Şimdi Ara

Ülkemi seviyorum, ama yinede gitmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu düşünce yıllardır yavaş yavaş beynimde yer etmeye başladı ve şu son dönemlerde iyiden iyiye ,en çok düşündüğüm konu haline geldi. Ülkemi seviyorum ancak ülke bizim kalmamız için hiç bir seçenek sunmuyor kanımca. Ülke derken bunda 15 yıldır süre gelen hükümetin payı çok ama çok büyük tabi. Birde çoğunluğun bitmek tükenmek bilmez ve azalacağına giderek çoğalan dar görüşlülüğü ,cahilliği , yobazlığı, çomarlığı vs. hangi kelime daha uygun olur bilemiyorum, bunlarla birlikte üstüme büyük bir yük bindiriyor. Şöyle düşünmek isterdim,"ya zaten gencim düzeliriz ya, daha önümde yıllar var iyiye gideriz heralde, böyle devam edecek değil ya düzen ?" bütün bunlar çok iyimser kaçar muhtemelen.
    Neyse asıl konuya gelecek olursak benim artık sabrım ve umudum yok üniversiteyi bitirir bitirmez , standart bir insan gibi yaşayacağım, kazanacağım paranın rahat rahat geçimime yettigi ve beni kaz gibi ötvsiyle kdvsiyle yolmayacak bir ülkeye yerleşe bilirim umarım.
    Buraya onlarca örnek yazabilriz, forumdada şu son bir kaç aydır çok gördüğümüz "orada ne kadar, burada ne kadar " vs konular mevcut, ben bu ülkede ortalama çalışan bir insanın banka kredisi olmadan Her hangi bir araç (motosiklet,araba) alabileceğine ihtimal vermiyorum tabi bahsettiğim 0 araç, gerçi ikinci el piyasası bile ötv artışları yüzünden ve çıkarcı haysiyetsizler yüzünden uçtu gitti.Bakın ev filan demedim o zaten şuan imkansız. Dedim ya ortalama çalışan ,bu söylediklerim ortalama çalışan için, ortalamanın altındaki yani askâri ücret ve onun altında çalıştırılan, çalıştırılmaya zorlanan insanlar bu ülkede yaşıyor bile diyemeyiz, bu insanların hepsi içten içe sinir hastası, psikolojik problemli insanlar, zaten öyle olmaları da çok normal.
    Tabi hiç bir ülke başka bir ülkenin vatandaşını hele bu ülke Türkiyeyse öyle hemen kabul etmiyor, her ülkenin kendine göre belli standartları var ama çoğunun ilk şartı eger üni mezunuysan, yabancı dilin, bununla her şey çözülüyormu hayır bi ton muhabbet daha var, neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok. Gitmeyi yani orada yaşanayı düşündüğüm bir kaç ülkeyi yazayım, Avustralya -Kanada-Japonya bu 3 ülkeden birinde yaşayabilmek için tüm şartları zorlamayı düşünüyorum hem maddi hem manevi yönden tabi önce üniversiteyi bitirmek ve ilk önce yüksek lisans için gitmek lazım buralara veya avrupaya.
    Çok büyük bir tarihimiz, çok büyük atalarımız , mükemmel bir ecdadımız ve tarihi birikimimiz olabilir biz Türklerin,ancak insan nerde doyuyorsa orayıda vatanı bellemeli bence. Çünkü bu saydıklarımdan hiç biri karın doyurmuyor.
    Bir ihtimal şu 2019 seçimlerin de bu hükümetten kurtulursak, bakın adını dahi zikretmek istemiyorum, eğer kurtulursak bunlardan ve bu zihniyetten belkide bir şeyler iyiye gitmeye başlar işçinin vatandaşın omzundan iner belki bu koca yük, belki biraz daha mutlu,huzurlu bir kitle oluşur, belki daha yaşanabilir bir ülke oluruz.
    Düşünsenize markette et reyonunun önenden geçmek yerine durup bir kaç kilo et alan askari ücretliyi, düşünsene elalemin 15 16 bin dolara aldıgı arabayı yüzde bilmem kaç ötv kdv yle almayan vatandaşı, düşünsene çiftçinin hayvancının artık zararına değil de güzel paralar kazanacagı bir ülkeyi ,bakın istediğimiz çok zor şeyler değil ama bunları bile bize çok gören ülke hükümeti gitmeden benim fikirlerim ve benim gibi okuyan ülke gençlerinin fikirleri değişmez,değişemez çok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkeni sevmiyorsun. Eğer sevseydin düzelmesi için elinden ne geliyorsa yapardın. Ama sevmediğin için gitmek kolay bir seçenek olarak geliyor sana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avustralya -Kanada ya git. japonya olmaz çünkü nufusları çok orada iş bulmak kolay olmaz.
    üniversite de hangi bölümü okuyon
  • UltioPasha kullanıcısına yanıt
    Fikrine saygım var, bak ülkeyi düzeltmek için bir adım, her zaman elimden geldiğince insanlara çevreme ülkeme ne konuda faydam dokunacaksa öyle hareket ederim, bir kere sen beni tanımıyorsun ki gelsen 1 bardak çayımı içsen bu yorumu yazmazdın mesela.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Japonyaya çok ayrı bir sempatim var honda yamaha ve kawasaki üzerinden :) . Halkla ilişkiler ve Reklamcılık okuyorum.

• Bu ülke düzelmez hocam, düzeltmeye çalışanı linç ederler. İstediğin yere gidebiliyorsan hiç düşünmeden git. Bu ülke artık öldü, bitti, yok oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur26

Fikrine saygım var, bak ülkeyi düzeltmek için bir adım, her zaman elimden geldiğince insanlara çevreme ülkeme ne konuda faydam dokunacaksa öyle hareket ederim, bir kere sen beni tanımıyorsun ki gelsen 1 bardak çayımı içsen bu yorumu yazmazdın mesela.

Ülkesini canı gönülden seven insan ülkesinden kötü durumda olduğu için ayrılmaz. Ama sevgin sözde ise ayrı tabi.

• ozgur26 kullanıcısına yanıt
    boş bir bölüm bence o bölümü terk et yurtdışında kolay iş bulabileceğin bölüme geç onu oku.
  • 2019 da gideceğine inanıyorsan çoook beklersin çoooooookkkkk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltioPasha

quote:

Ülkesini canı gönülden seven insan ülkesinden kötü durumda olduğu için ayrılmaz. Ama sevgin sözde ise ayrı tabi.

Seni sevmeyen insanın peşinde koşmak gibi, bu kadar gurursuz olmayın, ülke sizin için ne yaptı da yok ülke şöyle kutsal böyle değerli, içinde yaşamak için bile kira ödüyorsun.(Vergiler) Geçin bu süslü kutsiyet naralarınızı. Ortada tek gerçek var, bir kere hayat geliceksin, nerede mutluysan oraya gidersin, vicdanen bu ülkede yaşadım kendimi ait hissediyorum deyip düzeltmeye çalışırsın bir süre, ama düzeltme çabalarına seni dışlayarak, seni hiç önemsemeyerek karşılık verirse azıcık gururun olur çeker sana uygun olan yere gidersin. Sanki doğmadan önce ülke seçme ve seçilme sınavına girdiniz de ülke şöyle önemli böyle kutsal, genetik bir tesadüf eseri doğduğunuz coğrafyaya olan istemsiz vicdani bağınızı öyle bir anlatıyorsunuz ki duyan da ülke sizin için her şeyi yapıyor müthiş yönetiyor sanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sKjaer

quote:

quote:

Seni sevmeyen insanın peşinde koşmak gibi, bu kadar gurursuz olmayın, ülke sizin için ne yaptı da yok ülke şöyle kutsal böyle değerli, içinde yaşamak için bile kira ödüyorsun.(Vergiler) Geçin bu süslü kutsiyet naralarınızı. Ortada tek gerçek var, bir kere hayat geliceksin, nerede mutluysan oraya gidersin, vicdanen bu ülkede yaşadım kendimi ait hissediyorum deyip düzeltmeye çalışırsın bir süre, ama düzeltme çabalarına seni dışlayarak, seni hiç önemsemeyerek karşılık verirse azıcık gururun olur çeker sana uygun olan yere gidersin. Sanki doğmadan önce ülke seçme ve seçilme sınavına girdiniz de ülke şöyle önemli böyle kutsal, genetik bir tesadüf eseri doğduğunuz coğrafyaya olan istemsiz vicdani bağınızı öyle bir anlatıyorsunuz ki duyan da ülke sizin için her şeyi yapıyor müthiş yönetiyor sanacak.

Ben sadece ülkeyi sevmediğini belirttim. Sevmiyorsa gittin zaten. Hayatını yaşasın. Sizin gibilerden hayır gelmez ki bu ülkeye, gitmeniz en iyi karar.

• Gidebiliyorsan kalma burada git, boş vatanseverlik milliyetçilik yapanları takma. Gördük hizmet edenlere ne oluyor, düzelecek bir durumu yok bu ülkenin bu saatten sonra. Her yerden pislik akıyor, her yerde yolsuzluk var. İnsanlar uyuyor, ülkeyi geliştirmeye çalışmıyorlar. Ülkenin sevilecek bir tarafı da kalmadı zaten, hiç anlamadım nesini seviyorlar diye. Zengin muhitler hariç her yer çöp, çarpık kentleşme nedir nasıl yapılır bizzat birinci elden tanık oluyoruz.
    Ülke dediğin şey hükümet ise, hükümet seni yönetmek karşılığında senin kazandığından yüzlerce katını kazanıyor, sen bir kazanç kaynağısın onlar için, hepsini kastediyorum o bu değil, bütün siyasetçiler.

Millet ise, Osmanlı bir imparatorluktu, Türk diye bir millet kalmadı, içinde onlarca yüzlerce etnik grup var, hangisi senin milletin, Türkiye vatandaşı yazan mı? İranlı kimlik çıkartınca o da milletin sayılıyor mu? Onlar senin için ne yaptı ki sevesin?

Toprak ise; Oturmak için kira ödediğin toprağın neyini seviyorsun?

Tekrar soruyorum, bütün bu ilişkilerde kaybeden taraf sen, kazanan taraf karşı taraf, bütün bunlar çıkar ilişkisi gibi, ama neden kutsiyet varmış gibi "Sevmeyen adamdan hayır gelmez." tarzı laflar ediyorsun, sen seviyorsun da sana ne faydası oldu bu ülkenin? Herhangi başka bir ülke yerine bunu seçmenin tam sebebi nedir gerçekten merak ediyorum, de ki şu sebepten bu ülkeye canımla bağlıyım, ama senle alakası olsun, gelip bana atalarım şunlar bunlar diye seni zerra ilgilendirmeyen şeylerle gelme, ben senin kişisel sebebini merak ediyorum.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Bölümü nitelikli kılan içindeki ögrenciler, bölüm boş demek çok kolay tabi, herkes aynı meslekleri yapsın demi ?

Şu ülke senin gibi ak kafalılar yüzünden şu halde zaten .

• quote:

Şu ülke senin gibi ak kafalılar yüzünden şu halde zaten .

Art arda iki mesajında da boşluktan sonra nokta ve soru işareti soran mı bunu bana söylüyor?

• quote:

Ülke dediğin şey hükümet ise, hükümet seni yönetmek karşılığında senin kazandığından yüzlerce katını kazanıyor, sen bir kazanç kaynağısın onlar için, hepsini kastediyorum o bu değil, bütün siyasetçiler.

Millet ise, Osmanlı bir imparatorluktu, Türk diye bir millet kalmadı, içinde onlarca yüzlerce etnik grup var, hangisi senin milletin, Türkiye vatandaşı yazan mı? İranlı kimlik çıkartınca o da milletin sayılıyor mu? Onlar senin için ne yaptı ki sevesin?

Tekrar soruyorum, bütün bu ilişkilerde kaybeden taraf sen, kazanan taraf karşı taraf, bütün bunlar çıkar ilişkisi gibi, ama neden kutsiyet varmış gibi "Sevmeyen adamdan hayır gelmez." tarzı laflar ediyorsun, sen seviyorsun da sana ne faydası oldu bu ülkenin? Herhangi başka bir ülke yerine bunu seçmenin tam sebebi nedir gerçekten merak ediyorum, de ki şu sebepten bu ülkeye canımla bağlıyım, ama senle alakası olsun, gelip bana atalarım şunlar bunlar diye seni zerra ilgilendirmeyen şeylerle gelme, ben senin kişisel sebebini merak ediyorum.

Milletim ve toprağımdır. Ben burada doğdum ve kendimi türk hissediyorum. Bu yüzden türküm. Toprak olayı tamamen kapitalist sistem yüzünden bunda türkün bir suçu yok. Osmanlı'nın hakimi türklerdi. Dediğim gibi şuan saf ırk yok herkes nasıl hissediyorsa odur. Tam olarak açıklamak gerekirse hani bir takım tutarsın ya. Yendiğinde de yenildiğinde de yanındasındır asla ondan vazgeçmezsin onun gibi ama ondan öte bir şey. Ben bu yüzden ülkemin sorunlarını çözmek için uğraşacağım.

• quote:

quote:

Milletim ve toprağımdır. Ben burada doğdum ve kendimi türk hissediyorum. Bu yüzden türküm. Toprak olayı tamamen kapitalist sistem yüzünden bunda türkün bir suçu yok. Osmanlı'nın hakimi türklerdi. Dediğim gibi şuan saf ırk yok herkes nasıl hissediyorsa odur. Tam olarak açıklamak gerekirse hani bir takım tutarsın ya. Yendiğinde de yenildiğinde de yanındasındır asla ondan vazgeçmezsin onun gibi ama ondan öte bir şey. Ben bu yüzden ülkemin sorunlarını çözmek için uğraşacağım.

Evet kendini bir şeye adamak kötü değil o konuda eleştiremem, eğer kendini adayacak konsept senin için vatan ise bir şey diyemem, bazısı kişilere adar, bazısı dediğin gibi takım, bazısı ne bileyim dine vs vs... uzar, hepsini eleştirsek hayatta mutlu olacak tutunacak bir şeyimiz kalmaz, peki uzatcak bir şey yok o halde. Ayrı tellerdeyiz, umarım siz de başkaları sizle ayrı telde diye "Nasıl vatanı sevmezsin adamazsın." tarzı eleştirmezsin, zirâ herkes aynı şeye adamak zorunda değil kendini, benim için vatan dünyadır, milletim insanlık, herkes bende eşit Türk diye kardeş falan demem anlamsız yeri gelir Türk dediğimiz tecavüz eder, cinayet işler, çalar çırpar, kesinlikle sırf Türk diye birisi benim kalbimde yüksek olmaz. Gidersen git senden hayır gelmez diye saldırmak yerine bunu anlayışla karılarsanız daha hoş olur bana kalırsa.

Allah başka dert vermesin kardeş ya.

• Her ergenlikte olur öyle şeyler. Yat uyu düzelir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.