Şimdi Ara

Ülkemiz gençliğinin Jetta Passat(Ve türevleri) aşkı hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
28
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motorlu Araçlar Konu Dışı >> Ülkemiz gençliğinin Jetta Passat(Ve türevleri) aşkı hk.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    835 Mesaj
    Belki benden başka fark edenler olmuştur özellikle küçük yerlerde millet bu arabalara lüks araç, performans canavarı gözüyle bakıyor, yoldan geçerken 2 kere bakıp iç geçiriyor hatta modifiye edip aşağıya koyduğum saçmalıkları ortaya çıkarıyor.
    Siz ne diyorsunuz 18-20 yaşında gençlerin 1.6 tdi jettaya bakıp iç geçirmesi "Canavar" vs. demesi garip değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• En garip olanı senin buna takılman,bu ülkede linea ya da canavar diyen var,bir tek volkswagene denildiğini sanmak gibi düz bakışlı olman çok daha ilginç.

Değil.Herkes zengin veya geliri iyi değil.Ki 18-20 yaşinda gencin babası varlıklı değilse bırak jettayı tofaşa bakip ic geçirmesi bile normal.18-19 birinin ne kadar geliri olabilirki jettayi küçümsesin?Babası fabrikatör olanlar haric tabi onları estoril 320i den assagisi kesmiyor..

ertug0 kullanıcısına yanıt
    @ertug0 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Hocam türevleri derken bunlar gibi araçları kast ettim ama ilk bunlar aklıma geldi. Bu arada bu kesim Linea'ya teneke diyor ben duymadım canavar diyeni ama istersen Linea'yı da ekleyelim ben bu algıdan bahsediyorum yoksa muadilleriyle karşılaştırıp mu arabaları mantıklı bulup alanlara sözüm yok.

Hocam maddi durumla ne alakası var 1.6 tdi dsg Passat parasına 308 gti satılıyor bu bahsettiğim adamlar arabaya tek kişi binip zevk için alacak olsun gider yine Passat alır, alıyor da zaten.

Efective kullanıcısına yanıt
    @Efective demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Neye gore kime gore canavar?
    1.33 Corollaya gore 1.6 Jetta canavar olabilir.
    2.0 motorlu araca sahip kisiye gore 1.2 tsi kaplumbaga olabilir.
    Ben boyle sacma genelleme yapan insanla 3-4 cumle konustuysam bence sen de konusmalisin.

• Binbaşı
    1630 Mesaj
    Bizim piyasada bunlar lüx napsın millet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Airapper -- 28 Temmuz 2016; 0:46:15 >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: ertug0

En garip olanı senin buna takılman,bu ülkede linea ya da canavar diyen var,bir tek volkswagene denildiğini sanmak gibi düz bakışlı olman çok daha ilginç.

Hocam türevleri derken bunlar gibi araçları kast ettim ama ilk bunlar aklıma geldi. Bu arada bu kesim Linea'ya teneke diyor ben duymadım canavar diyeni ama istersen Linea'yı da ekleyelim ben bu algıdan bahsediyorum yoksa muadilleriyle karşılaştırıp mu arabaları mantıklı bulup alanlara sözüm yok.

Değil.Herkes zengin veya geliri iyi değil.Ki 18-20 yaşinda gencin babası varlıklı değilse bırak jettayı tofaşa bakip ic geçirmesi bile normal.18-19 birinin ne kadar geliri olabilirki jettayi küçümsesin?Babası fabrikatör olanlar haric tabi onları estoril 320i den assagisi kesmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 28 Temmuz 2016; 1:02:13 >

Hocam maddi durumla ne alakası var 1.6 tdi dsg Passat parasına 308 gti satılıyor bu bahsettiğim adamlar arabaya tek kişi binip zevk için alacak olsun gider yine Passat alır, alıyor da zaten.

|
    |
    redbul_540 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Efective

Jetta'ya canavar gibi yürüyor diyen birisiyle 2 dk araba muhabbeti yapmam. Gram anlamıyordur çünkü.

Neye gore kime gore canavar?
    1.33 Corollaya gore 1.6 Jetta canavar olabilir.
    2.0 motorlu araca sahip kisiye gore 1.2 tsi kaplumbaga olabilir.
    Ben boyle sacma genelleme yapan insanla 3-4 cumle konustuysam bence sen de konusmalisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1990 Favorit 1.3LX -- 1993 Samara 1.5 -- 1987 Broadway 1.4 -- 1992 Tempra 1.6 Sxa -- 1993 Excel 1.5 GLS -- 1998 Twingo 1.2 -- 1998 Saxo 1.4i -- 1985 3.16i E30 -- 1999 Tipo 1.4ie -- 1999 3.16i E36 -- 2008 Fiorino 1.3 Mj -- 2008 Megane 1.5Dci -- 1999 Passat 1.8T -- 2005 Caddy 1.9TDI -- 2005 407 2.0Hdi -- 2008 C4 1.6Hdi -- 2005 Astra HB 1.6 -- 2004 Sorento 2.5 -- 2000 3.18i E46 -- 2007 Astra GTC -- 2005 Octavia 1.9 -- 2013 Punto 1.2 -- 2004 Golf 1.6 -- 2005 C180K - 2008 3.20D - 2005 206 1.4 - 1998 Ford Ka

Önceden sahip olduğum araçlar hakkında her türlü bilgi verebilirim...
  • Yarbay
    34494 Mesaj
    jetta ve gençlik deyince aklıma bu video geliyor, küfürlü olduğu için link veriyorum sadece, bilenler için ipucu: makas makas makas
    https://www.youtube.com/watch?v=-_IJBFeR5Lo
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    2547 Mesaj
    Bu konuda honda dururken vw ye saldırmak olmamış pek

|
    |
    Valla modifiyesiz mk6 kasa jetta highline gerçekten on numara araba
    Benim B8 Passat tan guzel

|
    |
    Cahillik. Bu tiplerin genelde analarıda cahil oluyor babalarıda dışarıda scirocco ya bakıp iç falan geçiriyorlar

|
    |

• Binbaşı
    1946 Mesaj
    Kötü bi araba değilki jetta passat vs. Tamam asfalt canavarı felan değil ama kaliteli arabalar tipide iyi sürüşüde keyifli mesela 2013 fluanceye binin teneke gibi virajlarda araba kıçı felan atıyo zaten teneke olduğundan az yakıyo 2003-2004 passata binin kaliteyi hissedersiniz 2006 passatta hissedersiniz bunlara nispeten..
    Zaten normalde yani bu passat dediğin arabanın 2006 sı 45k civarı fluancenin 2013 ü felan.. Piyasada sıfır az yakıyo aile arabası parçası ucuz diye symbol fluance gibi arabalara binen çok haksızda değiller bende öğrenciyim ve megane 2 alcam çünkü bütçeme yakıt felan olarak en uygunu araba o.. Bu tür arabaların yanında maalesef lüks kalıyor jetta passat ve türevleri..

Jetta'nın Fluence'ten farkı yok benim gözümde.
    Passat ile Fluence karşılaştırılamaz zaten ama gençler Passat'ı çok performanslı sanıyor.
    Aynı şekilde 1.6 atmosferik motorlu Civic tayfası da var.
    Fd6 Civic onlara göre efsane ve canavar.
    Bu insanlara laf anlatamazsın zaten.
    Mesela her zaman VW'yi överler sonra sebebine gelince çok sattığı için en iyi marka o derler.
    Her konuda VW'yi savunanlar arabadan gram anlamayan, işi gücü para olan kişilerdir.
    Adama aynı paraya Golf mü A3 mü daha iyi diye sorsan Golf daha iyi, bi günde satarsın der.
    Babama bütün arkadaşları Tiguan, Passat al dedi Kadjar al dedim ve Kadjar aldı.
    Bana arkadaşlarım Scirocco al dedi, ben hep Rcz baktım ama temiz bulamayınca gittim Peugeot 2008 aldım.
    Bazen düşünüyorum niye herkes VW al diyor acaba sıkıntı bende mi diye.
    Kaliteli desen diğer markalarda da aynı kalite var, performans desen diğer markaların motorları çok daha iyi, yol tutuşu da iyi değil, fiyat avantajına sahip değil, yakıtı yüksek, parçası, bakımı ucuz değil.
    Yalıtım ve ikinci el hariç üstün olduğu nokta olmamasına rağmen niye savunur bu insanlar anlamıyorum.
    Fanboyları yüzünden asla önünden geçmeyeceğim bir markadır VW.

|
    |
    bimin aystiisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    18389 Mesaj
    İlk defa duydum jettaya hayranlık besleyen bir gençliğin varlığını,belki birgün bende rastlarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: BekirTemel

İlk defa duydum jettaya hayranlık besleyen bir gençliğin varlığını,belki birgün bende rastlarım.

Yav konu acmis olmak icin açıyorlar iste.

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Yav konu acmis olmak icin açıyorlar iste.

Aynen tam olarak bunun için açmıştım

|
    |
    22 yaşında babadan zengin bir akraba s2000 i satıp 1.6 tdi passat aldı 130 bin saydı gözümün önünde 13500 km de ki passata. gerçekten böylesine mallar var bu ülkede. şuan kendisi de pişman ama 3 5 ay daha kullanmam lazım diyor. aracı almadan önce çok uyardım. henüz çocuk yaşta olduğu için onu kıskandığımı filan düşündü sanırım.
    |
    |
  • Yarbay
    12212 Mesaj
    Jetta'ya hayranlık besleyen adamda vizyon yoktur.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.