Şimdi Ara

Ülkede Full HD yayın yok millet 4K TV alıyor (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
3
Favori
5.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umut_baris

1080P ye de aynı muameleyi çekmişlerdi bu 4K çözünürlüğünü ilahlaştıran arkadaşlar.

Bu zihniyet 8k çıkınca onu da alacak 16K çıkınca onu da alacak ama ben asla ama asla 1080P üzerine çıkmayacağım.

Gereksiz.

Cep telefonu icin desem anlicamda tvde mutlaka farkeder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max Eisenhardt

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

1080P ye de aynı muameleyi çekmişlerdi bu 4K çözünürlüğünü ilahlaştıran arkadaşlar.

Bu zihniyet 8k çıkınca onu da alacak 16K çıkınca onu da alacak ama ben asla ama asla 1080P üzerine çıkmayacağım.

Gereksiz.

Cep telefonu icin desem anlicamda tvde mutlaka farkeder

Etmez. Siz üreticilerin ne mantıkla model çıkarttığını bilmiyorsunuz.
  • Ulkede dogru durust yol yok millet bmw mercedes audi aliyor

• TV'ler şansın yaver giderse seni 8-10 yıl götürürler. 1,500 ze 1080p alana kadar 2,500 ze 4k daha mantıklı.
  • Digiturk'ün 4k kutusu çok yakında çıkacak kardeş.
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Seni ilgilendirmez hacı işine bak.
  • Adam geçenler de bir başlıkta 15 GB lık film indiriyorum sen ne 30-40 GB lık Blu-Ray filminden bahsediyorsun uçmuşsun öyle şeymi olur vs. diyordu. Biri de bilmezkileri sıralamış,

Blu-Ray = 40-45 GB
    UHD = 90-100 GB (Şu an için gördüğüm disk)

Türkiye de internet kotalı, 4K TV alıp UHD film indirip izliyorum diyen muhtemelen 10mbit lik film izliyordur. Orjinal bitrateler 90-100mbit civarındadır. Çakma UHD yani, anlayana!

Merak ediyorum UHD yayınları ne kdar bitrate ile yapılıyor. Muhtemelen çözünürlük yüksek ama bitrate Blu-Ray ancak var yada yoktur.

4K tv alıp koca kasasını TV ye bağlayanları zaten ayakta alkışlıyorum, ama ne olur biri şunlara PS4 den bahsetsin.

Memleket akıyor yemin ederim cahillik konusunda. Kızarmışı da çiğ pişmişi de :))
  • Yanlış yere yazmışım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cosmos2999 -- 12 Mayıs 2016; 0:54:53 >
  • Samsung 4k tvlerde upscaling özelliği var, hadi o da olmasın netflix var... euro 2016'yı da trt'den 4k izleyeceğiz daha ne olsun.
  • adamın kotasız interneti vardır alır dilediği gibi izler sen kim oluyosunda eleştriyosun herkes 3 mb adsl ile yaşamıyorki
  • Nasıl ki iPhone 4k kayıt yaptığı halde 1k bile gösteremiyor, buda aynı mesele. Bizim millet kazık yemeyi seviyor boşver kardeşim.
  • Arkadaşların 4k gereksiz demesinin sebebi upscale olayının çok verimli olmadığı düşüncesinden kaynaklanıyor. Çünkü şuan için gerçek 4k yayın az. Ve daha düşük çözünürlüklerde kalite düşüyor.

Ki ben aynı düşünce ile zamanında full hd yayının uzun süre oturmayacağını düşündüğüm için fhd neoplazma bir tv almıştım. İyi ki almışım çünkü düşük çözünürlüğü bile gerçekten çok başarılı şekilde gösteriyor. Kendisinden 2 kat pahalı led tv ler bile sd yayını verince çamur gibi bir görüntü veriyor.

Ne olursa olsun Full HD izleyen birisi için 4k mantıklı değildir. En kaliteli 1080p görüntüyü 1080p ekran verir. Doğal çözünürlük muhabbeti.

Ha ben ileriyi düşünerek aldım, 2x gtx1080 alıp çatır çatır oyun oynayacam veya akn siz hızlı internetim var indirip indirip film vs izliycem diyenlere lafım yok onlar alsın.

Ben 2 yıl kadar teknomarkette satış işi yaptım. 3000 liralık yüksek çözünürlüklü tv ye 30 liralık sd yayın yapan uydu alıcısı almaya çalışan çok fazla insan var. Üstelik yüksek çözünürlüklü bir uydu almasını söylediğinizdé, yüzünüze beni kazıklıyorsun bakışı atıp ikisi de aynı ganalları gösteriyo bu yeter diyip 30 liralığı alıp çıkan adamlar var. Sonra bazıları gelip bu bozuk diye iade etmeye çalışıyorlar bazıları ise ciddi ciddi Full hd-4k tv lerde çamur gibi görüntüyle tv izliyor. Herkes sizin kadar içinde dibinde değil teknolojinin.

Toplum olarak tüketim bilincine sahip değiliz. Sizin gibi toplumun %0,05 ini oluşturan teknoloji güruhu kesim bunu değiştirmiyor. Ben bile anlamadığım şeylerde mantıksız alışveriş yapabiliyorum.

Şunu net olarak söyleyim. Çevremde de var buradaki birkaç ukala gibi tipler. Mesela birtanesi almış lg 42 inc 4k tv yi. İzlediği mesafe sabit "4" metre. Gelmiş bana görüntü cam gibi dostum fhd falan çöp diyor. Ulan hd kanaldan upscale görüntü alıyorsun. 4 metreden sen o tv piksellerinin belki 7-8 tanesini anca bir piksel gibi seçebiliyorsun. Ne gördün ne yaşadın da 4k yı övüyorsun.

Mesela 4k film indiriyorum yada 4k oyun oynuyorum 1,5 en fazla 2 mt den izliyorum yaşıyorum acayip görüntü vs dese eyvallah. Almış 4k yı 4k kral diyor. Kullanmayı bilmedikten sonra bu tip adamlar sadece fazladan %25-30 para ödemiş oluyorlar.

• Panasonic in VT serileri gibi kaliteli görüntü işleyen 4k tv varsa direk alın. Ama düşük çözünürlüğü çamur gibi gösteriyorsa şuan için gereksiz.(Toplumun %1-2 alsın gerisine yaramaz)

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    ps4 daha full hd de oyun çalıştıramıyo kaktırıyorlar 900p 720p felan.upsacale ile sizi kekliyolar sizde hüloooğ çekiyorsunuz
  • Bir dolu HD kanal var, HD kanal yok demek haksızlık olur ama 4K bence de gereksiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

quote:

Orijinalden alıntı: BOUN-EE

4K nasıl yok ? trt euro2016 maçlarını 4k vericek

4K macta fazladan ne gormeyı planlıyorsun?

4K maç ızle ondan sonra bu soruyu sor bence.. Cunku ızlemedıgın bellı
  • cehalet ne güzel... her şeyi biliyorsun...
  • @tersmantik

15 yaşındaki çocuğun elinde 4000TL lik telefon. Ya da 30 yaşındaki insanın elinde 4000 TL lik telefon ama birçok özelliğini kullanmıyor.

Bende 600TL lik GM Discovery telefon var ve tüm özelliklerini kullanıyorum. Bende 4000 TL lik telefon olması gerekirdi.

Dolar yüksek ya. Şöyle 3 yıl kullanabileceğim, 4K monitör dahil bilgisayar toplasam 25 000 TL para gerekli. Fotoğraf çekiyorum, film izliyorum, oyun oynuyorum ve çalışıyorum. Günde 10 saat bilgisayar başındayım.

Benim ihtiyacım var ama ihtiyacı olmayıp zengin olduğu için son model telefon, televizyon alan insanları eleştirmeniz saçma millet. Kıskançlık sadece.
  • Guest_1999 kullanıcısına yanıt
    siz ne zaman almıştınız şuanda satılmamaktadır yazıyor
  • Kıskanmayın bir gün sizinde olur. Küçük Emrah moduna girip forumda fakir olduğunuzu belirtmeyin
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.