Şimdi Ara

Ülkede Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
3
Favori
5.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4K harika ama ülkemiz 5 sene sonrasına zor geçer.
  • 4k alan adamın internetide kotasızdır. İndirir izler filmini hiç olmadı netflixden açar izler. 4klı adamın izdivaç izlemesini beklemeyiz. He izliyorsa ya b*k gibi para zıçıyordur ya da hakkaten gerizekalıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuroTrumpSimulator2 -- 12 Mayıs 2016; 15:20:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlla yayına mı ihtiyacın var? 4k içerik tüketebilirsin.
  • 4K televizyon muhakkak alıcam yanındada gigablue 4K recerver t90 anten baya masraf edicem ama tadından yenmez yakında playboy tv 4K yayını çıkacak bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest_1999

evimizde 60 inç full hd tv ve 32 inç full hd tv var
    ama bu televizyonu hepsiburada 1.655 liraya satınca dayanamayıp satın aldık

http://www.hepsiburada.com/lg-49uf6407-49-124-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-2-0-led-tv-p-EVLG49UF6407

müthiş

1600 olunca insanın alası gelir ya :D harbi çok ucuz muş

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    Bendeki blu ray disklerin ortalama bitrate oranları 22-30 mbps arası degişiyorGerçek 1080p izlemek için 23 mbps çivarında yeterlidir.Ülkemizdeki vatandaş pek umursamaz yayın kalitesini bu yüzdem çok az sayıda kanal maksimum 10-11 mbps yayın yapabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: trolenyum

ps4 daha full hd de oyun çalıştıramıyo kaktırıyorlar 900p 720p felan.upsacale ile sizi kekliyolar sizde hüloooğ çekiyorsunuz

PS4 kullanmıyorum! Millet kalkıp TV ye PC bağlamaz, PS4 alıp takılır anlamında söyledim ben. Varmıdır bağlayan vardır ama sayıları çok fazla değil. "Felan" değil "falan" dır. Farkın da olmadan düştüğün hülooooğ modundan kurtarayım seni istedim.
  • ktlimited01 K kullanıcısına yanıt
    Kardeş yanlış anlama her kez sizin gibi çanaktan tv izlemiyor sen çok geride kalmışsın..
  • Gatetrans kullanıcısına yanıt
    türkçeyi sizden öğrenecek değiliz şaka bi yana çatı anteni ile lcd çalıştırmaya zorlayan da gördüm.ps4 de çok şey bi,şey klamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

@tersmantik

15 yaşındaki çocuğun elinde 4000TL lik telefon. Ya da 30 yaşındaki insanın elinde 4000 TL lik telefon ama birçok özelliğini kullanmıyor.

Bende 600TL lik GM Discovery telefon var ve tüm özelliklerini kullanıyorum. Bende 4000 TL lik telefon olması gerekirdi.

Dolar yüksek ya. Şöyle 3 yıl kullanabileceğim, 4K monitör dahil bilgisayar toplasam 25 000 TL para gerekli. Fotoğraf çekiyorum, film izliyorum, oyun oynuyorum ve çalışıyorum. Günde 10 saat bilgisayar başındayım.

Benim ihtiyacım var ama ihtiyacı olmayıp zengin olduğu için son model telefon, televizyon alan insanları eleştirmeniz saçma millet. Kıskançlık sadece.

Ben zaten 4k tv alıp 4k kullanmayacaklar için konuştum. 4k alıp sd yayın izlemeye çalışan çok fazla insan var. Siz silikon vadisinde yaşıyor olabilirsiniz. Ben normal halk ile iç içe yaşıyorum.

4k çözünürlükte kullanacaklar alsın dedim zaten. 1080p veya altı kullanacak olup 4k tv almak mantıksız. Çünkü upscale yaparak büyütecek görüntüyü. Oda çok sağlıklı değil.

Doğal çözünürlük en iyisidir. Örneğin izlemek istediğiniz şeyler 1080p ise en iyi görüntüyü 1080p bir tv ile elde edersiniz. 4k dan daha iyi gösterir. Naturel çözünürlük olayı yani diger yazımda bahsettiğim gibi.

Kimseyi kıskandığım falan yok Allah a şükür çok iyi bir tv alacak bütçem var ama ihtiyacım yok. 4k tv parasına ekran kartı alan adamlarız. Boş yapmanıza gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

Dogru duzgun Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor ben şu zihniyeti çözemiyorum açıkcası. Toplum nereye gidiyor? Bu basit bi örnek ama toplum psikolojimizi açıklıyor genel anlamda sanırım

Boş ve mantıksızca konuşuyosun . Teknolojiyi takip etmeyi severim , param var , borçlanarak almıyorum . TV aldığım zaman 10 sene kullanıyorum niye yeni bir teknolojiyi almayayım? hem trt4k var ve çok güzel belgeseller yayınlıyor , sonra cihaz sd ve hd yayınları 4k upscale yapıyor görüntü normal sd lere göre bariz daha güzel oluyor . Son olarak full hd ile arasında 200 lira vardı ve bana koymaz , seni niye rahatsız ediyor .

Ayrıca 50mbs internetim var youtube ve netten 4k film izleyebiliyorum .Niye almayayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem271 -- 1 Ekim 2016; 17:44:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

bundan 5 yıl önce forumda FHD televizyon alırken millet derdi ne yapacaksınız hd ready yeter gerek yok o kadar paraya vs. derdi ve bugün temel kanalların hepsi FHD yayın yapıyor.

Aynı durum bugünde geçerli, şuan çoğu kullanıcının 4k ile işi olmaz ama ilerde kamera teknolojileri, uydu teknolojileri geliştikçe bu yayınlarda artar diye düşünüyorum şuan yanlış bilmiyorsam sadece TRT 4k var.

edit: 3D belki gereksiz olabilir bazı kullanıcılar için

evet o gerzekler malesef galiba vestelden büyük para yemişlerdi , her forumda vestel hd ready televizyonu övüyorlardı o zamanlar , bize de aldırdılar , tv de 10 tane ölü piksel çıktı servis ne yaptıysam değiştirmedi , panel değişti , yine ölü pixel çıktı , lanet olsun deyip kullandım . Şu anda bir odada duruyor , full hd receiver var , görüntü b.k gibi şu an , sunnyler , yumatular premierler bile daha güzel görüntü veriyor . Üstelik o zaman aynı paraya lg philips alabiliyordum , cüzi bir farkla full hd de alabiliyordum , ama hd ready saplantılılar yüzünden bu yanlış kararı verdim .

Bu yeni teknolojiye karşı çıkanların çoğu henüz 4k üretmeyen televizyon satıcılarının elemanı veya 4k tv alamayan , ulaşamadığı ciğere mundar diyen tipler .

Gelsin bende 4k bi belgesel seyretsin , bir daha evindeki tv nin yüzüne bakıyormu....

• imkanı olan alır 4k da izler 5k da izler , milletin parası var diye kıskanma.Hala tüplü tv izlemesini mi bekliyosun? Galiba hayatı 8-10 yıl önceden takip ediyosun , ülkede full hd kanallar 2009-2010 gibi yayın hayatına girdi.2019 gibi felan da ülkede darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı diye başlık atarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

quote:

Orijinalden alıntı: BOUN-EE

4K nasıl yok ? trt euro2016 maçlarını 4k vericek

4K macta fazladan ne gormeyı planlıyorsun?

benim tv de çimleri tek tek görüyorsun tv de, inanılmaz gerçekçi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamsınDrogba

Az önce birisi Youtube demiş.480p anca izliyoruz 16 mbps ile.

25 mbs'de , 4k ları bile takılmadan izliyordum , senin tesisatta sorun var
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

1080P ye de aynı muameleyi çekmişlerdi bu 4K çözünürlüğünü ilahlaştıran arkadaşlar.

Bu zihniyet 8k çıkınca onu da alacak 16K çıkınca onu da alacak ama ben asla ama asla 1080P üzerine çıkmayacağım.

Gereksiz.

o zaman fullhd ye niye çıktın , o da bir zamanlar yeni teknolijiydi , neden tüplü tv ni bıraktın ?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Adamın yuvasını yıkmışsın

• tüplü tv forever
  • Dh ölücüleri sayesinde 4k artışları fırladı.Adam diyoki 7 bin liralık tv 2 binliraya düştü beyler 4k hadi alalım.Ulan arabamı alıyosun tv nin piyasası ne zaten.teknoloji yeni olduğu için fiyatlar uçuk.Sanki herkes evine 4 5 milyarlık tv alıyorda 2bin sıcak geldi.En popüler yorum var tepede hangi kafayla yazılmış anlamıyorum.Tüm kanalların 4k ya geçmesi rahat 3 seneyi bulur net.Sen sittin sene önce aldığın 4k ile mi övünücen.Bide kaç kişinin evinde 4k oyunu konsolu ıvırı zıvırı var.Gerekli mi değilmi o tartışılıyor senin kişisel zevkindir 50 bin harcarsın bize ne

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem271

quote:

Orijinalden alıntı: AdamsınDrogba

Az önce birisi Youtube demiş.480p anca izliyoruz 16 mbps ile.

25 mbs'de , 4k ları bile takılmadan izliyordum , senin tesisatta sorun var

Tesisatta bir sorun yok youtube için bilerek yavaşlatma yapıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.