Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ülkemdeki Altını Niye Hollandalı Alıyor? (Kazdağları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
62
Cevap
2
Favori
20.203
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Ülkemdeki Altını Niye Hollandalı Alıyor? (Kazdağları)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    110 Mesaj

Bildiğiniz gibi kazdağlarından şirket yaklaşık 4.5 milyar dolarlık altın çıkaracak ve bunun için devlete sadece 100 milyon dolar verecek. Siz diyelim bir köy yerinde yaşayan bir çobansınız ve yastıkaltında altınlarınız var bozdurmak istiyorsunuz ama şehre inmeye vaktiniz yok uzak vs. Biri gelip size diyor ki ben senin altınlarını köye gider bozar gelirim ama 45 liralık altınının 44 lirasını ben alırım. Kazdağlarında durum bu. Ağaç vs kısmını geçtim milliyetçi geçinen AKP seçmeni beka beka diye inleyen MHP seçmeni bu rezalete nasıl ses çıkaramıyor? 2023 de çıkaracağımız iddia edilen BOR rezervlerinde de böyle yapılmayacağı ne malum?
    Bu ülkenin madem bu kadar rezervi var neden yabancı bankalardan altın rezervi teminat gösterilip kredi çekilip bu madeni biz çıkarıp işlemiyoruz? Hadi devleti geçtim neden bunu Türk şirketlerine vermiyorsunuz da gidip elin gavuruna veriyorsunuz? Bu olay sadece kazdağlarında değil ülkenin farklı yerlerinde de bu şekilde.

Bahsedilenler: Treth , kerimcem

Herkes ışığı bekler.
    Korkun yada korkmayın.
    Güneş gözlerimin dışında doğar.

Ve dünya yüksek sesle ona kadar sayar.

• Yüzbaşı
    402 Mesaj
    boşa çağırıyorsun, gelmezler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    100 milyon dolar verse yine iyi. Altını alıp götürsünler diye 900 milyon lira para/teşvik de almışlar.

Yanı altın çıksın gitsin diye üste para veriyorsun

PSN : Jeopol
  • Yüzbaşı
    264 Mesaj
    Devletten para çıkacaksa 10 kat pahalı gösteriliyor yandaş zengin ediliyor parası da %30-40lık kesime vergiyle ödettiliyor( 3.havaalani 3.köprü ve diğer köprü -yollar,hastaneler vs)

Devletin kasasına para girecekse 10 kat az gösteriliyor AKPli olmayanların gelirden yararlanması engelleniyor kendileri gizli anlaşma yapıyordur mutlaka

10da birini alacaksak Kıbrıs'ta niye petrol arıyoruz? TOTALyada BP'ye yetki ver daha fazlasını verirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Soruyu niye bana soruyorsun ki? Benim açımdan AKP zaman zaman uygulamalarını sevdiğim bazende sevmediğim siyasi partilerden biri. %100 mükemmel bir uyum içinde değiliz. Ayrıca maden 1 tane ise bir çok firma ister bir tsnesi alır onu acaba hiç yerli firma almaya çalışmışta bizimkiler mi vermemiş yok biz illa o firmaya verecegiz.diye mi tutturmuşlar.

Aslında bunların hepsi AKP ile ilgili.şeyler soruyu neden bana sorduğunu merak ediyorum sence ben AKP kurucusumuyum? Parti başkanı mıyım? Yoksa Mv miyim?

Bunu sorman gereken yer belli ben sadece her ssçim.dönemi tercih etiğim bir partiye oy veririm bu terxih hakkım ise tamamen sorgulanamazdıf. Herhangi bir sebebe bağlı olmaksızın rast gele bir parti bile seçebilirim.

Bana gelip bu soruları sormanız mahalledeki terziye nedir bu ekonomimin hali diye çıkışmak givi aynı alakasız..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    110 Mesaj

Oy veriyorsun sonuçta yakın bulduğun ve savunduğun bir parti merak ettim bu konudaki görüşlerini. Ama gördüğüm kadarıyla her zamanki ben oyumu basar geçerim gerisi umrumda olmaz kafa yapısı devam ediyor. Çevremde bu şekilde çok AKP seçmeni vardı krizin sivri kısmı kendilerine temas ettiğinde azılı muhalif oluverdiler. Maalesef insanımız sadece kendi canı yanınca uyanıyor bazı şeylere. Verdiğin oyda da dini ve vicdani olarak vebalin var. Seçebilirsin tabiki fakat her seçimin sonuçları oluyor ve bu sonuçlara senin çoluğun çocuğun da dahil olmak üzere herkes katlanmak zorunda kalıyor o yüzden bu seçimleri akıllıca yapmak gerek diye düşünüyorum.
    Treth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Herkes ışığı bekler.
    Korkun yada korkmayın.
    Güneş gözlerimin dışında doğar.

Ve dünya yüksek sesle ona kadar sayar.

• Yarbay
    2948 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Schwarmer

Oy veriyorsun sonuçta yakın bulduğun ve savunduğun bir parti merak ettim bu konudaki görüşlerini. Ama gördüğüm kadarıyla her zamanki ben oyumu basar geçerim gerisi umrumda olmaz kafa yapısı devam ediyor. Çevremde bu şekilde çok AKP seçmeni vardı krizin sivri kısmı kendilerine temas ettiğinde azılı muhalif oluverdiler. Maalesef insanımız sadece kendi canı yanınca uyanıyor bazı şeylere. Verdiğin oyda da dini ve vicdani olarak vebalin var. Seçebilirsin tabiki fakat her seçimin sonuçları oluyor ve bu sonuçlara senin çoluğun çocuğun da dahil olmak üzere herkes katlanmak zorunda kalıyor o yüzden bu seçimleri akıllıca yapmak gerek diye düşünüyorum.
    Ben bir çok partiye oy veriyorum. Mhp chp eskiden LDP AKP tek bir partiye oy veren biri değilim.

Akp ye gelince bazı uygulamaları hoşuma gider kitleler büyük bir hınçla eleştirse bile ben savunurum çünlü hoşuma gitmiştir. Belki farklı bir açıdan bakmışımdır yada belki bakmamaışımdır ama yozlaşmış bir şekilde kendi fikri dışındakini hakaret edenlere haksızsınız bakın böyle bir bakış açısıda olabilir demek istemişimdir.

Bazen gerçek fikrim bazen kitlenin davranışına tepki için sadece onlardan farklı ama haklı nşt bakış açısı bazen sadece uyuzluğuna farklı bir fikir...

Burası bir forum ve ben karma karışık davranıyorum. Gerçek fikrim mi yoksa topluluğun tepkisinin haksız olduğunu düşündüğümden sadece farklı görüş mü sunuyorum yoksa sırf kıllık olsun diyemi farklı bakış açısı diretiyorum. Yada sırf muhalefete muhalefet olsun diyemi yazdım. Bu belirsiz.

O yüzden gerçekte buradaki insanlaeın net ne düşündüğünü bilemezsin.

Mesela ben bir çok firma istediyse ama bunlardan iyi en teklifi verene verdilersd bir şey demem. Bazısı fazla milliyetçidir. Önce ülke çıkarı globalleşme umurumda olmaz benim yabanxı yatırımcı ayrımcılıktan kaçarsa kaçsın umurumda olmaz der. Bir başkası AKP kendi cebi için hareket etmiştir ülke çıkarı umurunda olmaz der. Görüş çok.

• Yarbay
    2093 Mesaj
    çünkü bizimkiler çıkarırlarsa mutlak 20-30 kişi ölür, türkiyede canında değeri yok ama anlayana

|
    |
  • Teğmen
    146 Mesaj
    Türk firması çıkarsa ne olacak? Bize dönecek bişey mi olacak, en fazla yeni zenginler türemiş olur.

|
    |
    Abra A5 V10.3.2 : 7.Nesil Kaby Lake Intel® Core™ i7-7700HQ, 16GB (2x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz, 256GB SSD, 15.6" Full HD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran, 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 Ti 128-Bit DX12, 3 Adet Disk Desteği (2x M.2 SATA 1x HDD
  • Yüzbaşı
    644 Mesaj
    Kuyum işi yapan bir yandaş şirket varmı bakmak gerek türk ortak filan

|
    |

"Zafer, benimdir." diyebilenin, başarı, "Başarılı olacağım" diye başlayanın ve "Başarılı oldum" diyebilenindir.
    Gazi M.Kemal Atatürk ...
  • Binbaşı
    1106 Mesaj
    Ya hadı diyelim ki yeteri kadar teknolojin yok çıkarmak için. Git başka birisiyle %75 25 alacak şekilde (büyük pay bizim) paylaştırın arkadaş bu ne ya hadi yandaş şirket falan olsa yine anlarım lan elin yabancısı ne kazandıracak sene üstüne bi de zarara girdik ya

|
    |
    Bu konuyu bir araştırmak lazım çok saçma geliyor çünkü hangi devlet altınını peşkeş çeker

Orijinalden alıntı: Anonim1995

Bu konuyu bir araştırmak lazım çok saçma geliyor çünkü hangi devlet altınını peşkeş çeker
    Suriyeli din kardeslerine 40 milyar dolar sokan?
    [10 Kasım 2019 01:12:18 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    faka basan bir konu daha ordaki maden 2001 de açılmış canım git ecevit hükümetine sor onu... çalışma izninini ruhsat izninini ağaç kesme iznini kim vermiş bir araştır...araştırmadan etmeden tipik akp lö lö konusu...
    Lozan anlaşmasında kaldırılan kapitülasyonlar geri mi getirilmek isteniyor? Yoksa çoktan kapitülasyonlar geri mi geldi?

6057 Mesaj
    Türk insanı üçkağıtçılığı işte.. Aklı sıra kanadalıları gondiklerken altın çıkınca şimdi herkes ağlıyor.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

Sadece başlığı okuyarak cevap veriyorum. Ülkede MTA ( maden teknik arama) olarak geçen kurum yıllardır atıl durumda. Neden atıl duruma getirildi bu kurum? Asıl bunu sormak lazım.
    Lozan anlaşmasında kaldırılan kapitülasyonlar geri mi getirilmek isteniyor? Yoksa çoktan kapitülasyonlar geri mi geldi?
    26 mayıs 2004'te yerli ve milli iktidarımız Akp maden yasasında yaptığı değişiklik ile yabancı maden tekellerinin doğrudan maden işletme izni almasının önünü açtı. O güne kadar ülke kaynaklarını yalnızca yerli şirketler işletebiliyordu.

Gerekçe ise "yabancı sermayenin ülkemize gelmesi" idi. Klasik Akp icraati.

[10 Kasım 2019 01:12:18 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

26 mayıs 2004'te yerli ve milli iktidarımız Akp maden yasasında yaptığı değişiklik ile yabancı maden tekellerinin doğrudan maden işletme izni almasının önünü açtı. O güne kadar ülke kaynaklarını yalnızca yerli şirketler işletebiliyordu.

Gerekçe ise "yabancı sermayenin ülkemize gelmesi" idi. Klasik Akp icraati.

Alıntıları Göster
    ne alaka hiç o madenin kuruluş açılış ruhsat tarihine bakmayı denedinmi acaba bence dene

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
SEO
Lastik Fiyatları
üniversite
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.