Şimdi Ara

Ülkede can güvenliği yok, başıma gelenler ve polisin müdahale etmemesi... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
5
Favori
27.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
176 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bayraklı,eşrefpaşa, buca-gediz böyle yerlerden uzak durun diyecem de üçyolda balçovada bile kavga sizi buluyor söyleyecek çok şey var söylemek istemiyorum görevini kimse yapmıyor
  • Yazıyı okurken şaşırmadım desem yeridir. Geçen hafta karşı komşumuz kiracısı ile kavga etti birbirlerine girdiler resmen polisi aradık 3 kere 45 dk sonra geldiler. Hiç bir anlamı kalmadı
  • biri size saldırırsa yanınızda yada çevrenizde bulunan her şeyle kendinizi savunabilirsiniz ama kalabalık grupsa kaçın , teke tek te , savunma da ağırlıkla saldırganın , göz , kulak ve cinsel organını hedefleyin , yanınız da ruhsatlı silah taşıyorsanız , çekinmeden kullanın.
  • hocam maddi durumunuz yerindeyse arabaya ruhsatlı silah koyun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi sen tekniği bilmiyorsun ki? Recep tayyibe küfür etti alçak kadın deseydin zırhlı araçlarla ararlardı o kadını.

• Çok geçmiş olsun.

Konuyu görünce aklıma polislerimizin su görüntüleri geldi.

https://m.youtube.com/watch?v=0VztCLVtyk8

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Benim mesajımda dinsel bir mesaj nerede gördün? Mütedeyyin olduğumu da düşünmüyorum bu arada:)

Beni yaftalamaya çalıştığın kitleyle hiç işim olmaz,olmadı da.

Burada polise sinirlenen vatandaş düzgün olacak ki eleştirecek.gece 12'de parkta bira içip de başı belaya girince polis görevini yapmıyor diye feryat etmesin.benim sevmediğim nokta bu ikiyüzlülük.

Kanunları insan kalitesi belirlemez.kanun kanundur.yok kaliteli insan içsin zararı olmaz yok kalitesiz insan içmesin zararı olur mantığı yanlıştır.kanun kanundur.

Tekrar ediyorum benim mesajımın hiçbir yerinde dinsel mesaj yoktur aksine dinsel mesaj vermeyi kendime yakıştırmam. Herkesin aklı var kendi dinini kendi öğrenir.

Sokakta içki içmek özgürlük değil kural tanımazlık ve terbiyesizliktir.bunu söyleyenler de yobaz değildir.beni tanısaydın yobaz dediğine çok şaşırırdın çok bilmiş seni :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Hocam eşiniz İngiliz sanırım. Niçin gidip İngiltere'de yaşamıyorsunuz? Başınıza böyle şeylerin gelme ihtimali aşırı derecede daha düşük.
    Eşim İngiliz değil, Sırbistan vatandaşı.Oranın da buradan aşağı kalır bir yanı yok aslında.Başkanları Vucic, küçük Erdoğan desek yeridir.Düşünün nasıl yönetiliyor.

Ayrıca burada oturmuş bir iş düzenim var, bozup gidersem ciddi anlamda maddi sıkıntı yaşayabilirim.
  • Polis bu ülkede ancak yandaşı ve cebinde yüklü parası olan kodamanları korur. Standart bir vatandaş korunmaz üstüne siz suçlu duruma düşersiniz.
  • Ülkede polis müdahale etmez tabi ki.

Adamı hırsızlıktan alıyorlar. Rahat olun 1 saat sonra çıkıcam diyor ve çıkıyor.

Kavgadan dövüşten adam alıyorlar adam 1 saat sonra çıkıyor.

Yani bir de bu tarz olaylarda tartışma da dahil taraflar şey istiyor polis gelsin alsın bunu başımdan içeri tıksınlar bende evime gideyim. Yok öyle birşey.

Şimdi bundan önce adalet reformu gerek daha sonra bilinç lazım.

Polis geliyor adam hala hakarete saldırıya devam ediyor. 10-15 sene önce böyle miydi. Polis uzaktan göründümü olay biterdi. Eski karadüzen daha iyiydi bir bakıma. Bu cmk olayını çıkardılar herşeyi batırdılar.

• Izmirden kaçın kurtulun hocam modernizm adı altında uyuşturucu serbest heralde başınıza gelmedik kalmamış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • _Pulse_ kullanıcısına yanıt
    ülkede dürüst insanın işi zor. yamuğu düzeltmek işlerine gelmiyor. düzgünle uğraşmak daha kolay geliyor polislere. bu arada, kurallara uymayan genelde polisin kendisi. ışıkta geçme, telefonla konuşma, olmadık yerde trafiği tıkama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Benim mesajımda dinsel bir mesaj nerede gördün? Mütedeyyin olduğumu da düşünmüyorum bu arada:)

Beni yaftalamaya çalıştığın kitleyle hiç işim olmaz,olmadı da.

Burada polise sinirlenen vatandaş düzgün olacak ki eleştirecek.gece 12'de parkta bira içip de başı belaya girince polis görevini yapmıyor diye feryat etmesin.benim sevmediğim nokta bu ikiyüzlülük.

Kanunları insan kalitesi belirlemez.kanun kanundur.yok kaliteli insan içsin zararı olmaz yok kalitesiz insan içmesin zararı olur mantığı yanlıştır.kanun kanundur.

Tekrar ediyorum benim mesajımın hiçbir yerinde dinsel mesaj yoktur aksine dinsel mesaj vermeyi kendime yakıştırmam. Herkesin aklı var kendi dinini kendi öğrenir.

Sokakta içki içmek özgürlük değil kural tanımazlık ve terbiyesizliktir.bunu söyleyenler de yobaz değildir.beni tanısaydın yobaz dediğine çok şaşırırdın çok bilmiş seni :)
    Sevgili Ahmet,

"Parkta içki icmissin, cezanı bulmuşsun." konulu soylevinin mantıkla alakası yok. Bu gençler parkta icmese, aynı saatte anı yerde olsa, bu barzo grubu bu gencimize musallat olmayacak mıydı? Gene olacaktı. O zaman, soylevin sadece ve sadece nefret söylemi oluyor ve bir mantık içermiyor.

Yaftalama için özür dilerim. Haklısınız. Düzelteyim, tahammülsüz ve kin dolu bir tavır içindesiniz. Son derece gereksiz.

Mantık çerçevesinde düşünün. "Belanı bulmuşsun!" söylemi ile, "Cehennemde yanacaksın!" söylemi çok farklı değil. Kökeni tahammülsüzlüktür.

Kanunlar, insanları baskılamak için konuyorsa, aklı baki insanlar kanunu işlevsiz kılmaya yönelir. Zamanla, toplumun taleplerinin gerisinde kalan kanunlar uygulamadan kaldırılır. Kanunların temel amacı, toplumun her kesiminin huzur içinde yaşamasını sağlamaktır.

Yani, bazen kanunu zorlamak bize düşer. Baskıcı rejimlerin içinde yaşarken, demokrat insanların elinden bir şey gelmiyorsa, yapabilecekleri en mantıklı ve insanca şey, eskiden ne yapıyorlarsa, aynen yapmaya devam etmektir. Bu konu ile ilgili, Nazi Almanyasinda yaşamak zorunda kalmış bir amcamizin muhteşem bir tavsiyeler kitabı vardır. Hatirlarsam ilistiririm.

• Zaten Türkiye'de yaşayıpta Polise güvenen varsa güvenmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokumum -- 29 Eylül 2018; 0:24:57 >
  • Elhamdülillah müslümanım ve bundan gurur duyuyorum. Ama müslüman bir ülkede yaşamadığım için ALLAH'a binlerce kere şükürler olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Polis görevini yapsa sen gece 12'de büfeden içki alıp (yasak olmasına rağmen) parkta(yasak olmasına rağmen) içemezdin.o zaman sana müdahale etse özgürlüklere müdahale diye bağırırdın değil mi?

İyi olmuş hiç üzülmedim.içersen bela gelir bunu bilmen lazım
    Yazık. Çok yazık. Eğer o saatte içki satışı yasaksa, ki yasak, polis görevini yapıp o işletmeye ceza kesecek. Birisine herhangi bir sebepten, hangi saat olursa olsun, erkek ya da kadın, tek başına ya da ailecek bir saldırı olmuşsa polis saldırganları yakalayıp adalet önüne çıkaracak. Kısacası polis kendisinden bekleneni, yani görevini yapacak. Ve hiçbir şey de böyle bir saldırıyı meşrulaştıramaz.

Ha, şunu da söyleyeyim hayatım boyunca alkollü bir içecek içmişliğim yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgur42 -- 22 Eylül 2018; 17:36:47 >

• Bornova = nezih sakin 😂😂😂

• Gotham City'de olan olaylar İzmir'de oluyor Bir tane yerli Batman lazım suçla savaşacak malum polis yetersiz kalıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polis isini yapmiyor. Ben de sahidim. Ramazan ayinda ailecek iftar yapmaya kofteciye gittik. Geri dondugumuzde bizimle birlikte 20-30 aracin daha kelebek cami kirilmisti. Polise toplu halde gittigimiz halde bir sey yapamayacaklarini soylediler.

Polis beni korumayacaksa niye polislik yapiyor?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.