Şimdi Ara

Ulke ulke gezmek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, bir derdim var. Bu hayatin monotonlugundan cok bunaldim, depresyona girmek uzereyim. Okuyorum fakat okula gittigim yok, ikinci donem cogu dersten kaldim. Ulke ulke gezmek istiyorum, tren garlarinda uyumak, gunluk islerde calisip yasamak istiyorum, en azindan kendimi bulana kadar. Filmlerde goruyoruz avrupalilar bes parasiZ yola koyuluyorlar, bir turk icin neden mumkun olmasin? Bu konuda yardimci olabilecel var mi? Tecrubeli olanlar tecrubelerini paylasirlarsa cok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vizen yoksa nereye yola koyuluyon ipsalayi gecemezsin

• Tamam iste, vize zaten almak zorundayim. O tarz konularda bilgi istiyorum. Sonucta gittigim yerde bir hafta kalicam en az. Nasil yaparim? Nasil bir yol izlemeliyim?

• Almanya'da olduğum dönem araçla 7 ülke gezdim, pm'den ulaş yardımcı olurum.
  • Filmlerde olur o. Belki günü birlik bir iş bulursun ama aldığın para diğer ülkeye geçemeden biter. Bu sefer aylık olarak çalışmaya başlarsın bu sefer yine monoton bir hayata bağlanmış olursun. Varsa birikmişin gez toz sonra okulunun başına dön.

• quote:

Orijinalden alıntı: akare+bkare=ckare

Filmlerde olur o. Belki günü birlik bir iş bulursun ama aldığın para diğer ülkeye geçemeden biter. Bu sefer aylık olarak çalışmaya başlarsın bu sefer yine monoton bir hayata bağlanmış olursun. Varsa birikmişin gez toz sonra okulunun başına dön.

Gunluk kazandigim para o gun icin ihtiyaclarimi karsilasin yeterli. Ulkeler arasi gecis icin bir yol bulunur.

• aslında ilk yola çıkacak para olsa elinde bu yeterli. Mesela ilk vize istemeyen bir yere gidersin. Ucuz pansiyonlarda kalır, harcamalarını karşılamak için gittiğin yerde çalışırsın filan. Uygun yollarla, karayolu, denizyolu gibi bir diğer ülkeye gidersin.

Aslında benim de en büyük hayalimdir. Sırt çantamı alıp Güney afrikaya gidip geze geze kara yolundan en kuzeye oradanda Türkiyeyi geçip güney asya ülkelerini gezmek. Sonrada Arjantinden başlayıp Kanadaya kadar gezmek. Ama işte gel gör ki Türkiyeden çıkacak param yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok film izleme sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: DejaReM

aslında ilk yola çıkacak para olsa elinde bu yeterli. Mesela ilk vize istemeyen bir yere gidersin. Ucuz pansiyonlarda kalır, harcamalarını karşılamak için gittiğin yerde çalışırsın filan. Uygun yollarla, karayolu, denizyolu gibi bir diğer ülkeye gidersin.

Aslında benim de en büyük hayalimdir. Sırt çantamı alıp Güney afrikaya gidip geze geze kara yolundan en kuzeye oradanda Türkiyeyi geçip güney asya ülkelerini gezmek. Sonrada Arjantinden başlayıp Kanadaya kadar gezmek. Ama işte gel gör ki Türkiyeden çıkacak param yok.

Cikis icin 1.000 liraya kadar bulabilirim. Ama yanima alacagim yol arkadasim alamayabilir. Ne kadar tutar sizce minimum?

• Bin liraya kimse sana vize vermez :(
    En az 600 euro sart + gunluk 50 euro istiyolardi sanirsam

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawaii

quote:

Filmlerde olur o. Belki günü birlik bir iş bulursun ama aldığın para diğer ülkeye geçemeden biter. Bu sefer aylık olarak çalışmaya başlarsın bu sefer yine monoton bir hayata bağlanmış olursun. Varsa birikmişin gez toz sonra okulunun başına dön.

Gunluk kazandigim para o gun icin ihtiyaclarimi karsilasin yeterli. Ulkeler arasi gecis icin bir yol bulunur.

Okul duvarından atlamaya benzemez bu? Vize, pasaport, ulaşım masrafı. En iyisi para biriktir yazları, tatil yapmaya bir yerlere git.

• Izleyecek film kalmadi zaten. Neden mumkun degil boyle seyler? Herkes ancak filmlerde olur diyor ama oyle olmamasi lazim. Ayrica boyle bir seye ihtiyacim var. 14 senedir okuyorum. Yeter artik.

• quote:

quote:

quote:

Okul duvarından atlamaya benzemez bu? Vize, pasaport, ulaşım masrafı. En iyisi para biriktir yazları, tatil yapmaya bir yerlere git.

Iyide ben tatil istemiyorum, avare hayati istiyorum. Turkiye turu da bir secenek ama tercih etmedigim bir secenek.

• quote:

Izleyecek film kalmadi zaten. Neden mumkun degil boyle seyler? Herkes ancak filmlerde olur diyor ama oyle olmamasi lazim. Ayrica boyle bir seye ihtiyacim var. 14 senedir okuyorum. Yeter artik.

hocam senin durumunu anlatan bir film var dram seviyorsan izle derim tam senlik yani ismi " the spectacular now " filmi izledikten sonra boşluk oluştu içimde 1 hafta belki ilham verir size de
  • Inan, icimde daha fazla bosluk olusursa akil sagligimi kaybedecegim.

• Öncelikle üniversite öğrencisiysen schengen vizesi pek sıkıntı olmaz.

Hangi ülkeleri gezmek istediğini düşün,kendince bir liste hazırla.Daha sonra hangi araçla gideceğine karar ver (tren uçak vs.)Özellikle trenle yapacağın yolculuklar çok uygun fiyatlara denk gelecektir.Ülkeler arası tren seferlerine ve fiyatlarına bak.Örnek veriyorum Viyana'dan Prag'a tren seferleri var.Bazı gecelerini garlarda geçirebilirsin,onun dışında da hostellerde gecelik 7-10 euro gibi fiyatlara kalabilirsin ortak odalarda.Gittiğin ülkelerde restoranlardan ziyade büyük marketlere gidip konserve,ekmek vb alıp yemeklerinide çok çok uygun fiyatlara halledebilirsin.

Bazı ülkelerde gönüllü işler oluyor.Onlara göz gezdirirsen kalacak yer + yemeğini bedavaya getirmiş olursun.Gönüllü işleri araştır.Bir arkadaşım İspanya'da Extramadura'da bir çiftlikte yaklaşık 2 hafta çalıştı bu şekilde.Yemek ve kalacak yeri bedavaya getirdi.Ayrıca hospitality club veya coach surfing gibi sitelere üye ol.Gezginlerin birbirlerini evlerinde misafir ettikleri topluluklardır bunlar.Yine bu yollarla kalacak yerini bedavaya getirebilirsin.Yazın en azından 1-1.5 ay bu şekilde takılıp epey ülke gezebilir,çok farklı deneyimler yaşayabilirsin.Yeri gelir plajda uyursun,yeri gelir garda sabahlarsın.

Ama bunun için bile belli bir miktar para lazım.Pasaport + Vize + Yol parası ve hayatta kalacak kadar yiyecek-içecek parası şart.Kenarda biraz paran varsa rahatlıkla bu dediklerimi yapar,çok farklı bir yaz geçirmiş olursun.

Yalnız şöyle birşey var.Depresyondan çıkmak istiyorsan önce evinden/yurdundan çık okula git.İki insan gör muhabbet et.Pc başında durmaktan insan depresyona girer.Önce bir dışarı çık.İnan bana yapılmayacak şey değil bunlar.Yeterki biraz cesaret,birazda gezgin ruhun olsun.

• quote:

Arkadaslar merhaba, bir derdim var. Bu hayatin monotonlugundan cok bunaldim, depresyona girmek uzereyim. Okuyorum fakat okula gittigim yok, ikinci donem cogu dersten kaldim. Ulke ulke gezmek istiyorum, tren garlarinda uyumak, gunluk islerde calisip yasamak istiyorum, en azindan kendimi bulana kadar. Filmlerde goruyoruz avrupalilar bes parasiZ yola koyuluyorlar, bir turk icin neden mumkun olmasin? Bu konuda yardimci olabilecel var mi? Tecrubeli olanlar tecrubelerini paylasirlarsa cok sevinirim.

http://www.baskaturlubirsey.com/

Sana en büyük ilham kaynağı bu olur herhalde.

2 Türk mühendisin 13 ay süren dünya turu.Sadece 60.000 TL bir dünya turu için oldukça az bir rakam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin -- 16 Nisan 2014; 17:31:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Iyide ben tatil istemiyorum, avare hayati istiyorum. Turkiye turu da bir secenek ama tercih etmedigim bir secenek.

Vaziyeti söylüyorum ben..

• Avrupa için bankada sağlam paran yoksa vize alamazsın paran yoksa unut avrupayı. Asya ülkelerini gezebilirsin birçoğu vize istemiyor.
  • Tam olarak istedigim sey, minimum ne kadar lazim olur su an icin en onemli olan sey bu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.