabı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 21 Aralık 2021; 5:43:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • borsa iki gun cakildi, sonrada bu kur dususu. birileri dolarini yuksekten bozup, borsaya akacak. acaba kim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psikolojik.
    Nasılsa uzun vadede yine yükselir.
    Olay tamamen bak isterse yine düşürür muhabbeti.

Peki zamlar ne zaman geri alınır? 1 hafta içinde?

• Kısaca bir şey denedi baktı ki olmuyor geri vites yapmadan (Faiz artırımına gitmeden) u dönüşü yapayım dedi ve örtülü mevduat diye bir şey çıkarttı olan yine devletin rezervine ve milletin parasına oldu....

• Ülke o kadar stabilki para coinlerden beter oldu. 1 günde %25 artıp %35 düşebiliyor. Dün akşamki komedi çok iyiydi, birileri güzel organize olmuş inanılmaz bir kırmızı mumla bir anda 6TL düştü dolar. 6 - ALTI. %33.

Geçiniz efendim, birileri çok acayip işler yapıyor giren gene bize girecek.

• Şu an kur güvencesi adı altında, halkın sırtından sınırsız örtülü faiz politikası uygulanmaya başlandı.

• bunu nereye kadar sürdürebilecekler soru bu.

• Çok basit halkın parasını çaldılar. Zenginler daha zengin oldu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Faiz haram- çin modeline geçiyoruz.

• Hırsızlıktan.

• Geçtik mi çin modeline çinli işçi ollduk çinden ucuza çalışıyoruz alkışlayabilirsiniz sene sonu dolar bakalım ne olacak

• Bir sürü şeyler yazılır ama asıl sebebi,
    1) İçinde bulunduğumuz sistem
    2) 2018 seçimleri
    Ana sebepleri bunlar, diğer sebepler bunlar yüzünden gelişen sebeplerdir.

• Din işleri devlet işlerine karıştığı için.

Bknz NAS

• ülkedeki birşeylerin düzelmesini isteyen varsa akpye oy vermez zaten yok ekonomi şöyle yok multeci yok dolar yükseldi

• Var olmayan bir sorunu çözmeye çalıştıkları için.

• 95 Milyon insan beynini bir tane otobüs şöförüne devredince bunlar normal.

• Deníz kullanıcısına yanıt
    Evet 2010 referandumuyla anayasanın değiştirilmesinin hiç ilgisi yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.