Şimdi Ara

ülkede herkesin psikolojisi bozuk!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
156 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thomas Silverstein

Keşke bu ülkede dogmasaydım

Coğrafya kaderdir 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bullying dünyanın her yerinde var. İnsan psikolojisi gereği kendini ispatlamaya programlı bunun için de saygıyı başkalarına baskı kurarak kazanmaya çalışıyor. Ama o yöntemle asla kazanamayacağının farkına varamıyor. En çok bağıran en haklı olmuyor ama öyle sanıyoruz.

Bu sorunu sadece Türkiye'de var gibi düşünmeyin onu demek istiyorum. Ekonomi bunu etkileyen bir faktördür tamam ama bu insanın doğasında var onu da bilin. Yani ''ezme üste çıkma'' olayları.

• Türk insanı doğarken hatalı doğuyor zaten. Yontması falan baya zaman alan bir hammadde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Parasızlık böyle sonuçlar doğuruyor maalesef.

• Ülkedeki kimse mutlu değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby_1967 -- 14 Ekim 2020; 12:15:39 >
  • Bozuk psikolojinin asıl sebebi, kendi ya da etrafındakilerin bozuk karakterde olmasındandır.

• A kişisi B kişisini ezince B kişisi yükselmek A kişisi gibi güçlü ve ezici olmak istiyor ve C kişisini eziyor sonra C kişisi de aynısını yapıp D kişisini eziyor

Sonsuz döngü olmuş ama kırılabilir mi kırılabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Nickola Tesla

"ben bile 6 tane yazılım dilini full paso internetten öğrendim" den sonrasını okumadım.

yarısını okumuşsun zaten ondan sonra yazı yok

• Bir de üzerine covid tuz biber oldu. Özellikle sağlam meslek grubundakiler iyice sıyırdı. Diğerleri zaten denge bozukluklarına alışkın olduğundan pek ruhsal bir değişime girmedi :)

dır

• Herkeste var bir sıkıntı

• maalesef bu her zaman böyleydi, sadece son zamanlarda daha da göze batıyor...

eğitim (sizlik) sisteminin, ayı ve dayı zihniyetinin doğal sonucu...

• Herkes mutsuz çünkü herkesin bir derdi sorunu var, mesela ben işsizim iş bulabilecekmiyim diye artık düşünmekten psikolojim bozuldu, sadece o değil herkes emeklerinin karşılığını almak istiyor ama bunu alanlar bir elin parmagını geçmez .insanlar gecinmenin yollarını arıyor , herşey cok pahalilasti ,sanki biz çocukken herşey daha kolaydı ama şuan öyle değil, bakalım sınanıyoruz Allah büyüktür .

• Ozellikle Işverenler çalışanlarını korumuyor. hizmet sektöründe çalışanlar bilirler. Müşteri bağırıp çağırır ama sen susacaksın. Konuşursan patronun yada amirin sana hesap sorar. Bu sefer o lafı yiyen çalışan içindeki siniri başkasına bağırıp çağırarak atıyor. Yada aileyse eve yansıtıyor.

Kısaca arkadaşın yazdığı gibi psikolojimiz bozuk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla benim de bozuk herhalde. Ne bir profesyonel destek alıyorum ne bir ilaç kullanıyorum. Bir günüm bir günümü tutmuyor. Ekonomi, gelecek kaygısı vs çok büyük etken tabii. Elime para geçince dert tasa kalmıyor anasını satıyım, hiçbir problemin yok olmuyor ama dert edinmeden hayatını sürdürecek güce ulaşıyorsun buna da huzur/mutluluk diyoruz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: GrandMasterTurks

Türk insanı doğarken hatalı doğuyor zaten. Yontması falan baya zaman alan bir hammadde.

Çoğu da çocukları evlenip boşandığı zaman torun kucaklarında kaldığı zaman yontuluyor. Yani adam herşeyi kendi dünyasında yaşamadan yontulamıyor bir türlü. Hammaddesi nasıl birşeyse artık.

Bu arada 60-70inden sonra ezici şekilde yontulmuş adamdan da bu topluma ne fayda ;)

• sana diyorlarmi hastamisin diye

• İnsanlarda umut yok, hayal yok, hedef yok. Günden güne ceplerindeki para eriyor. Sürekli bir stres var. Kimse istediğini yapamıyor. Bir sürü insan ne istediğini bile bilmiyor. Kimse hayatından memnun değil. Huzur kalmamış. Sanki hayat bir sel ve insanlar bu selin içindeki çalı çırpı misali su nereye götürürse sağa sola vura vura ilerliyor. Durum böyle olunca herkes başkalarını ezip az da olsa mutlu olmaya çalışıyor. Bencillik boyu aşmış. Kötülük yapmak çok kolaylaşmış ve bir o kadar yaygınlaşmış. Ceza almak bir yana; ödül verilir, alkışlanır olmuş. İyilik yapanlar ise iyilik bulmak yerine hep zarar görüp enayi yerine konmuş. Bu kadar baskı altında az da olsa normal insanlar da var ama hergün birileri daha normal olmaktan pes ediyor. Sel misali dediğimiz hayat da giderek kanalizasyon akıntısına dönüyor haliyle.

• Sevişsek rahatlıycaz da ülkecek...

• Coğrafya kötü, bu ülkeyi tutup İskandinav ülkelerinin arasına koy bakalım
    Bugün kahvede vakit öldürmek için okey oynayan yarın hiking yapar

• bugün markette birine sıramı verdim elinde sadece bir tavuk vardı. geç bekleme bir parça için dedim adam afedersiniz öküz gibi bakıyor. kasiyerle dialoğu da bir garipti. piskoloji mi dersiniz eğitimsizlik mi dersiniz durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öz gür -- 14 Ekim 2020; 21:20:17 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.