Şimdi Ara

Ülkeden Gitmekmi Asla (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kardeş bu ülkeden daha doğrusu bu halktan bu saatten sonra bir cacık olmaz. Kaçan kaçsın hayatını kurtarsın, dunyaya 1 kere gelıyoruz bu cahil insanlarla mı ugrasacagız ? Omrumuzu bu boş ınsanlara gerceklerı anlatmakla mı gecırecegız ? Ben artık bıktım bu ınsanlardan, ne desen nafıle adamlar anlamıyor kafalarına gırmıyor zorlamanın anlamı yok.

Hanı ayette dıyor ya, gözleri var görmez, kulakları var işitmezler diye, işte bunlar boyleler.

Benım ımkanım olsa 1 dk düşünmeden avrupaya veya kanada amerıka gıbı bır ulkeye taşınırdım. Ama onlar bizim gibi her onune gelenı ulkelerıne almıyorlar. Bır yolunu buldugum gun gıdıcem o gune kadar buna katlanmaya devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 20 Ekim 2017; 0:13:20 >
  • Büyük önder çok büyük insanmış, yüz sene sonrasını görüp ona uygun haraketler yapmış iskilipli atıf, şeyh said gibilerin çaresine bakmış. Fakat merhametli adammış kundaktaki bebeklerine/yetişkin çocuklarına dokunmamış. Şimdi o veletler büyüyüp başımıza bela oluyor ulu öndere ataya sövüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OrQuN kullanıcısına yanıt
    Ne güzel demiş işte ileri görüşlülük budur

Ülkeden Gitmekmi Asla

• TheSilentGhost-T kullanıcısına yanıt
    Gün gelir devran döner

• Durumlar birbirinden çok farklı...Her seçimde aynı sonucu,aynı saçmalıkları görmek özellikle son başkanlık trajikomik.Hiçkimse ders almamış.Hayatta 1 kere yaşarsın.Bazıları o hakkı sürekli başkalarıyla zaman kaybederek,laf anlatmaya çalışarak harcamak istemez.Cahilden uzaklaşmak bazen en doğru yoldur.Gitmek isteyene bu yüzden hep saygı duydum...

İnsanlar ağaç değildir,yer değiştirebilir gittikleri yere uyum sağlayabilirler.Tek gereken cesaretli olmaları.
  • ysandikci kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle haklısınız fakat bu da bir nevi yenilgiyi kabullenmek gibi( ucu yoruma açık) hiç bana göre değil bunu yaparakta yine büyük devletlerin istediğine geliyoruz amerika ne yapıyor mesela silikon vadisine çinli hintli dehalara büyük imkanlar sunarak beyin göçü yaptırıyor hem kendi ukesine katkı sağlıyor hem de diğer ülkeden kendi ülkesine katkı sağlayabilecek gençleri aldığı için karşı ülkeyi güçsuzlestiriyor olay bundan ibaret bizim hükümette ekmeğine bal sürmüş oluyor tabi giden adamada bir şey söylenmiyor o zaman mesela eren bali udemy'i burda kurmayı denedi yatırım alamadı abd ye gitti milyar dolarlık yatırım aldı şimdide başka girişimler peşinde olan bize oluyor 2 arada bir derede kaldık hesabı

• Devir değişti artık atama saygım sonsuz, lakin ülke günden güne batıyor ve buna rağmen alkış tutuluyor, rabbim kurtulmak isteyen hepimizi kurtarır buradan inşallah. He bu ülkede nasıl mutlu olurum alım gücü yükselmeyeceğine göre cebimde çok param olur çatır çatır yerim yansın geceler misali o zaman mutlu olurdum heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 20 Ekim 2017; 5:46:10 >
  • 37 yaşında biri olarak imkanım olsa ben de giderim

Gençliğimde düşünmedim bunları.

Fakat iç veya dış savaş çıkma ihtimali olursa GİTMEM.

Söz konusu Vatan ise gerisi ayrıntıdır.Vatan Sana Canım Feda.

Onun dışında gerekirse yurtdışına koşar giderim.

• Kardeş eyvallah eyvallah da o zamanlarda savaşmanın dik durmanın bir usulu adabı vardı, şimdi bu durum yok ki, birine laf söylesen,eleştirsen hemen linç ediliyorsun, ozamanlarda medya bukadar güçlü değil ve sosyal medya yoktu, şimdi dünyayı bu 2 öğe yönetiyor, zıt gittinmi daha ya Allah demeden alaşağı oluyorsun, o nedenle kasmaya gerek olduğunu düşünmüyorum ben. Tabi ülkeden de kaçtığımız yok ama ses de çıkaramıyoruz.
  • İngiltere ve ABD abilerimize söyleyelim ülkemizi gerici ve yobaz halktan temizlesin raad edelim
  • Kardeşim gözünü seveyim bi noktalama işareti kullan, kör oldum okurken

• Avrupada refah içinde insan gibi yaşayıp, universite mevzunlarının minimum 2500euro maaş aldığı yerde, kalite güven ve çağdaşlık içinde yaşamak dururken umrumda bile olmaz. Yazın gelir ucuza tatilimi yapar dönerim kazandığım 1 euroyuda 4le çarpıyorlar, onu geçtim hem senden daha fazla kazanıyorum, hem alım gücüm senin ülkende sana göre 4 misli hem de senin ülkenden alacağın fiyatın nerdeyse yarısına kabul ediyor beni 5 yıldızlı oteller.Çok yazık avrupa ya da amerikaya gitme imkanı olupta gitmeyen insanlara acıyorum.
  • Ahiret denen şeye inanmıyorum. Başka sorusu olan ?
  • Mr.Billionaire kullanıcısına yanıt
    ''yenilgiyi kabullenmek'' diyosun?
    Olan oldu biten bitti.Kabul görsede,reddetsekte kazanılan başkanlık seçiminden sonra iktidardan bidaha asla çekilmeyeceklerini tahmin etmek çok zor değil dostum.Malesef ülkeyi Osman Pamukoğlu gibi dürüst insanların yönettiğinide göremeyeceğiz kesin olarak.Bu nedenle benim Türkiye'nin geleceğinden hiçbir beklentim yok.Ülkemiz yıkılmaz belki ama ambargo çok yakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Billionaire

Gün gelir devran döner

O günü kimse bilmiyor ama keşke bilsek

• TheSilentGhost-T kullanıcısına yanıt
    Heyecanı da orda zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Billionaire

Heyecanı da orda zaten

Aniden pohlamayak

• bu bayrağın altında doğdum bu bayrağın altında öleceğim
  • Hee gidek de meydan boş beleşlere Suriyelilere kalsın. Atamız da kaçabilirdi ne yaptı göğüs göğüse düşmanla çarpıştı bu vatanı öyle veya böyle kurtardı, bu vatan için bu insanlar için... Sırf bu yüzden Türk Milletine kaçmak yakışmaz, kaçan kaçsın kaçan bizden değildir.

Kaçan en nağmert en şerefsiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfestein -- 21 Ekim 2017; 0:44:54 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.