Şimdi Ara

Ülkede ümitsiz nesil ve intihar konusu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
2.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben kendim de en ufak gelecek göremiyorum.
    Ailem okuduğum bölümü bırakıp yeniden hazırlanmama izin vermiyor.
    İngilizce öğretmenliğini bırakıp sayısaldan yazılım yada denizcilikle ilgili bölüme gitmek istiyorum ailem taş koyuyor.

Buradan gençlere tavsiyem çok açık olacak biz ettik bir hata siz etmeyin
    Sayısal okuyun
    Sayısalda en az ilk 80 bine girin
    Bunları yapamayacaksanız doğrudan polis okuluna ya da mavi yakalı mesleklere yönelin
    Hukuğun eski şeyi artık kalmıyor gibi o yüzden Tm okumaya da şüpheci bakıyorum
    Sayısalcı olmayacaksanız uğraşmayın okumakla bizi hocamız ve çevremiz manipüle etti siz manipüle olmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExMilitary

Ben kendim de en ufak gelecek göremiyorum.
    Ailem okuduğum bölümü bırakıp yeniden hazırlanmama izin vermiyor.
    İngilizce öğretmenliğini bırakıp sayısaldan yazılım yada denizcilikle ilgili bölüme gitmek istiyorum ailem taş koyuyor.

Buradan gençlere tavsiyem çok açık olacak biz ettik bir hata siz etmeyin
    Sayısal okuyun
    Sayısalda en az ilk 80 bine girin
    Bunları yapamayacaksanız doğrudan polis okuluna ya da mavi yakalı mesleklere yönelin
    Hukuğun eski şeyi artık kalmıyor gibi o yüzden Tm okumaya da şüpheci bakıyorum
    Sayısalcı olmayacaksanız uğraşmayın okumakla bizi hocamız ve çevremiz manipüle etti siz manipüle olmayın
    Hocam ingilizce öğretmenliğinin atama puanları fena değil diye hatılıyorum. Biraz gayretle atanabilirsiniz. En azından ortalama düzeyde bir gelir sahibi olabilirsiniz. Ha mesleği sevmiyorum hedefim daha yüksek işler falan diyorsanız orası ayrı tabi.
    Bende coğrafya öğretmenliği için kpss çalışıyorum

• Arkadaşlar kitap okuyabilirsiniz. Özellikle fantezi türü kitaplar, çünkü kitap okurken dandik hayatımızdan dünyamızdan biraz uzaklaşma veya unutma fırsatımız oluyor. Kapayın kendinizi bi odaya okuyun anasını satayım sabah akşam :)

• SıradanÇinkoKarbonPil kullanıcısına yanıt
    Ya kardeşim 2 yıllık polis meslek yüksekokulu okuyup 6 bin tl maaş almak var iken yaptığım iş saçmalıktan başka bir şey değil üstelik bölümü 1.5 senedir okuyorum. Bölümü bıraksan bir dert bırakmasan başka dert babamla konuştum beni dershaneye yolla sen de zaten para yok beni Bilkent mütercime gönderemedin beni sal bari ben denizcilik işletme ya da gemi makineleri işletmeyi kazanmak için çabalıyım okulu bırakıp. Zaten bi şey olamadım en kötü polis olurum. Onu da olamadım babamın çalıştığı şirkette her daim en kötü olarak depo elemanı olarak çalışabilme ihtimalim var. Yani ben zerre istemediğim bir mesleği edinmek için hayatımın 4 yılını yiyeceğim. Öğretmen olmak istemiyorum ve parası güzel değil nokta şu an bir çıkmazın içindeyim. Geleceğe dair en ufak bir ümidim yok daha şimdiden
  • acısarap A kullanıcısına yanıt
    üniv oku sonra kasiyer ol

her diploma diploma degil iste su an tıp harici geleceği olan meslek var mı bilmiyorum

• ExMilitary kullanıcısına yanıt
    okulla birlikte tyt ye giren arkadaslar var tyt ayt bolumune gel dertleselim

birde yazmıssin yazılim okuyun diye yazılim okuyunca bir halt olmayacak kaç tane konu gördüm adam c c++bilmem ne hepsini niliyor aldıgi ucret asqariden az buyur burdan yak

• Zig47 Z kullanıcısına yanıt
    Yani serbest piyasa ekonomisi bu işler böyle olabiliyor ama şöyle söyleyeyim çevremde bilişimci ya da yazılımcı olup da az kazanan bir insan görmedim ekşide ne zaman baksam yazılımcılar parayı götürüyor kuzenim Bilkent cs mezunu eşek yüküyle para kazanıyor ama tabii senin dediğin gibi adamlar da vardır az kazanan

dediğin de haklısın şu an Tıp, Diş hekimliği, Eczacılık, Odtü itü gibi yerlerde iyi mühendislik bölümleri haricinde bir şey okunmaz bence

Dertleşiriz her zaman açığım benim oturup sadece sınava odaklanıp çalışmam gerekirken okulun vaktimi alması beni yoruyor.

• Dinsizlik bir problem mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bilgili ve güçlü olan hayatta kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Nasi yok kardes

Almanca öğren 2 yillik elektirik oku hop almanyadasin

Almanca ogren secmelere gir hasta bakici ol hop almanyadasin

İmanini kaybetmissin artik kaybedecek bir seyin yok hayata en cok senin saldirman lazim ölünce yok olacagina inaniyorsun ama intihar düşünüyorsun manyak misin tek bir hayatin var senin dusuncene gore saldir saldir saldir bir seyler elde etmeden gitme

İlk isin ulkeden gitmek olsun zaten sonrasi gelir

Bu arada ateizm yobazliktir bari agnostik olsaydın

Alıntıları Göster
    Reis o işler öyle kolay mı yav? Elektirikçi alıyorlar mı öyle?

• quote:

Orijinalden alıntı: İsen Buga

Reis o işler öyle kolay mı yav? Elektirikçi alıyorlar mı öyle?

Alıntıları Göster
    Knk kac defa sirf Almanca bilen lise mezunu alip goturduler hasta bakıcı yaptılar

Almanca bilen adam ac kalmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de o son şansı vermiştim kendime olmadı başaramadım ben de yakın zamanda edeceğim yük olmak istemiyorum artık kimseye

• malum kişi DOLAR ı güdemedi 7.24 yaptı

araba vergisi %200

benzin vergisi %100

yurtdışından sipariş versen vergi %40

bunlar insanda ümit mi bıraktı
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.