Şimdi Ara

Ülkece Vejetaryeniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vejetaryenlik hakkinda bilimsel araştırma yapılacaksa Türkiye'de yapılmalıdır. Ülkece et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri tüketmiyoruz.

Buğday, siyah çay, fasulye, domatez, biber, bulgur ve pirinç yiyerek hayatımzı sürdürüyoruz.

Bu nedenle bilimi ne kadar sevdiğimizi göstermek amacıyla, bilim adamlarıyla konuşup, vejetaryenlik araştırması için uygun bir toplum olduğumuzu onlara söyleyelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Zorunlu vejetaryenlik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklı olabilirsiniz.

50-60 yaşın üzerinde olup da rahat hareket edebilen pek az kimse görüyorum. Mesela kimse otobüsten rahat rahat inemiyor. Önce bir yan dönüp, tutuna tutuna iniyorlar. Pek çok kimseler eklemlerinden veya dizlerinden rahatsız. Bir yaştan sonra hareket kısıtları normal fakat Avrupa'ya gittiğimde bu kadarını görmüyorum. Bastonla gezenler her yerde var ama bisiklete binenler, kaykılmadan rahatça hiç değilse tek bir basamak inebilen pek çokları da var.

Başka sebepleri de muhakkak vardır, mesela trafik kazalarındaki aralanma oranları gibi... Ama eklemler ve bağ dokularda hayvansal gıdalar, yani protein önemli, istatistiklere bakınca Türkiye'deki hayvansal gıda tüketimi Avrupa ortalamasının yarısından daha az.
  • Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Ette jelatin yok. Kemikli et alıp kaynatıyorum, suya geçen bir jelatin görmüyorum, sadece yağ var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstteki arkadaşın dediği gibi zorunlu vejetaryaniz de artık sebze de ateş pahası.

bakliyat yiye yiye takılcaz güvercin gibi.
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Doktorlar bağ dokusu yönünden zengin sakatat, işkembe v.s. önermeye başladılar. Ben çocukken kolum kırıldığında da doktor kemikli et tavsiye etmişti. Hiç sevmezdim kokusunu, hala hatırlarım...

Galiba mesele protein eksikliğinin alarm seviyesine gelmiş olması. Düzenli tüketildikten sonra bağ doku bütün dokularda (tabii ki kaslarda da) daha az olsa da var.
  • Ben yiyom valla

• Ben yiyorum. Yiyemeyenler dusunsun bu saatten sonra. Yiyemeyenleri biz dusununce vatan haini ilan ediliyoruz. Cok da tin yani

• Yakinda bitki bile yemeyecegiz sadece makarna...

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Ben yiyom valla
    Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.

En son kurbanda et yemiştim,olan var olmayan var,burda hava atmana gerek yok

Biraz çevrenizede maddi yardımda bulunun.

Fitre ve zekatlarınızı aksatmayın

Selam kelam tilavet ve dua ile

• Ekmek bulamıyorsanız badlıcan yiyin.
  • kalitesiz beslenmek vejeteryanlık değil.
  • Beton yersiniz artik.

• Vejetaryenlik değil bu. Muhtaç kalma.

Vejetaryen yine et filan yemez ama gider sebzenin meyvenin en kalitelisini tüketir. Insanlar meyve sebzenin bile çürük çarık, hormonlusunu yiyebiliyor.

• Napak gardaş

• bu son sebze zamlarından sonra bakliyata yüklendik.
    patlıcan sivribiber falan alamıyoruz kaç haftadır çorba makarna bulgur bu tarz besleniyoruz
    bu laflarımı sakın ekonomiye çekmeyin egonomi çok eyi yav

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duble yollara ekmek banacak millet dur şu seçimler geçsin.

• seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Jel kivaminda gormek istiyorsaniz internetten kemik suyu yapimina bakin, yanlis hatirlamiyorsam 12 saat kadar kisik ateste kaynamasi gerekiyordu.

• Hocam 3 kişlik bir aileyiz aylık ortalama 6-8 kg Sırt Eti tüketiyoruz - 400-500 tl e tekabül ediyor
    Evimizde SÜT eksik olmuyor.
    Et tüketemiyoruz diyen adamlar aylık 300 -400 tl sigara kullanıyor.
    Duygu sömürüsü yapmayın lütfen sigara içmeyen bir insan aldığı maaş ile et,süt balık alabilir.
    Tamam az alabilir ama sonuç olarak alabilir.
  • Birbirimizi yeriz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.