Şimdi Ara

Ülkede Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
3
Favori
4.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 101
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 4 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 12
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ado (15 mesaj) ktlimited01 (9 mesaj) trolenyum (7 mesaj) DISCOVERY SCIENCE (6 mesaj) erdem271 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (29 mesaj) Mobil (45 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (10 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
45 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Ülkede Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9371 Mesaj
    işiniz gücünüz oturduğunuz yerden eleştirmek
    Bilmez ki 4K tv alıp oyun oynayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde şimdilik de olsa TRT1 de futbol keyfi yaşayanlar var, bilmez ki 4K tv lerinde USB veya HDMI kaynaklarından GERÇEK 4K film izleyenler var, bilmez ki büyük firmalar yakında FHD panel üretmeyi bırakacaklar, bilmez ki hiç bir teknoloji raflarda hazır bekletilip ''günü geldi artık kullanabilirsiniz'' mantığında gelişmemiştir, bilmez ki daha 2004 lü yıllarda hd yayın yok iken yine ilk olarak hd tv ler üretilmişti, bilmez ki teknoloji hep birbirine paralel ilerler, bilmez ki teknoloji hiç bir zaman geriye doğru gitmez hep ileridir yönü. bilmez ki ülkemizde millet FHD tv lere 2000 tl ler verirken UHD panel tv ler 2.500-3.000 TL dolaylarında satılmaktadır, Bilmez ki bu durumda FHD panel alanlar parasını çöpe atmış oluyor ama yine de elbette ki onlar da satılacak. vs vs

Bilmez ki ler bitmez.

• Yarbay
    6463 Mesaj
    Çindeyim 4.5K ya geçtik
  • Binbaşı
    1932 Mesaj
    Hd yayın yokken hd alanlara da laf yapıyordunuz? Bi kere kendi işinize bakın da kıskanmayın.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    4k tvlerde upscale yongası oluyor. Bu da normal yayını 4k gibi gösterebiliyor. Tabii ki gerçek 4k kadar iyi değil bu. Ayrıca televizyondan sadece televizyon izlenmiyor. Youtubedaki kanallar yavaş yavaş 4kya geçmeye başladı ve 4k filmler-belgeseller var.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Dogru duzgun Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor ben şu zihniyeti çözemiyorum açıkcası. Toplum nereye gidiyor? Bu basit bi örnek ama toplum psikolojimizi açıklıyor genel anlamda sanırım

|
    |
  • Teğmen
    114 Mesaj
    Diyeceğim netflix 4K gibi şeyler kullanacaklar… AKK var. 4K Türkiye için gerçekten de çöp.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    909 Mesaj
    Bu devirde televizyon seyretmek zaten salaklık, artık herkes internet televizyonuna geçmeye hazırlanırken belkide 2 sene sonra televizyon çöp olacak. Youtube gibi büyük şirketler zaten bunun için yavaş yavaş adım atma başladılar. Ama gene Türkiye için ortalama bir televizyon seyircisine 4K fazla bile ama ben internetten çekerim izlerim dersen benim gibi şahane çiçek gibi olur. Türkiyede televizyon seyredilmesinin sebebi annelerimizin babalarımızın daha interneti doğru düzgün kullanamıyor alması bir iki jenerasyon geçsin sen gör o zaman televizyonu.
  • Binbaşı
    1628 Mesaj
    Bizim millet lüksü sever. Nefsinden ödün vermez. Tüketim kültürü yok.
    |
    |
  • Yarbay
    2353 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

Çindeyim 4.5K ya geçtik

Çok geri kalmışsınız
    Biz Kore'de 9K yayın tasarlıyoruz
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Ne oldu karşına bilen biri çıkınca duvara mı tosladın

Asıl sen insanları küçük görüp ukalalık yapmayacaksın, uyducuysan anlatacaksın evlerine gittiğin insanların. Anlatmaya üşeniyorsan, gelip burada ekmek yediğin insanların dedikodusunu yapıyorsan bırakacaksın elindeki aletleri kilitleyeceksin kapını gidip sana soru sorulmayan seni yormayan insanların olduğu neresi varsa orada çalışacaksın. Hadi bakalım..
    |
    |
    INVESTGN DISCOVERY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9918 Mesaj
    Halk cahil, göz boyama özelliklere kanıyorlar.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Sevgili Çocuk;

Gel en baştan mesajlarımızı İNSAN gibi sırayla oku, Senin ilk mesajına istinaden demişim ki ''bana şu şu şu bilgiyi verirmisin RİCA ETSEM'' doğrumu yanlış mı önce bu konularda mutabık kalalım, konu sonuçlanınca ADAMLIK testi zaten bitmiş olacak.

Ben sana İNSAN gibi demişim ki ''kardeşim yapmayın böyle, zaten o insanların evine bilgilendirmek için gidiyorsunuz'' bu doğrumu değil mi onu cevapla
    Ben sana demişim ki ''insanlar bilmiyor olabilir, sizi zaten bu yüzden çağırıyorlar anlatıverseydin (tabi kendin biliyorsan'' bu doğrumu değil mi onu cevapla
    Ben sana demişim ki ''senin mantıkla alışveriş yapılmaz o zaman herkesin profesör olması lazım'' bunda yanlış bir şey var mı onu cevapla

Bu ve buna benzer cümlelerimin içerisinde, nerede HAKARET veya UKALALIK gördün de, bana verdiğin ilk cevapta ''ukalalık etme'' cümlesini kurabildin.? bunu da cevapla

Ben sana demişim ki ''insanları neden küçük düşürüyorsun bilmiyor olabilirler'' doğru mu? (zaten yazdıklarım ortada) sen cevap olarak önce bana öyle bir şey yapmadığını söyleyip sonra müşterilerine ''maymunluk ediyorlar'' deyip, bana da ''hadi yaylan canım'' dedin mi? bunlar da yazışmalarda mevcut.
    Benim bilgi birikimimi test etmek istiyorsan istediğin platformda seninle karşı karşıya gelmeye hazırım. Veya buna cesaret edemeyeceksen televizyon bölümünde takılırım ben genelde, orada bakarsın yazışmalarımıza anlarsın neyin ne olduğunu. bunu da ukalalık olarak algılamazsın herhalde neticede ne isem o yum ona da yapabileceğim bir şey yok.

Şimdi tüm bunların üzerine ben sana SENİN AĞZINLA cevap verince birden ağırına gitti öyle mi? Benim ilk mesajıma, üslubuma, sonra senin cevaplarından sonra değişen üslubuma bak sorunun nerede olduğunu anlarsın. 27 yaşındaymışsın daha hem hayatının hem de meslek hayatının başlarında sayılırsın, lambalı televizyonlardan beri televizyon tamir eden, analog dönemlerinden beri uydu işi ile uğraşan, 2 üniversiteden eğitim almış ve ne kadar böyle olmasını istemesen de bu hayatta senden 20 yıl önde olan birisi olarak sana tavsiyem önce müşterilerine işine sahip çık, sonra üslubuna dikkat et ki sana da senin üslubunla cevap verdiklerinde rahatsız olmayasın aynı bu konumuzdaki örnekte olduğu gibi.

Şimdi bu yazdıklarıma cevaben senin üslubun nasıl ise benimki de yine aynı olacak
    |
    |

• Emekli Yönetici
    9371 Mesaj

Madem uyducusun, Google da sorgulamadan bana ''BSS nedir?'' in cevabını verirmisin rica etsem.
    Sizin mantıkla gidersek evlerimize televizyon almak için profesör olmamız lazım, horizantel osilatörden gelen kare dalga osilatör frekansını bilmiyorsam TV almaya hakkım yok mu yani? veya çift ışınlı skop nedir bilmiyorsam 20khz desteğinden haberim yoksa tv izleyemezmiyim?
    senin mantıkla gidersen sen yakında dükkanı kapatırsın neticede kimse bilmediği şeyi almayacağına göre sana da takacak uydu kalmayacak.
    yapmayın kardeşim lütfen yaa. tabi bilmeyecek insanlar, bilmedikleri için sizleri çağırıyorlar, hem işlerini yapın hem de öğretin diye sizleri evlerine çağırmıyorlarmı zaten? herkes digital video broadcasting statülerini bilmek zorundamı evine FHD veya UHD tv almak için. adam izleyeceği görüntünün netliğine kalitesine renklerin güzeliğine bakar, arada da sana ''HD nedir?'' diye sormuş, sen de burada adamı küçümseyeceğine, bant genişliğinden başlayıp görüntü işleme protokolüne kadar anlatıverseydin. (tabi kendin biliyorsan)
    |
    |

• Binbaşı
    1121 Mesaj
    4K alanlar geleceğe yatırım yapıyorda 3 - 5 sonra 4K yayın başladığında şu anki tvlerin çok daha uygunu çıkacak yada üstüne başka özellikler eklenerek satılacak. Öyle değilmidir Yeni jenerasyon hep çıktığında hem eksik çıkar hemde çok pahalı ve yaygınlaşmaya başladığında hem kalite özellik artar hemde fiyatlar hakettiği düzeye iner.
  • Binbaşı
    1209 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Ne oldu karşına bilen biri çıkınca duvara mı tosladın

Asıl sen insanları küçük görüp ukalalık yapmayacaksın, uyducuysan anlatacaksın evlerine gittiğin insanların. Anlatmaya üşeniyorsan, gelip burada ekmek yediğin insanların dedikodusunu yapıyorsan bırakacaksın elindeki aletleri kilitleyeceksin kapını gidip sana soru sorulmayan seni yormayan insanların olduğu neresi varsa orada çalışacaksın. Hadi bakalım..

Dahada ukalalık yapıyorİnsanları kim küçük düşürüyor? Senin gibi ukala insanları küçük düşürüyorum daha anlamadım mı?madem çok bilgilisin bu işi yapsaydında o zaman senin totonu görürdüm,benim müşterilerin zaten başimin üstünde ve benide sevip sayarlar aynı şekilde bende onlara karşi öyleyim adam 10 lira vermemek için etmediği maymunluk kalmıyor,işte bişey bilmeden konuşuyorsunuz,şimdi hadi sen ufak ufak yaylan canım.
    |
    |

• Yüzbaşı
    329 Mesaj
    Arkadaşların 4k gereksiz demesinin sebebi upscale olayının çok verimli olmadığı düşüncesinden kaynaklanıyor. Çünkü şuan için gerçek 4k yayın az. Ve daha düşük çözünürlüklerde kalite düşüyor.

Ki ben aynı düşünce ile zamanında full hd yayının uzun süre oturmayacağını düşündüğüm için fhd neoplazma bir tv almıştım. İyi ki almışım çünkü düşük çözünürlüğü bile gerçekten çok başarılı şekilde gösteriyor. Kendisinden 2 kat pahalı led tv ler bile sd yayını verince çamur gibi bir görüntü veriyor.

Ne olursa olsun Full HD izleyen birisi için 4k mantıklı değildir. En kaliteli 1080p görüntüyü 1080p ekran verir. Doğal çözünürlük muhabbeti.

Ha ben ileriyi düşünerek aldım, 2x gtx1080 alıp çatır çatır oyun oynayacam veya akn siz hızlı internetim var indirip indirip film vs izliycem diyenlere lafım yok onlar alsın.

Ben 2 yıl kadar teknomarkette satış işi yaptım. 3000 liralık yüksek çözünürlüklü tv ye 30 liralık sd yayın yapan uydu alıcısı almaya çalışan çok fazla insan var. Üstelik yüksek çözünürlüklü bir uydu almasını söylediğinizdé, yüzünüze beni kazıklıyorsun bakışı atıp ikisi de aynı ganalları gösteriyo bu yeter diyip 30 liralığı alıp çıkan adamlar var. Sonra bazıları gelip bu bozuk diye iade etmeye çalışıyorlar bazıları ise ciddi ciddi Full hd-4k tv lerde çamur gibi görüntüyle tv izliyor. Herkes sizin kadar içinde dibinde değil teknolojinin.

Toplum olarak tüketim bilincine sahip değiliz. Sizin gibi toplumun %0,05 ini oluşturan teknoloji güruhu kesim bunu değiştirmiyor. Ben bile anlamadığım şeylerde mantıksız alışveriş yapabiliyorum.

Şunu net olarak söyleyim. Çevremde de var buradaki birkaç ukala gibi tipler. Mesela birtanesi almış lg 42 inc 4k tv yi. İzlediği mesafe sabit "4" metre. Gelmiş bana görüntü cam gibi dostum fhd falan çöp diyor. Ulan hd kanaldan upscale görüntü alıyorsun. 4 metreden sen o tv piksellerinin belki 7-8 tanesini anca bir piksel gibi seçebiliyorsun. Ne gördün ne yaşadın da 4k yı övüyorsun.

Mesela 4k film indiriyorum yada 4k oyun oynuyorum 1,5 en fazla 2 mt den izliyorum yaşıyorum acayip görüntü vs dese eyvallah. Almış 4k yı 4k kral diyor. Kullanmayı bilmedikten sonra bu tip adamlar sadece fazladan %25-30 para ödemiş oluyorlar.
    |
    |

• Teğmen
    157 Mesaj

tükeitm toplumu b....k bile satın alır
    |
    |
    ktlimited01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1209 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Madem uyducusun, Google da sorgulamadan bana ''BSS nedir?'' in cevabını verirmisin rica etsem.
    Sizin mantıkla gidersek evlerimize televizyon almak için profesör olmamız lazım, horizantel osilatörden gelen kare dalga osilatör frekansını bilmiyorsam TV almaya hakkım yok mu yani? veya çift ışınlı skop nedir bilmiyorsam 20khz desteğinden haberim yoksa tv izleyemezmiyim?
    senin mantıkla gidersen sen yakında dükkanı kapatırsın neticede kimse bilmediği şeyi almayacağına göre sana da takacak uydu kalmayacak.
    yapmayın kardeşim lütfen yaa. tabi bilmeyecek insanlar, bilmedikleri için sizleri çağırıyorlar, hem işlerini yapın hem de öğretin diye sizleri evlerine çağırmıyorlarmı zaten? herkes digital video broadcasting statülerini bilmek zorundamı evine FHD veya UHD tv almak için. adam izleyeceği görüntünün netliğine kalitesine renklerin güzeliğine bakar, arada da sana ''HD nedir?'' diye sormuş, sen de burada adamı küçümseyeceğine, bant genişliğinden başlayıp görüntü işleme protokolüne kadar anlatıverseydin. (tabi kendin biliyorsan)

İşte senin gibi insanlarla uğraşiyorum biliyormusun ve muazzam derecede beni yporuyorlar,led tv alırken elbette HD nedir diye bilmelerine gerek yok sormalarıda en doğal haklarıdır,ama madem bilmıyorlar üstüne ustun ukalalık yapmalarınada gerek yok tıpkı senin şuan yaptığın gibi kadeşm.

• Yarbay
    6649 Mesaj
    Televizyona para verilir mi? Özellikle reklam kutusu olarak kullananlar tam komedi. Dünya para ver, zamping yapınca reklamdan reklama geç lol.
    |
    |
  • Yarbay
    5081 Mesaj
    yeni teknolojiyi almak kadar doğal bir şey yok. hele bu televizyon gibi uzun yıllar kullanılan bir şey ise
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.